Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 15:36



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Прекратяване на договор 
Автор Съобщение

Регистриран на: 03 Окт 2012 12:59
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте, преди 5 месеца ми сложиха интерактивна тв и нет с договор за 18 месеца.Така се случи, че заминаваме извън страната за постоянно.Въпросът ми е ако върна обурудването ,договора ще се счете ли за прекратен. И изобщо как да го прекратя.


15 Окт 2019 20:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
От кметството или районно полицейско управление - където се правят адресите регистрации се отрегистрираш от адреса, на който е регистрирана и услугата-абонамента. За настоящ адрес задаваш адреса ти в чуждата държав, т.е. този документ удостоверява напускането ти на държавата и с тази бележка отиваш в офис на Булсат. Искаш разговор с шефа на офиса, регионален мениджър или подобна позиция.

С такъв вид документ във всяка една нормална - бяла държава можеш да прекратиш всякакви обвързващи договори.

Това са условията на Булсат, виж дали има нещо конкретно за теб :
http://www.bulsat.com/include/doc/Obsht ... satcom.pdf


15 Окт 2019 20:28
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако варианта на Здравко не проработи, в тази тема в по-дългите постове съм обяснявал за всички, как се случват нещата на практика - viewtopic.php?f=4&t=20643
В твоя случай, ако не искат да ти прекратят договора, просто трябва да прибереш рутера и боксчето някъде и живот и здраве като се върнеш някой ден, ще продължиш договора. Хубавото е че за периода в който няма да си в БГ и не си ползвал услугата, тази услуга ще ти бъде спряна и след като се върнеш за тези месеци или години, няма да дължиш такси.
Добре е че попита тук, за да си наясно и като идеш утре в офиса да си подготвен :!: :D
За това което те съветва колегата, е добре пак първо да се увериш дали е възможно такова прекратяване на договора, за да не тичаш излишно по институциите.


15 Окт 2019 22:17
Профил

Регистриран на: 03 Окт 2012 12:59
Мнения: 4
Отговори с цитат
Благодаря за отговорите.


15 Окт 2019 23:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2011 11:47
Мнения: 102
Отговори с цитат
@dinko33, обмислете и вариант да си вземете бокса с вас, сигурно 80% от българите живеещи чужбина ползват сателитните и IP(fusion) боксове на Булсатком, за да гледат бг телевизия там където живеят, бокса не е чак толкова голям, а пък там на място вече интернета за Фюжън бокса ще го решавате според обстоятелствата, интернета който остава във БГ може да си се ползва без проблем на същия адрес и от други хора, родители, съседи, наематели (така или иначе цената му е около 11лв на месец), и т.н., т.е. има варианти дори ако ви се стори неразумно или сложно разтрогването на договора.


16 Окт 2019 09:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Динко, не е лошо да се вслушаш в съвета на колегата MacIlian :!:


16 Окт 2019 10:22
Профил

Регистриран на: 03 Окт 2012 12:59
Мнения: 4
Отговори с цитат
Поискаха 98 лева за прекратяване на договора.Попитах къде в договора или общите условия е спомената сумата.Естествено не можаха да отговорят, защото няма.В самия договор липсват даже какви пакети са предоставили. Пуснах молба за прекратяване по взаимно съгласие.Очаквам отговор


19 Окт 2019 15:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
В договора не пише цифри, освен тези на срока. В случая при който те препратих да четеш, до края на договора са оставали 2 м. затова там са поискали да се предплатят тези два месеца - около 30 лв. При теб ако поискат да предплатиш до края на договора, смятал ли си ги колко пари са - 13 м. по едиколко си лв. ... Затова понеже си в началото на договора, са ти поискали да ти сменят договора - при договор с първоначално включване от 98 лв., няма договор. Т.е. са ти предложили по-евтиния за теб вариант.
Както съм го обяснявал и в онази тема, системата няма да приеме оборудване в договор с не изтекъл срок.
Естествено ти нито ще предплатиш 13 вноски без да ги гледаш, нито пък ще дадеш ей така 98 лв.
Остават вариантите които ти предложихме по-горе !


19 Окт 2019 20:13
Профил

Регистриран на: 20 Апр 2009 08:33
Мнения: 257
Отговори с цитат
Просто спираш да плащаш и това е!Никой за нищо няма да те търси!Никакви молби и тн.


21 Окт 2019 05:53
Профил

Регистриран на: 21 Окт 2019 11:21
Мнения: 1
Отговори с цитат
Да използвам темата и да попитам - Защо трябва да върна оборудване, за което съм заплатила - при първоначална инсталация на БСК преди 100 ..... години оборудването се заплащаше. Аз съм платила всичко, платения приемник не им се води в системата, което според служителка в офиса не можело да е така. Таксуваха ми допълнително 2,80 като за допълнителен прриемник. Само да уточня, че имам 1 допълнителен приемник, даден от тях, за който чинно си плащам. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем да даде информация, моля. Хубав ден


21 Окт 2019 11:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Тук viewtopic.php?f=4&t=20643&p=235572#p235572 съм обяснил някои неща.


22 Окт 2019 18:29
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®