Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 22 Окт 2019 04:12

Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Оптичен кабел 
Автор Съобщение
Аватар

Отговори с цитат
Здравейте съфорумци,
в една от темите тук, попитах дали да пускам 2 кабела до 2 приемника или да бъда със сплитер. Получих отговор, но нещата се поизмениха, и синът ми реши да ползва оптика вместо сателит. Тъй като не се знае кога ще приключи всичко като ремонт и обзавеждане/все пак трябват пари, пък и за момена има къде да живее/, и няма смисъл да се плаща и да не се ползва услугата. Въпросът ми е: Какъв оптичен кабел от многото видове да купя, за да направя окабеляването предварително? Идеята е аз да си окабеля, а като дойде времето за рязане на лентата, само да ме закачат за мрежата! У нас оптичния кабел е около 3 мм, но ние го ползваме само за нет. Той ще има тв и нет по оптика! Помогнете моля!!!

23 Мар 2019 22:19
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Здравей Пепи,
става въпрос за окабеляване вътре в апартамента, нали? Кабелът ти минава под мазилката, и го монтираш във всяка стая. Оптиката ти влиза до мазето, тавана, коридора или .... Там е рутера, до него стига оптичния кабел, а от него мрежов кабел и от него пускаш кабел до всяка стая!

Бих ти препоръчал мережов кабел Cat 7, като този например: Digitus 7a!
Позволява до 10 GBit/s и 1000 MHz.

С такива дози го монтираш в стената и си готов!

Изображение

Прикачени файлове:
DigitusNetzwerkkabel-CAT-7.png
DigitusNetzwerkkabel-CAT-7.png [ 58.07 KiB | Прегледано 809 пъти ]
Cat 7.jpg
Cat 7.jpg [ 120.77 KiB | Прегледано 809 пъти ]
23 Мар 2019 23:35
Профил WWW
Аватар

Отговори с цитат
:D Пепии, още преди да попиташ съм ти го казал в другата тема :D :arrow:
vanderel написа:
Два коаксиални кабела до терасата, за сат. ТВ и два лан кабела от двете стаи до коридора, за ИПТВ.
Здравко ти е показал лан кабела. И е прав че из апартамента под мазилката не е удобно да се разхожда оптика.

1.Оптика най-много да пуснеш едно парче от хола до стълбището, ако искаш рутерът да ти е в хола - а от хола до другите стаи - лан кабел.

2.Ако рутерът ти ще е в коридора, тогава от всички стаи до коридора - лан. Тогава техниците ще вкарат оптиката директно до този рутер в коридора. Затова е добре лан кабелите да достигат до подходящо място за монтаж на рутера в коридора.

А може да предвидиш и двата варианта :wink:

24 Мар 2019 11:51
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Попринцип оптиката е до рутера, поне така е у нас. Тя трабва да мине през целия коридор и да влезе в стаята до рутера. Това са около 10 ина метра. А извън апартамента не съм заглеждал къде са кутиите и колко е разстоянието. Синът ми прецени, че няма да глета сат тв, а иптв! Затова варианта с коаксиалния кабел отпадна. Кабела ще минава над окачен таван и ще е свободен, само от тавана до рутера ще е в стената, това е около метър. От рутера натам ще слагам конзоли и кабел като от снимката на Здравко. Фирмата иска да плащам абонамент ако го направят сега. Не се знае кога ще приключи всичко, затова не ми се плаща, просто няма да се ползва още. Идеята ми е да си опъна кабела, а те после само да ме закачат, когато дойде времето. Затова питам за модел на оптичния кабел, че са много.

24 Мар 2019 15:52
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Ами в такъв случай попитай във фирмата от която идва нета какви кабели използват! Точно защото са много, после да няма филми от сорта= ама този кабел не става, и т.н....
Купуваш същия и ти си го монтираш...
Или техник от фирмата на частно сега да ти пусне необходимия оптичен кабел до рутера. Когато си готов с ремонта правиш заявка за интернет и телевизия.
Не вярвам техникът да откаже, първо няма нищо незаконно, второ той самият ще е доволен на нещо допълнително.

24 Мар 2019 16:08
Профил WWW
Аватар

Отговори с цитат
И аз съм за идеята на Здравко. Ще им се наложи на техниците една спойка повече да направят, но едва ли ще е проблем за тях. Трябва да пробиеш дупка от твоя коридор до стълбището и отвънка да оставиш 1-2 м аванс, навити на кръгче с не по-малко от 25-30 см диаметър.

24 Мар 2019 18:53
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ]