Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 19:23



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Скорост на интернета. 
Автор Съобщение

Регистриран на: 12 Окт 2016 12:24
Мнения: 6
Отговори с цитат
Здравейте, от седмица имам следния проблем и техници са идвали. Техници са идвали и са сменили gpon устройството което беше и като рутер с няколко порта, сега е само с един порт е вързан към рутер Linksys10622. Скоростта беше 100mbps/s DW/UP, но след всичко което се направи резултатите са следните:
Изображение

Така и няма обяснение за скоростите, лаптопа е проверен в сервиз и няма проблеми с обмяната на информация.

Някой има ли този проблем или не сте обръщали внимание ?


12 Окт 2016 17:45
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Само аз ли не разбрах, какъв и къде е проблема?


14 Окт 2016 06:34
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2016 12:24
Мнения: 6
Отговори с цитат
user6396 написа:
Само аз ли не разбрах, какъв и къде е проблема?


Проблема е следния: Плащаш за 100Mbps DW/UP, но реално скоростите повече от 80/95 Mbps не са. Проблема остава не разрешен. Да не говорим, че лаптопа на екипа е с WinXP и ограничен на 25 Mbps... Проблема остава в "телевизора" на абоната. Това го доживяхме и при "добрия" доставчик.


14 Окт 2016 13:25
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2016 12:24
Мнения: 6
Отговори с цитат
Към днешна дата: 14.10.2016 14:43
Изображение


14 Окт 2016 14:40
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2016 12:24
Мнения: 6
Отговори с цитат
user6396 написа:
Само аз ли не разбрах, какъв и къде е проблема?


Проблема е 100Mbps която си вървеше до преди известно време няма вече следа от нея.
Торентите си вървяха 11,2 мб/с , сега скоростите се ограничават на сваляне до 8 мб/с DW и 9,8 мб/с UP.


14 Окт 2016 18:38
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2016 12:24
Мнения: 6
Отговори с цитат
При теглене на торента скоростта е ...

Изображение
Изображение


14 Окт 2016 22:38
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Не мисля, че има някакъв проблем в скоростта, няма начин да получиш съвсем точно толкова, колкото плащаш. Платил си за ДО 100 Mbps, но и скорости много под 100 са в този интервал. В случая, получаваш максималното за това, което плащаш. Скоростта на интернет връзката зависи от наистина много фактори, като всеки от тях е различен, от устройствата използвани от клиента, инфраструктурата на оператора и много други. Зависи и към кой сървър тестваш, нещата зависят и от много неща по пътя до него. Всеки, изучил интернет мрежите и различните типове интернет мрежи, ще знае тези неща. Мисля, че няма какво повече да искаш. Колкото до тегленето на торент, там нещата са много силно относителни, зависят от сийдърите, броя сийдъри, тяхната скорост на интернет връзката и местоположение. Надявам се тези неща да са ти ясни. Няма как да си тестваш интернет скоростта с теглене на торент.


15 Окт 2016 16:21
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2016 12:24
Мнения: 6
Отговори с цитат
user6396 написа:
Не мисля, че има някакъв проблем в скоростта, няма начин да получиш съвсем точно толкова, колкото плащаш. Платил си за ДО 100 Mbps, но и скорости много под 100 са в този интервал. В случая, получаваш максималното за това, което плащаш. Скоростта на интернет връзката зависи от наистина много фактори, като всеки от тях е различен, от устройствата използвани от клиента, инфраструктурата на оператора и много други. Зависи и към кой сървър тестваш, нещата зависят и от много неща по пътя до него. Всеки, изучил интернет мрежите и различните типове интернет мрежи, ще знае тези неща. Мисля, че няма какво повече да искаш. Колкото до тегленето на торент, там нещата са много силно относителни, зависят от сийдърите, броя сийдъри, тяхната скорост на интернет връзката и местоположение. Надявам се тези неща да са ти ясни. Няма как да си тестваш интернет скоростта с теглене на торент.


Тези неща са ми напълно ясни. Тук въпроса е защо скоростите не са тези като до преди месец са поддържани. Проблема отново казвам не е при мен. Другото което е, че съм бил в оператор и знам, че проблема е в оператора, но тъй като клиентите им не са в правото си да имат думата си остава дежурното "Проблема е при Вас, преинсталирайте или си вижте антивирустната". Проблема може да е в многото абонати които се опитват да обхване оператора и нямат капацитета да го обслужат.


15 Окт 2016 18:40
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®