Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 20:47



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Без интернет от 30.12.2016 
Автор Съобщение

Регистриран на: 08 Яну 2017 11:54
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте

Интернета в Сливен кв.Клуцохор прекъсна на 30.12.2016,
звънях няколко пъти на подръжката, казаха че ще дойде техник до 72 часа.
Е, още никой не е дошъл, а интернет няма вече девети ден.
Писах препоръка от акаунта си в сайта на Булсатком, все още нямам отговор.
Толкова ли няма кой да обърне внимание на проблема вече девети ден.

Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да сподели как е накарал доставчика да си свърши работата най-накрая.
Благодаря предварително.


08 Яну 2017 12:05
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
Звъни на дежурния телефон и да те свържат с Техническия отдел.
И аз имах подобен проблем .От Коледа ту имам ,ту нямам Интернет.
Вчера се обадих още сутринта и ме записаха,но никой не дойде.
Днес за мое учудване ми звъннаха от дежурния екип.Дойдоха момчетата и отстраниха повредата.
Когато си записан за повреда нямам как да не дойдат,защото екипите са задължени да отстраняват повредите до 72 часа.
Като се обадиш първо питай дали си записан ,защото може и да не са те записали първия път и да чакаш Михаля.


08 Яну 2017 14:55
Профил

Регистриран на: 08 Яну 2017 11:54
Мнения: 4
Отговори с цитат
Благодаря за отговора.

Аз също имам съмнения че не съм записан, защото по телефона се опитваха да ме убедят че имам интернет.
Рутера ми е микротик, който работи от години безотказно, за всеки случай сложих друг микротик за да се уверя че проблема не е при мен, така се и оказа нямах връзка и с новия рутер.
Настройките му са правилни, убеден съм на 100%.
Обясних това на човека от булсат с който се свързах, но според мен не е взел думите ми на сеиозно.

Ще звъня пак утре сутрин, дано някой да дойде този път.


08 Яну 2017 15:26
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
Не съм много наясно,но не трябва да сменяш рутерите май.
Сложи си тоя ,който е бил досега,защото той ще е регистриран в системата им.
Откакто направиха ограничение за 1 MAC адрес , май не трябва да се сменя нищо по настройките.
Нека се изкажат специалистите.
При мен лично нищо не съм пипал по рутера,макар непрестанните им молби да си го рестарирам.
И не мога да ги разбера ,защо постоянно при обаждане на техническия отдел ме карат да го рестартирам,като виждат че няма сигнал до него.
При мен проблема се оказа (както и се опитвах да обясня на техническия отдел де ) слаба връзка.
Просто кабела ми е снаждан по трасето и от леда и силния вятър....
Без да съм си играл с рутера ,когато възстановиха трасето сигнала се появи.


09 Яну 2017 14:15
Профил

Регистриран на: 08 Яну 2017 11:54
Мнения: 4
Отговори с цитат
Днес отново се свързах с кол центъра на булсатком, обясних проблема, казаха ми че идвал техник и го отстранил т.к. бил централен, а не само при мен.
Но въпреки това отново нямам интернет, казаха ми че имало оптика до мен, доста се учудиха че в апартамента ми влиза лан кабел след като имало оптика в блока.
Започвам да си мисля че просто са ме пропуснали когато са монтирали устройствата си при преминаването към оптична мрежа.

Колкото до смяната на рутера, не е проблема в това, при смяна слагам мак адреса който е бил зададен още преди 3-4 години.
Настройки няма какво да бъркам, слагам да си взема автоматично ай пи и това е.
Убеден съм че не е в мен проблема, ако е ще почерпя техниците че са се разкарвали :)

Днес след работа ще видя дали има нет, дано са отстранили проблема.


09 Яну 2017 17:08
Профил

Регистриран на: 08 Яну 2017 11:54
Мнения: 4
Отговори с цитат
Днес ми се обади техник от булсат, те също ме питаха дали съм с оптика и се учудиха че в къщи влиза лан кабел.
Явно някак си при преминаването в оптична мрежа са ме пропуснали.
Техниците отишли в къщи, прекарали оптично влакно, един медиа конвертор и готово, проблема е решен.
Вече имам интернет при това със 50 мегабита даунлоуд и 50 мегабита ъплоуд, пинга е големичък 17 милисекунди, но пък не бие мечка.
Десет дни ми беше доста кофти без интернет, но пък всичко свърши добре накрая :)


10 Яну 2017 17:24
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
Добре сте Вие в блоковете .
За нас в крайните квартали оптиката е само мираж :)
На всичкото отгоре съм и краен потребител...
Навремето когато пускаха трасето за кабелната телевизия ме караха да събера още 10 тина желаещи за да изградят мрежа.
Сега вече положението не е такова,защото има конкуренция,но всички фирми предлагащи Интернет продължават да опъват Лан кабели по стълбовете :)
П.С: Между другото ме светнаха ,че по селата където няма мрежа слагали някакви антенки ( вероятно преобразуват сигнала от 4G мрежата ) ,но тука за това в офисите никой ни дума ?!


12 Яну 2017 14:06
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®