Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 19:39



Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Прекратяване на услуга 
Автор Съобщение

Регистриран на: 27 Юли 2009 13:53
Мнения: 22
Отговори с цитат
Привет на всички. След много години ходене по мъките относно спортното съдържание на предлаганите услуги, реших да си прекратя взаимоотношенията с Булсатком и да мина на IPTV. Второто нещо вече е направено и съм доволен от това, което вече виждам на екрана. Питането ми сигурно е тривиално, но не успях да намеря еднозначен отговор. Плащах месец за месец, като септември НЕ ПЛАТИХ услугата и съответно тя не работи. Имам 3 HD приемника + 1 стара Delta. Какъв е реда, за да се откажа от услугата коректно. Не помня дали съм плащал приемниците, но май вече няма значение. Нямам никакви абонаменти, които трябва да изтекат. Искам да върна приемниците, та някой друг да може да ги използва. Антената, няма да си я сваля сам и не мисля да я връщам. Благодаря предварително на всички, които ще прочетат тази питанка и ще добавят адекватни отговори към нея. Останете със здраве.


19 Сеп 2019 11:45
Профил

Регистриран на: 02 Дек 2009 17:32
Мнения: 161
Местоположение: София
Отговори с цитат
Отиваш с приемниците, адаптерите и дистанционните в офис и ги връщаш, нищо повече. Дават ти и приемо-предавателен протокол за това, което си върнал. И на мен не ми се занимаваше да свалям антената, казаха, че няма проблем, но искаха в протокола да напишат, че не съм я върнал. Реших да си спестя евентуални бъдещи разправии и я върнах и нея.

Ако някой познат иска да вземе приемниците ти (понеже е криза за HD такива), можеш първо да му прехвърлиш допълнителните ти пак в някой офис с протокол, и после да се откажеш като върнеш останалия ти основен. Аз направих и това.


19 Сеп 2019 12:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Да, така е както казва колегата. Само да поясня - антената може да не я връщаш и това че в протокола ще пише - без антена, не означава че ти ще им я дължиш. Това се пише за да се знае какво е върнато и в края на месеца да им излезе ревизията. Т.е. тяхна си работа. Върнеш ли приемниците, те отписват от списъка с абонати и повече вземане даване с БСК нямаш :!:

За всички :arrow: много хора се чудят приемниците, мои ли са, не са ли мои ...
Да ви кажа, че ако сте решили да се отказвате от услугите на БСК, тези приемници не могат да ви послужат за нищо.
1. Ако не ги върнете:
а/Предимство - ако до време решите пак да станете техен абонат, ще платите само една такса включване и ще имате ТВ, без да се налага да подписвате нов договор.
б/Недостатък - от време на време ще ви притесняват по телефона да си платите такса и да гледате ТВ или да върнете оборудването.
2. Ако ги върнете:
а/Предимство - ще се освободите от всякакви отношения с БСК, вкл. и телефонни обаждания. При евентуално завръщане в тази фирма, може да е с договор, но ще получите ново оборудване.
И в края на краищата с коректността си, ще направите нещо добро за фирмата - ако приемникът ви е читав, ще го дадат на друг кандидат абонат.
б/Недостатък - при евентуално завръщане, ще подпишете нов договор. ... и не се знае колко време ще чакате новия монтаж.


Последна промяна vanderel на 22 Окт 2019 18:25, променена общо 1 път



19 Сеп 2019 13:54
Профил

Регистриран на: 27 Юли 2009 13:53
Мнения: 22
Отговори с цитат
Благодаря много на всички ви. Ще върна приемниците, за дистанционните се двоумя ама ще ги подаря на Булсат в крайна сметка. Двоумененете идва от факта, че 2 пъти си купувах нови, защото старите спряха да работят, а не искаха да ми ги подменят, стрували по 3 лв нищо не било...


19 Сеп 2019 14:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Алек,
Благодаря ти за фиидбека! Това е важо за отговорилите на въпроса ти! Така знаят, че не е било напразно...

Успех с iptv-то :D
Това разбира се не ти пречи да споделяш тук впечатления...


19 Сеп 2019 20:30
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
alek_dimitrov написа:
за дистанционните се двоумя ама ще ги подаря на Булсат
Дистанционните умишлено не ги споменах, като си мислех, че няма да стане дума за тях. Не е нужно да ги връщаш, защото и да ги върнеш, те ще отидат в брака. Т.е. няма да послужат на никого. По-добре ги подари на някой който има БСК.


19 Сеп 2019 21:48
Профил

Регистриран на: 27 Юли 2009 13:53
Мнения: 22
Отговори с цитат
Благодаря на всички. Отделно искам да използвам темата, за да свърша заръката на Вандерел. Имам 3-5 не знам точно колко дистанционни управления, като само едното е счупено, но пък работи. Подарявам ги. Ако сте от София, можем да се видим на бира. Иначе доставка за ваша сметка Еконт.
@zdravkos ще продължа да следя този форум докрай, защото от него научих много неща.
Още веднъж благодаря на всички.
п.п. Ако някой има нужда от HD приемници, можем да направим врътката описана по-горе. Имам 2 ZHD210, едно ZHD100 и една стара делта, която се чудя дали да не си оставя, за да нагласям на село антената ако стигна дотам, че да я използвам.


20 Сеп 2019 09:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Яну 2015 18:34
Мнения: 60
Отговори с цитат
Здравейте,да не отварям нова тема.......
Преди няколко години се опитах да върна оборудването на була за интернет(ПОН) и сат.телевизия,които са останали от роднина който не е в страната....и няма да се върне скоро.
Останах изненадан,че не приеха оборудването защото имало да се плащат две вноски,а и собствениците не разрешавали :roll: и трябвало аз да платя.Те това последното ме..... :roll:
Днес отново ги прередихи и се зачудих дали да не ги подаря на някой или да ги пратя на боклука?
Не разбирам политиката на була.....не им достига и трудно събират апаратурата си,а за две вноски не го приемат.
Не става дума за кинтите,но .........
Исках да попитам възможно ли е в момента абонат на сат.телевизия на була да вземе допълнителни IP приемници fusion без да се оказва от сат. телевизията?


21 Сеп 2019 22:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Може, да !
Ако искаш ми прати номера на картата на лични, да проверя договора на този приемник дали е изтекъл и дали имат основание за това което казваш.


22 Сеп 2019 00:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Яну 2015 18:34
Мнения: 60
Отговори с цитат
vanderel написа:
Може, да !
Ако искаш ми прати номера на картата на лични, да проверя договора на този приемник дали е изтекъл и дали имат основание за това което казваш.

Благодаря за отговора!
Каквито и основания да имат,ми е непонятно причината (трябвало,титуляра да го върне... )да откажат да си приберат оборудването :roll:
Да чакат титуляра..аз се отказах да се занимавам :D
Всеки месец питам кога ще е възможно да гледаме предавани седмица назад,и трябва ли да се подменят приемниците
с тези с елепсовидните...." колегите работят....очаквайте скоро"...ами за това ще бягат абонатите.
Весел празник!


22 Сеп 2019 08:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ще го обясня пак за всички, вкл. и за теб blsabb :arrow:

Приемници и всичко друго може да се връща, само ако ви е изтекъл договора.
Казах по-горе че едно от хубавите неща в БСК, е че са доста либерални спрямо изпълнението на 18 месечните договори. В случая на blsabb, системата е отчела че услугата е ползвана 16 месеца. Тези 16 м. може да са били с прекъсване. Никой друг оператор не би го позволил това !
Та blsabb е извадил и малко късмет, в смисъл че не е попаднал на разсеяна служителка :D Момичето е видяло, че договорът не е изтекъл и е реагирало правилно, като е поискало да се доплатят тези две такси до 18 м. Ако не беше обърнало внимание и беше извзело оборудването, системата щеше да засече че имаме неизпълнен договор и щеше да начисли на абоната неустойка в размер на 98 лв.
Та на приятелите на blsabb нямаше да им се води оборудване, но щеше да им виси неустойка към БСК. В този смисъл казах че колегата е извадил късмет.

Логично е мисленето на blsabb, че в период в който фирмата боксува и има нужда от всеки един приемник, са отказали да приемат два такива. Правилата обаче са създадени в един друг период, когато фирмата е процъфтявала и компютърът изпълняващ тогавашната програма, щеше да засече пропуска и да начисли неустойката. Иначе всяка една служителка с удоволствие би извзела техниката, още повече че тя има стимул за това !

За титуляра могат и да си затворят очите или в декларацията да се отбележи, че се връща от друг човек. При връщането човекът няма да получи пари назад, че да има някаква изгода и да има съмнение за престъпление. Напр. да е откраднал оборудването.
Та титуляра в случая не е толкова важен, колкото неизпълнения договор ! Това е !


25 Сеп 2019 13:50
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
blsabb написа:
Всеки месец питам кога ще е възможно да гледаме предавани седмица назад,и трябва ли да се подменят приемниците
с тези с елепсовидните...." колегите работят....очаквайте скоро"...ами за това ще бягат абонатите.
Весел празник!


Седмица назад трудно ще гледаш.
То сега искам да видя някакво предаване от преди 2 дни и вече не може.
Пазят се записи максимум до ден и половина.
Явно сървърите им са претоварени.
Да не говорим ,че Фюжънчетата яко забиват , като решиш да гледаш запис...


26 Сеп 2019 11:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Яну 2015 18:34
Мнения: 60
Отговори с цитат
vanderel написа:
Та титуляра в случая не е толкова важен, колкото неизпълнения договор ! Това е !
Не знам кое е важно за була и "системата"(нямате си на идея как мразя израза "системата"),но аз нямам никаква вина,че титуляра има още два договора.Аз си спазвам моя договор.
Това оборудване не е мое,не ми трябва ,а не мога да го върна на собственика.....трябва да доплатя за два месеца. :lol: те това е абсурда


10 Окт 2019 21:56
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®