Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 19:08



Отговори на тема  [ 142 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
BNT1 HD 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Току що един приятел ми каза, че на 45° изток, БНТ и БНТ HD се излъчват свободно. Ако това е вярно, вместо моноблок на 3°, поставяте такъв на 6° и ще гледате с български коментар. Доколкото знам, оранжевите излъчват БНТ с истинско HD качество. Доколкото знам, по запознати да потвърдят.


15 Юни 2018 14:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
Да, каналите на НУРС се излъчват свободно, но за тях трябва доста скъп тунер който едвали някой случаен ще си позволи. Същото качество от въпросният транспондер можете да ползвате безплатно с ефирна антена то е много далеч от HD - преди време го отрязоха на SD.
Не виждам друг да е предложил различен метод за 4К, вероятно си пазарувате 4К телевизори за да ви подхождат на тапетите защото в България все още няма реална 1080 телевизия, а магазините са пълни основно с 4К телевизори.
В коментара си съм написал "които имат желание и възможност могат да си платят за BBC iPlayer app и да гледат World Cup 2018 в кристално 4K качество придружено от професионални коментари :) " Така, че всеки да си вземе решение. Тук всички плачете за качество, а когато някой ви предложи решение сте недоволни. За шофьорска книжка трябва минимум диплома за 8-ми клас, а за качествена телевизия (филми, спорт и новини) е необходим чужд език това е положението или се взeмате в ръце или гледате това което ви се предлага от българските производители на такива продукти с характерното за България компромисно качество.

Kamen eM Tech, малтийският език няма нищо общо с английският и е по-близък до арабският :) , а английският език е втори официален в Малта. Вероятно никога не си бил на добро ниво и с българският затова ще ти помогна малко, думата ДЕБИЛ не е обидна и има няколко значения най-разпространеното е синоним на НЕАДЕКВАТЕН. На английски се превежда като moron или imbecile.


15 Юни 2018 16:00
Профил

Регистриран на: 16 Юли 2012 15:23
Мнения: 84
Отговори с цитат
Има го вече на позиция 109 но заради буря имаше прекъсвания .


15 Юни 2018 20:37
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
При Булсат на сателит няма BNT HD а е SD версията на канала. А Тарапонти пак не е разбрал ,че НУРТС не са орязали канала а причината е в намаления бюджет на БНТ.


15 Юни 2018 23:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Wanderer написа:
Коментарите са най-добри на родния език. Не наричай дебили, тези които не говорят английски. Аз говоря свободно четири езика и ползвам още три; значи ли, че ти си дебил, защото говориш само един, например?
И това за Англия като родината на футбола, друг път не го споменавай. За страната, развила и популяризирала тази игра, може.
И не предлагай на хората измислени абонаменти за услуга, която ще им стане излишна само след няколко седмици в операторски форум. Не е коректно.
За недоволните от качеството на сигнала предлагам бързо, лесно и почти безплатно решение.
1. Поставяте моноблок през 3° с вграден дайсек 2/1. Можете да гледате мачовете на 42° по турската TRT1 HD напълно свободно с приемника на БСК. Инвестиция около 20лв и един приятел който за 30 минути да навърже и настрои системата.
2. Втора антена към Астра на 19°, дайсек двойка и получавате свободния ARD HD. Инвестицията тук е по-голяма заради втората антена, но не е сериозна.

Ако разполагате с 4К приемник, турчолята лъчат напълно свобдно мачовете с ултра резолюция по ТРТ 4К на техния си сателит.
Точно ! За това говорихме с Камен и още един колега преди няколко дни -
vanderel написа:
Въпросът тук е, да е с български коментар. Когато държа на качеството ща го гледам на TRT. Комшиите ще го дават Free и в HD, и в UHD ! Аз лично предпочитам турското - калабалък, пред немското Щ !

Ще помогнем на всеки, решил да пробва един от начините описани по-горе от Wanderer !


15 Юни 2018 23:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
Действайте :)
Türksat 3A (42°E)
tp. 8 (10,980 GHz, pol. V, SR: 12500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)
ID: TRT 4K
PID V: 4855 (HEVC/UHD)
PID A: 4955 (E-AC3), 5055 (AAC)
PID PCR: 4855
SID: 16300
PID PMT: 4755

Я направо си вземете един транспондер под наем от Булсат и започвайте да си играете, ако се оплетете много се обърнете към виваком за да ви направят телепорта ;)


16 Юни 2018 01:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
taraponty написа:
....Вероятно никога не си бил на добро ниво и с българският затова ще ти помогна малко, думата ДЕБИЛ не е обидна и има няколко значения най-разпространеното е синоним на НЕАДЕКВАТЕН. На английски се превежда като moron или imbecile.

"imbécile" е френска дума(латински корен) и означава глупaк. Идиотизъм, кретенизъм и дебилност са медицински понятия, описващи психични заболявания. От там идват думите идиот, кретен и дебил. Съгласен съм, че реално не трябва да се приемат като обиди, но в нашия бит са навлезли именно като такива. Предлагам за в бъдеще да се обиждаме на "грипав" от грип :lol: :lol:
P.S. Спомням си, че навремето и "педерастия" беше болестно състояние, но по-късно джендърите я извадиха от медицинските учебници :mrgreen:


16 Юни 2018 10:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
На времето ИТВ имаха 30 канала, но рекламираха - 300. З0-те техни от 16 градуса и над 300 от намиращия се на 3 градуса Хотбърд. При първа възможност ще предложа на А1 да си направят и те такава реклама - за 10 лв./или там колкото е цената на минималният им пакет/ - над 1000 канала. На Була съм им предлагал много пъти да се възползват от близостта на Турците, но те на практика нямат реклами и рекламен отдел. А и не мислят !
Представяте ли си А1 да направи една мащабна реклама и да го набият в главите на всеки българин, че предлагат само за 10 лв. над 1000 канала, на 10 различни езика :wink:
От същото могат да се възползват и оранжевите - 45 и 42 !!!


16 Юни 2018 11:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2011 11:47
Мнения: 102
Отговори с цитат
vanderel написа:
.... Представяте ли си А1 да направи една мащабна реклама и да го набият в главите на всеки българин, че предлагат само за 10 лв. над 1000 канала, на 10 различни езика :wink:
От същото могат да се възползват и оранжевите - 45 и 42 !!!


Ванди, те - А1(Мтел) го предлага това отдавна на клиентите си в комбинация със нетбокс пакетите им, така в момента ползвам двата сателита на 13' и 16', и гледам макс-спорт хд за под 4лв. на месец, сд каналите са им мазньоч, също както на булсат, няма ралзика, хд каналите стават.


16 Юни 2018 12:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Аз знам че го предлагат, но не го рекламират, по начина по който искам аз и така както го правеха ИТВ А такива големи цифри - 1000, над 1000, се набиват в съзнанието ...
Както и да е :D Темата е ВНТ1 и безхаберието на нашите домакини :?


16 Юни 2018 13:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
taraponty написа:
Притежателите на умни 4к телевизори, които имат желание и възможност могат да си платят за BBC iPlayer app и да гледат World Cup 2018 в кристално 4K качество придружено от професионални коментари :)

Изображение

Пак чул-недочул търчиш да дрискаш във форума. Само за първите 10 000 записали се е 4К. Дори ВВС не могат да смогнат с инфраструктурата.


16 Юни 2018 23:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
Твоята информация вероятно е от някой турски сайт или махленска седянка защото BBC не е информиран за нея :) Гугъл също нищо не знае, единствената информация свързана с iPlayer и 10 000 е, че до края на Октомври ще качат 10 000 филмови продукции в 4к.

Изображение


17 Юни 2018 01:49
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Изчезвай да четеш бе умник https://www.t3.com/news/world-cup-4k
Код за потвърждение:
All of BBC One’s World Cup matches will be available in Ultra HD and High Dynamic Range (HDR) on BBC iPlayer, but only the first 10-20,000 or so to log on will get a 4K stream. After that, you'll get sent to iPlayer's standard HD stream. You can of course also watch via your usual satellite or aerial connection. Old skool style.


17 Юни 2018 01:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
Aз гледам, а ти чети как другите гледат вероятно и интернета ти е със стандартните бг лимитирания извън България, така че няма как да ти се получи и без 4к ТВ. Посоченият сайт вероятно е писан от експерти като теб или от редакторите на blitz.bg , pik.bg и разни други като тях които са създадени за да бълват фалшиви новини.
За качеството на посоченият сайт можеш да съдиш по изписването на "skool" което дори и дете не англофон ще напише " school " една от първите думи които се учи :)

Няма да ме изненадате и ако ми покажете линк, че в сайта на алкатраз.бг пишело, че Netflix и Amazon Prime (които той никога не е гледал понеже не са безплатни) нямат капацитет и не знаят как да си поддържат сървърите и само няколко човека гледат 4К. Клоуни, вашата работа е от типа: ако не бяхме ср@ли нямаше да изпуснем влака !!!!


17 Юни 2018 02:32
Профил

Регистриран на: 07 Окт 2012 10:53
Мнения: 113
Отговори с цитат
skool
A different way to spell school. This spelling is for the idiots that dropped out of "skool"
I hate "skool."


18 Юни 2018 08:45
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 142 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®