Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 11 Дек 2018 22:01

Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Проблем-Латвия 
Автор Съобщение

Отговори с цитат
Добър ден.
Проблем от Рига,Латвия.От както се появи HELAS SAT 3 и изчезнаха каналите с изключение на транспондера на БНТ1.Разбирам,че сме в периферията на зоната на покритие,но как да разбера факта,че на работещия транспордер има 70% и 11,50dB,а всичко останало е 0.Тази нощ около 4ч. сутринта се появи сигнал(90% и 9,50dB) на транспондера на ЕВРОКОМ и на сутринта пак беше на 0.Някой може ли да помогне?

13 Яну 2018 16:15
Профил

Отговори с цитат
Ами Земята се клати, а си на ръба,ту си на светло, ту си на тъмно. Сменяй доставчика, дори и след години да пуснат БС1, пак си в дълбока сянка.

13 Яну 2018 17:48
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Не разбирам защо си избра тема "Новини", но както и да е :?: Админът ще я премести.
ceco написа:
как да разбера факта,че на работещия транспордер има 70% и 11,50dB,а всичко останало е 0.Тази нощ около 4ч. сутринта се появи сигнал(90% и 9,50dB) на транспондера на ЕВРОКОМ и на сутринта пак беше на 0.Някой може ли да помогне?
К1 и Евроком се излъчват още от стария спътник. Затова ги хващаш. Но и тези два канала се излъчват по различни лъчи. Този на К1 напр. го хващаш с 80-100 см антена, а за този на Евроком ти трябва 120 см.
А пък за новите и 120 см може да е малка.

Но да те използваме максимално. Скоро не сме имали гост от Прибалтика. Имам и аз два въпроса, да си направя някои изводи.
1. С каква антена си в момента ?
2. Да разбираме ли че приемникът ти сам е получил ъпдейт. Т.е. имаш честоти 12482 и 12213 Вертикални ?

Последна промяна vanderel на 14 Яну 2018 21:57, променена общо 1 път

13 Яну 2018 20:36
Профил
Модератор
Аватар

Отговори с цитат
:mrgreen: Преместена :mrgreen:

Колко голяма е антената ?
Имаш ли наставки или разклонения по кабела?
Какъв е конвертора и с колко приемника е системата?

малко инфо :?: :idea:

14 Яну 2018 00:02
Профил

Отговори с цитат
Но да те използваме максимално. Скоро не сме имали гост от Прибалтика. Имам и аз два въпроса, да си направя някои изводи.
1. С каква антена си в момента ?
2. Да разбираме ли че приемникът ти сам е получил ъпдейт. Т.е. имаш честоти 12482 и 12213 Вертикални ?

1.Антената е 90см.
1.Да,12482 и 12213 веритикални ги има.
Работещия транспондер е 12524 хоризонтален.
Евроком се появи на 11135 веритикален.

14 Яну 2018 12:57
Профил

Отговори с цитат
QD_Sat написа:
:mrgreen: Преместена :mrgreen:

Колко голяма е антената ?
Имаш ли наставки или разклонения по кабела?
Какъв е конвертора и с колко приемника е системата?

малко инфо :?: :idea:

Антената е 90см.
Приемниците са два HD.Конвертора беше оригинален(на Булсат) с два изхода,но по препоръка на юнаците от техническия отдел на Булсат,го смених с GOLDEN 202 10,7-12,7 GHz с два изхода с отделен кабел за всеки приемник.По трасето от антената до приемника има снадка на едно място.
Имам и още един приемник (SD) на вилата.Там кабела е без снадки и е дълъг 5-7 метра,но и там резултата е същия.Работи само 12524.
Ходих в местните фирми за сателитна телевизия.Хората имат големи антени,професионално оборудване,но нищо....Казват 5-6 човека(българи) са ходили при тях със същия проблем.Безсилни са пред Булсат....

14 Яну 2018 13:18
Профил

Отговори с цитат
Какво означава големи АНТЕНИ ? 1 метър , 1,25 , 1,5 , 1.8 ...... ? ceco щом си хванал от Хелас 2 Евроком , пиши колко ДБ ти е силата ! В Рига не виждам да има покритие нито Х2 нито Х3 , но щом имаш ъпдейт има надежда да гепиш сигнала. Хелас 2 си отива ,и най вероятно сигнала е по слаб . За Х3 12524 сигнала е по добре но на другите транспордери е по кофти . Намери някой който има по голяма антена , или профисионалист който е наясно ! Със 1.25 или 1.5 може и да ти излезе сигнал ! Ето ти и на Хелас 3 покритието ...http://www.lyngsat-maps.com/interactive ... e-BSS.html Опитай със по ГОЛМИ антени !!! :D

14 Яну 2018 14:50
Профил
Аватар

Отговори с цитат
ceco написа:
Добър ден.
Тази нощ около 4ч. сутринта се появи сигнал(90% и 9,50dB) на транспондера на ЕВРОКОМ и на сутринта пак беше на 0.Някой може ли да помогне?
Около това трябва да се фокосираме :!: Личи си че си технически грамотен човек, затова за нас ще е удоволствие да ти помогнем, пък и да спасим абонатите на Була в Литва и Латвия. За Естония да не говорим сега.
Трябва обаче да ни слушаш. Дано имаш време и антената да ти е на сгодно място.
1. На първо време виж тази снадка доколко влошава сигнала. Имаш два кабела с два еднакви тунера. Виж разликата. Според мен ще е около децибел и нещо. Трябва ни здрава инсталация, защото всички загуби са от значение. Тези 11,50 дБ, на кой кабел са ?
2. Прочети третия пост тук и вникни в него viewtopic.php?f=17&t=5937 !Опитай да изцедиш всичко от антената - т.е. да докараш 12524 Н от 11,43 до 12,38 дБ. Това е една степен по-добре, но тя ще ти гарантира 11135 !

:idea: За съжаление, до тук това няма да ти помогне за ХС3. Но ако заковеш 11135 на 10 дБ, това ще ни даде надежда, че с офсет 1,20-1,40/не знам руските стандарти/, но колкото по-голяма, толкова по-добре, ще извадим сигнал от тройката. Мисълта ми е насочена единствено към това, дали стандартния размер 1,20 м ще ни е достатъчен. Щом 90 см ти стигат за лъча Ф2 от ХС2/Евроком/, а покритието на тройката е доста по лошо за Рига от Ф2, въпросът е каква антена ще ти е достатъчна.

:idea: За да съм честен, трябва да ти кажа, че другите два оператора, ще ти излязат със сегашната ти антена. Те обаче нас не ни интересуват, затова ще сме с теб докрай, ако решиш да идеш на 1,20 м . Решавай :?

:idea: Ако обаче си по-наизток от Рига, трябва да се откажем или да разчитаме на антена по-голяма от 1,50 м. Такава антена е лесна за намиране, но е трудна за монтаж. Тогава и аз не бих те съветвал да оставаш на БСК, защото вече минаваме в други измерения, които обезсмислят всичко.

14 Яну 2018 21:41
Профил

Отговори с цитат
Kamen eM Tech написа:
Какво означава големи АНТЕНИ ? 1 метър , 1,25 , 1,5 , 1.8 ...... ? ceco щом си хванал от Хелас 2 Евроком , пиши колко ДБ ти е силата ! В Рига не виждам да има покритие нито Х2 нито Х3 , но щом имаш ъпдейт има надежда да гепиш сигнала. Хелас 2 си отива ,и най вероятно сигнала е по слаб . За Х3 12524 сигнала е по добре но на другите транспордери е по кофти . Намери някой който има по голяма антена , или профисионалист който е наясно ! Със 1.25 или 1.5 може и да ти излезе сигнал ! Ето ти и на Хелас 3 покритието ...http://www.lyngsat-maps.com/interactive ... e-BSS.html Опитай със по ГОЛМИ антени !!! :D

Големината на антената,до колкото знам,беше 1,8м.На Евроком сигнала беше 90% и 9,50Db.От Х2 гледах 7години.....

14 Яну 2018 22:03
Профил

Отговори с цитат
vanderel написа:
ceco написа:
Добър ден.
Тази нощ около 4ч. сутринта се появи сигнал(90% и 9,50dB) на транспондера на ЕВРОКОМ и на сутринта пак беше на 0.Някой може ли да помогне?
Около това трябва да се фокосираме :!: Личи си че си технически грамотен човек, затова за нас ще е удоволствие да ти помогнем, пък и да спасим абонатите на Була в Литва и Латвия. За Естония да не говорим сега.
Трябва обаче да ни слушаш. Дано имаш време и антената да ти е на сгодно място.
1. На първо време виж тази снадка доколко влошава сигнала. Имаш два кабела с два еднакви тунера. Виж разликата. Според мен ще е около децибел и нещо. Трябва ни здрава инсталация, защото всички загуби са от значение. Тези 11,50 дБ, на кой кабел са ?
2. Прочети третия пост тук и вникни в него viewtopic.php?f=17&t=5937 !Опитай да изцедиш всичко от антената - т.е. да докараш 12524 Н от 11,43 до 12,38 дБ. Това е една степен по-добре, но тя ще ти гарантира 11135 !

:idea: За съжаление, до тук това няма да ти помогне за ХС3. Но ако заковеш 11135 на 10 дБ, това ще ни даде надежда, че с офсет 1,20-1,40/не знам руските стандарти/, но колкото по-голяма, толкова по-добре, ще извадим сигнал от тройката. Мисълта ми е насочена единствено към това, дали стандартния размер 1,20 м ще ни е достатъчен. Щом 90 см ти стигат за лъча Ф2 от ХС2/Евроком/, а покритието на тройката е доста по лошо за Рига от Ф2, въпросът е каква антена ще ти е достатъчна.

:idea: За да съм честен, трябва да ти кажа, че другите два оператора, ще ти излязат със сегашната ти антена. Те обаче нас не ни интересуват, затова ще сме с теб докрай, ако решиш да идеш на 1,20 м . Решавай :?

:idea: Ако обаче си по-наизток от Рига, трябва да се откажем или да разчитаме на антена по-голяма от 1,50 м. Такава антена е лесна за намиране, но е трудна за монтаж. Тогава и аз не бих те съветвал да оставаш на БСК, защото вече минаваме в други измерения, които обезсмислят всичко.

1.Антената е на покрива.Виках специалист и пробвахме нова настройка.Мерихме сигнала на място,при самата антена.Това е максимума и само на този транспондер.Така,че вероятно загубите по трасето едва ли са кой знае какви.Да не говорим,че на SD приемника кабела е къде по-къс и без снадки....Не мога да си отговоря,как с по-кофти сигнала(за Рига) от Х2 гледах 7години,а сега.....
От местната фирма правиха опити с антена 1,8м. и не успяха...Дали проблема е само в липсата на сигнал?
Май наистина е време да се разведем с Булсат.....
Какви са вариантите?

14 Яну 2018 22:20
Профил

Отговори с цитат
...

Последна промяна Петър на 15 Яну 2018 00:06, променена общо 1 път

14 Яну 2018 22:54
Профил
Аватар

Отговори с цитат
ceco написа:
Не мога да си отговоря,как с по-кофти сигнала(за Рига) от Х2 гледах 7години,а сега.....
От местната фирма правиха опити с антена 1,8м. и не успяха...Дали проблема е само в липсата на сигнал?
Още веднъж ти го обяснявам - от ХС2 се излъчва по два лъча. Съответно двата лъча имат различно покритие. Покритието на този, на който е К1 и бяха всички останали канали на БСК до сега, не достигаше само за най-източните райони на Латвия. Затова до сега не си имал проблеми.
Покритието на втория лъч, на който е Евроком, стига до границата м/у Литва и Латвия. Затова в Рига го хващаш на магия с антена 90 см.
Сега вертикалните тр-ри за които те питах и на които нямаш сигнал се лъчат от ХС3. Този спътник дори не покрива Литва, камо ли Латвия.
Това че колегите не са успели със 180 см, според мен не е гаранция за нищо. Зависи какви са майстори. Но както и да е, когато говорим за антени над 120-140 см, вече не си струва. При положение че имаш и друг избор. За другите възможности обаче, в този форум не говорим.

:idea: Жалко за Латвия, а с БС1 изпускаме и Литва. Затова аз лично ще помагам на човек от Рига, решил да пробва с офсет 120 см :? , или някой руски стандарт - 130-140 см :D :D

14 Яну 2018 23:11
Профил
Аватар

Отговори с цитат
ceco написа:
От местната фирма правиха опити с антена 1,8м. и не успяха...
Ако обичаш, да изясним горното ? ! Какво значи пробвали и не успели ??? Аз разбирам да са хванали 12524 Н . Тази честота ти я гледаш 7 години с 90 см. Да са извадили програма Давойс и да са казали, че само това излиза !
А те най-вероятно са ти казали, че нищо не излиза от този Хелас, което означава че нищо не са направили.
Техниците в различните страни обикновено си знаят техните си спътници и ако ги бутнеш някъде в страни, не могат да се справят. За толкова години сме имали много такива примери от Западна Европа. Че и в БГ - да не мислите че техниците на Була могат да ви намерят Амос, Тор или Хиспасат.

РР: Като казвам техниците на Була, винаги има две изключения - бивш и настоящ модератори на този форум :D и мои приятели :wink:

Последна промяна vanderel на 15 Яну 2018 23:34, променена общо 1 път

15 Яну 2018 11:49
Профил

Отговори с цитат
Вандарел ако със тия уреди дето имат техниците не могат да намерят спътник то по добре да си напълнят ушите със фосфор от кибритени клечки и да се шибнат в някоя стена :) Трябва да си ама много заспал за да не можеш да уцелиш спътник на уред дето ти показва абсолютно всичко . Няма смисъл да се мъчи човека да хване това дето го няма и няма и да го има. Направо да мигрира или към IPTV или към друг БГ оператор. На Заяков и компания идеята е да вземат сръбския пазар и изобщо не ги интересуват нашенците в прибалтика. Кой ще гледа е било ясно много отдавна но Булсатком не се постараха да разяснят на хората тия тънкости. Пък и какъв е смисъла да ги чака човека докато се натуткат и наместят по транспондерите 1-2 години.

15 Яну 2018 14:34
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Уредът е едно. Човекът зад уреда е друго. А пък е трето и четвърто, дали този човек има стимул и възможности да го направи :wink:

Не казвам че е трудно, не казвам че не могат, не казвам че са глупави ... Просто за да го научат как се прави, трябва на самите хора да им е интересно. По точно самите хора да имат вътрешен интерес, любопитство, хоби и т.н. Да са го приели като професия. Има и такива ! От фирмата обаче никой няма да им направи инструктаж, да им даде напътствия. Камо ли пък да ги задължи с нещо подобно и съответно да ги възнагради подобаващо. Имат го в ценоразписа. Имат го като опция в абонамента като "Допълнителен пакет". Но всичко само на хартия и до там.

15 Яну 2018 18:59
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща