Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 15:22



Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Прекъсване на интернета 
Автор Съобщение

Регистриран на: 01 Апр 2009 11:38
Мнения: 6
Отговори с цитат
От около две седмици след бурята интернета прекъсва сайтовете циклят по 1-2 минути преди да се отворят.Работи ли се по въпроса?


18 Май 2013 17:30
Профил

Регистриран на: 24 Яну 2011 13:44
Мнения: 53
Отговори с цитат
Здрасти,
сигурно е някакъв локален проблем, който трябва да видим
пусни ми на Л.С. адрес и телефон за връзка

yasensl написа:
От около две седмици след бурята интернета прекъсва сайтовете циклят по 1-2 минути преди да се отворят.Работи ли се по въпроса?


18 Май 2013 17:44
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
Абе според мене хич не е локален ,ама Вие си знаете по-добре.
Не мога да разбера , защо е всичката тая конспирация и криене.
Забелязах техниците в района да ровичкат нещо из мрежата.
Няма ли да е по-добре , ако се пусне някакво съобщение във форума.
"Така и така поради неотложни или аварийни ремонти и донастройване на мрежата са възможни смущения в Интернет връзката"
Тогава никой няма да Ви се сърди и да се пишат подобни теми.
П.С. И аз имам (имах)подобни проблеми.
Вчера вечерта положението беше трагично.Страниците се зареждаха по 5 мин.,а снимките изобщо не се качваха.Дори изключих компа да не се натоварвам психически.Тази сутрин всичко си беше нормално.Явно че се работи нещо по трасето и проблема НЕ Е локален.Не съм звънял или обаждал на никого,понеже свикнах с подобни проблеми и предпочитам да изчакам няколко часа преди да бия алармата.Все пак няма да се затрие света ,ако остана 24 часа без мрежа. :wink: ,но е дразнещо да не знаеш къде точно е проблема и всеки път да се извинявате с локален проблем.


19 Май 2013 00:48
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
d_bozhkov написа:
Вчера вечерта положението беше трагично.Страниците се зареждаха по 5 мин.,а снимките изобщо не се качваха.Дори изключих компа да не се натоварвам психически.Тази сутрин всичко си беше нормално.


нищо лично, но замислял ли си се дали наистина проблема не е бил при теб?
съмнявам се техниците да обикалят като вампири нощно време. и те са хора и те спят от време на време.


19 Май 2013 03:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 16 Апр 2012 11:25
Мнения: 11
Отговори с цитат
d_bozhkov написа:
Вчера вечерта положението беше трагично.Страниците се зареждаха по 5 мин.,а снимките изобщо не се качваха.Дори изключих компа да не се натоварвам психически.Тази сутрин всичко си беше нормално.


Мога да ти препоръчам следното. Разбери каква е изградената мрежа в района, квартала ти. Въпреки, че БСК активно изграждат оптични трасета в целия град, мисля че все още има райони с LAN. Ако няма оптика и ако тази ситуация, която описваш се повтаря често вечер или в почивните дни твърде вероятно е това да се дължи на локално претоварване. Такива ситуации възникват при LAN мрежи, когато много хората се опитват да се свържат едновременно с интернет. Те се случват най-често в часове на пикова дейност - вечер и в почивни дни.
Най-грубо казано, представи си една тръба с максимален дебит 1 куб./мин. към която са свързани десет потребители, чиито инсталаци могат да потребяват 0,2 куб/мин. Ако 5 потребителя си отворят крановете едновременно ще потребят общо 1 куб./мин. Ако обаче и десетимата си отворят крановете, няма как по тръбата да минат 2 кубика, защото максималния й капацитет не го позволява. В този случай, всеки един от десетте потребителя ще получи по 0,1 куб./мин. вода, вместо обичайните 0,2 куб./мин.


19 Май 2013 08:50
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
Мисля ,че в последния пост се съдържа правилния отговор.
Да с LAN съм,по думите на техниците оптиката е две улици по надолу от нашата.
Тъй като живея в къща оптика едва ли ще ме огрее.Кабелите все още си висят по стълбовете.
Интересно е че ,вчера получих оферта от конкурентна фирма в града за IPTV телевизия и оптичен Нет на доста атрактивни цени и се чудя дали е възможно изобщо това да се случи в близко бъдеще.Не съм се интересувал докъде е стигнал БСК с изпълнението на оптиката,но май трябва да получа информация,щом конкуренцията предоставя оферти.


19 Май 2013 13:01
Профил

Регистриран на: 24 Яну 2011 13:44
Мнения: 53
Отговори с цитат
г-н Божков,
съвета ми е, така или иначе да намерите време и начин да си прехвърлите "свърх секретната" информация от компютъра
и да си го преинсталирате, защото и 100 оптични интернета да си пуснете, на тоя етап файдата ще е "йок". :wink:

d_bozhkov написа:
Мисля ,че в последния пост се съдържа правилния отговор.
Да с LAN съм,по думите на техниците оптиката е две улици по надолу от нашата.
Тъй като живея в къща оптика едва ли ще ме огрее.Кабелите все още си висят по стълбовете.
Интересно е че ,вчера получих оферта от конкурентна фирма в града за IPTV телевизия и оптичен Нет на доста атрактивни цени и се чудя дали е възможно изобщо това да се случи в близко бъдеще.Не съм се интересувал докъде е стигнал БСК с изпълнението на оптиката,но май трябва да получа информация,щом конкуренцията предоставя оферти.


19 Май 2013 15:14
Профил

Регистриран на: 16 Апр 2010 14:46
Мнения: 9
Местоположение: Сливен
Отговори с цитат
Неразбрахте ли че докато не пуснат оптика при по силен вятър и гръмотевици проблеми винаги ще има . Само се питам кога ще пуснат оптиката ?
И оше за скороста има какво да се каже :


19 Май 2013 17:33
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
xshift написа:
г-н Божков,
съвета ми е, така или иначе да намерите време и начин да си прехвърлите "свърх секретната" информация от компютъра
и да си го преинсталирате, защото и 100 оптични интернета да си пуснете, на тоя етап файдата ще е "йок". :wink:

Това пък какво означава .Никъде не съм писал ,че информацията на компа ми е "свръхсекретна".
Някой май не чете постовете.Просто потвърдих думите на съфорумник,че има проблем с мрежата след бурята.
Не съм и казал ,че и компа ми е за преинсталация.
Какво има да го преинсталирам,като в момента пак пиша и сърфирам от него без да имам никакви проблеми с мрежата ?!
Не съм казал,че проблема е бил в тъмните часове на вечерта . За какви вампири и таласъми говори колегата ти ?
Не съм казал също ,че разбирам нещо от оптични и кабелни мрежи.

Не разбирам и какви са тия нападки всеки път ,когато някой Ви заяви ,че има проблем в мрежата Ви, а не се обясни с прости думички къде може да е проблема.

П.С. Ще обесните ли сега "скъпи ми професори" на простосмъртните имам ли шанс за оптичен Нет и IPTV телевизия след като живея в къща.Това ме интересува само.( мислех да задам въпроса в офисите Ви ,но виждам че май Вие разбирате повече )


19 Май 2013 19:27
Профил

Регистриран на: 15 Май 2013 13:25
Мнения: 42
Отговори с цитат
d_bozhkov написа:
xshift написа:
г-н Божков,
съвета ми е, така или иначе да намерите време и начин да си прехвърлите "свърх секретната" информация от компютъра
и да си го преинсталирате, защото и 100 оптични интернета да си пуснете, на тоя етап файдата ще е "йок". :wink:

Това пък какво означава .Никъде не съм писал ,че информацията на компа ми е "свръхсекретна".
Някой май не чете постовете.Просто потвърдих думите на съфорумник,че има проблем с мрежата след бурята.
Не съм и казал ,че и компа ми е за преинсталация.
Какво има да го преинсталирам,като в момента пак пиша и сърфирам от него без да имам никакви проблеми с мрежата ?!
Не съм казал,че проблема е бил в тъмните часове на вечерта . За какви вампири и таласъми говори колегата ти ?
Не съм казал също ,че разбирам нещо от оптични и кабелни мрежи.

Не разбирам и какви са тия нападки всеки път ,когато някой Ви заяви ,че има проблем в мрежата Ви, а не се обясни с прости думички къде може да е проблема.

П.С. Ще обесните ли сега "скъпи ми професори" на простосмъртните имам ли шанс за оптичен Нет и IPTV телевизия след като живея в къща.Това ме интересува само.( мислех да задам въпроса в офисите Ви ,но виждам че май Вие разбирате повече )

Има шанс - има си абонатна оптика за по стълбовете, но въпросът е кога?


19 Май 2013 21:40
Профил

Регистриран на: 01 Апр 2009 11:38
Мнения: 6
Отговори с цитат
Днес ме посетиха техници на Булсатком и интернета отново е на шест.
Благодаря.


19 Май 2013 23:42
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
d_bozhkov написа:
Това пък какво означава .Никъде не съм писал ,че информацията на компа ми е "свръхсекретна".
Някой май не чете постовете.Просто потвърдих думите на съфорумник,че има проблем с мрежата след бурята.
Не съм и казал ,че и компа ми е за преинсталация.
Какво има да го преинсталирам,като в момента пак пиша и сърфирам от него без да имам никакви проблеми с мрежата ?!
Не съм казал,че проблема е бил в тъмните часове на вечерта . За какви вампири и таласъми говори колегата ти ?
Не съм казал също ,че разбирам нещо от оптични и кабелни мрежи.

Не разбирам и какви са тия нападки всеки път ,когато някой Ви заяви ,че има проблем в мрежата Ви, а не се обясни с прости думички къде може да е проблема.

П.С. Ще обесните ли сега "скъпи ми професори" на простосмъртните имам ли шанс за оптичен Нет и IPTV телевизия след като живея в къща.Това ме интересува само.( мислех да задам въпроса в офисите Ви ,но виждам че май Вие разбирате повече )


добре щом не си разбрал какво искаме да ти кажем, ще ти го кажа в прав текст.
техниците не обикалят като сомнамбули нощно време да оправят аварии, следователно след като вечерта си си спрял компютъра и си го пуснал сутринта, това се явява рестартиране на системата. следователно щом след рестарт се е оправила връзката, проблема е във твоя компютър.
това е за моето изказване
за изказването на колегата
колегата те съветва да си събереш всички потребителски файлове възможно най-бързо защото най-вероятно компютъра ти е заразен с някой вирус. тъй като повечето хора си държат всички файлове в "май документс", а тази директория се намира на "С" дяла на компютъра на потребителя. след форматиране за пре инсталация този дял ще бъде затрит,следователно потребителските файлове ще бъдат затрити. обикновено потребителите изревават на умряло защото имат супер важни файлове които са били унищожени. та колегата те съветва да им направиш копие така че да можеш да си ги възстановиш лесно. и тъй като най-вероятно колегата е засякъл че компютъра ти е заразен, ти дава този съвет.
ние не можем да ти оправим компютъра, това е твоя задача. но можем да ти спрем връзката ако започне машината ти да пречи на другите потребители.
надявам се това да е достатъчно ясно.
и моля те не го приемай като заяждане, защото обикновено други в този форум приемат подобни мои изказвания като заяждане.
успех с компютъра.

допълване: дори докато се опитвах да публикувам този пост се наложи да си рестартирам устройствата, защото както всичко си работеше, изведнъж спря. съответно не обвинявам доставчика (булсатком) за това.


20 Май 2013 16:41
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
Това вече е друго.
Мерси за информацията.
А това за относно рестартирането на системата,компютъра и рутера не помага в случая ( когато е натоварен Нет-а).
Наистина ли мислиш ,че не съм пробвал всичко това преди да изключа за цяла вечер компа ? :wink:
А да не говорим изобщо ,че не съм само с едно PC къщи и ситуацията е същата и на двата.
Освен да са се заразили и двата :D
Нищо да заровим томаховките .Така и така проблем в момента няма .
Не се сърдете ,но ние потребителите сме за това да бием алармата ,когато има проблем.
Така и Вие сте по наясно къде са язвите и уязвимите неща в системата Ви.
Лека вечер !


20 Май 2013 19:47
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
я виж колко много нова информация ни даде току що.
проблема е че в повечето пъти потребителите вдигат фалшиви аларми и накрая се получава като в приказката за лъжливото овчарче.
в случая ти пропусна много важен елемент и това е цялостната инфраструктура която имаш изградена, какви операционни системи ползваш, какви програми вървят на компютъра ти при стартиране или при поява на проблема и така нататък и така нататък. когато се обаждаш на доктора ти и му казваш че не се чувстваш добре, на него му казваш и каква точно ти е болежката на всичко отгоре личния ти лекар те познава.
ние анализираме информацията с която разполагаме, не гадаем на кристална топка. за това е хубаво да даваш подробна информация когато казваш че имаш проблем, за да можем да стигнем по-бързо и точно до това в какво се състои той.
относно томахавките, аз не съм я вадил моята, не виждам причина да си извадил твоята.
не знам колко си запознат но преди приблизително 10 години имаше един супер готин вирус който се казваше "бластър".
пораженията бяха тотални върху заразената система от него, начин на заразяване - от машина в локалната мрежа. време за заразяване - до една минута след като си закачил мрежовия кабел към компютъра.
получаваше се следната ситуация. преинсталираш компютъра и само докато сложиш кабела в мрежовата карта и няколко минути след това вече машината започва да гърми със грешки и сини екрани. нямаш време и антивирусна дори да си изтеглиш и сложиш.
та не се знае къде какъв вирус може да излезе пак подобен.
както и да е. колкото и нелепи понякога да ти се струват някой наши предложения за решаване на проблем бъди сигурен че ти предлагаме решение в следствие нализа на информацията която си подал. все пак сме хора с опит и доста сме си блъскали главите докато стигнем до някои решения преди време.
хайде че стана много дълго това изказване.


20 Май 2013 23:08
Профил

Регистриран на: 16 Апр 2010 14:46
Мнения: 9
Местоположение: Сливен
Отговори с цитат
ето такава скорос получавам


Прикачени файлове:
Image 1.jpg
Image 1.jpg [ 45.54 KiB | Прегледано 33299 пъти ]
Image 1.jpg
Image 1.jpg [ 45.54 KiB | Прегледано 33299 пъти ]
21 Май 2013 00:37
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®