Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 04:26



Отговори на тема  [ 92 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
За колко време става "включването" към интернет? 
Автор Съобщение

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
matrix_man защо да го трием???? като не искаш, просто не го ползвай.


SUSHENCETO, когато излязат разрешителните.


07 Фев 2012 13:08
Профил

Регистриран на: 05 Фев 2012 13:07
Мнения: 5
Отговори с цитат
Rishko написа:
matrix_man защо да го трием???? като не искаш, просто не го ползвай.


SUSHENCETO, когато излязат разрешителните.


и колко време трябва да се мъча с този безжичния ?????


07 Фев 2012 17:24
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
незнам, аз нямам приблем с безжичния. освен ако, като комшията, ползваш безплатния достъп който заради голямото натоварване няма как да е с високо качество.


08 Фев 2012 12:59
Профил

Регистриран на: 05 Фев 2012 13:07
Мнения: 5
Отговори с цитат
Rishko написа:
незнам, аз нямам приблем с безжичния. освен ако, като комшията, ползваш безплатния достъп който заради голямото натоварване няма как да е с високо качество.

аз пък имам проблем почти всеки ден някав кошмар става особенно вечер и като вали просто нямам нет но вече в моя блок има оптика само въпроса е кога ще дойдат :)


08 Фев 2012 13:27
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
е ми въпрос на време е тогава.


08 Фев 2012 14:47
Профил

Регистриран на: 05 Фев 2012 13:07
Мнения: 5
Отговори с цитат
Rishko написа:
е ми въпрос на време е тогава.


да след 2 месеца ужас


12 Фев 2012 13:27
Профил

Регистриран на: 03 Яну 2012 13:10
Мнения: 1
Отговори с цитат
Над два месеца чакам да ме вържат към оптичния им нет и днес се обадих отговора заучен:
-ами господине явно няма изградена връзка до вас.
-Аз живея в центъра на града!!!
-Искате ли да проуча?
-Да
и ще чакам още няколко месеца, явно са ме забравили.
Но още щом в началото са така смятай как ще е доставката на услуга после.
Мисля да се отказвам.


13 Фев 2012 15:18
Профил

Регистриран на: 13 Яну 2012 07:54
Мнения: 10
Отговори с цитат
Rishko, живея над у-ще Самара на главната улица Ц.С.В. в къща. Няма ли да има възможност да се възползваме от интернет услугата Ви? Опт. кабел може да стигне навсякъде, до всяка къща по стълбовете - стига да отидете до общината и да поискате разрешение от главния архитект. Е?


01 Май 2012 23:36
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
това училището до "Наталия" ли беше? относно стълбовете си в голяма грешка. не стават така нещата.
има изградена канална мрежа и при това положение е задължително да се ползва. освен разрешителните от общината, се работи и с БТК (Виваком) защото по незнайни за мен причини, още от едно време каналната мрежа се води собственост на БТК и нищо, че вече е частна фирма, всички са длъжни да се съобразяват с тях. а според мен каналната мрежа трябва да е собственост на общината.


07 Май 2012 10:34
Профил

Регистриран на: 12 Яну 2011 14:50
Мнения: 40
Отговори с цитат
Хаха оптика по стълбовете. Отдавна не се бях смял така.


07 Май 2012 13:25
Профил

Регистриран на: 13 Яну 2012 07:54
Мнения: 10
Отговори с цитат
Добре де Rishko, изобщо никакъв начин ли няма да ползвам интернет от Вас? Оптика ли, модем ли - каквото ще да е. Как Близу да може да си шири кабелите по стълбовете на електроразпределение, а Вие не? Имам чувството, че нашият квартал ( Самара1 ) сме на някакъв остров, откъснати от света и че нищо не може да се направи ( с изключение по блоковете, където ходите ) :x Омръзна ми от Близу и от техните fiber технологии, не искам да съм на тях вече - пази Боже! Егати абсурда! :cry:


07 Май 2012 23:42
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
някой да е казал че няма начин?
не ти знаем адреса, за това няма как да ти кажем дали може да бъдеш свързан или не.
нямам пряко наблюдение за прекарването на оптичните влакна, за това няма как да ти кажа кога може да бъде извършено свързване.
какво правят техниците на "близуу или далеч" не ме интересува. има наредба всички кабели да са прибрани и да не висят по стълбове и фасади. всички висящи кабели се считат за незаконно строителство и биват премахвани принудително.
живееш с грешна представа относно откъснатостта си. в централната част на града, прокарването на оптичните влакна е по-голям проблем отколкото в по-страничните квартали. а и до колкото ми е известно, основните трасета за самарите са изградени.
а относно оптичните технологии на близуу, мога да ти кажа че тъста е с договор към тях, който беше подписан изключително измамно (няма да коментирам как. не е тук мястото), а високоскоростния интернет се доставя по UTP мрежа,изградена от Орбинет.


08 Май 2012 17:24
Профил

Регистриран на: 29 Яну 2012 14:01
Мнения: 2
Местоположение: Stara Zagora
Отговори с цитат
живея на Иван Вазов 9 мога ли да си пусна интернет, че ми писна от БТК


17 Юли 2012 11:46
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
до колкото ми е известно, има покритие за този район. не мога да кажа дали веднага ще те вържат, но за всеки случай си пусни заявка.


19 Юли 2012 10:51
Профил

Регистриран на: 31 Авг 2012 09:27
Мнения: 54
Отговори с цитат
Аз също съм един от онези, които чакаме от 2 месеца да бъде пусната мрежа до нас, въпреки че живея в центъра. Не се оплаквам, нито бързам. Искам да обясня на следващите, които ще се жалват защо нещата стават бавно.
За всеки един кабел, прокаран легално "под земята", било то в кабелните канали на виваком или ще се копаят нови канали, се изискват един куп документи... ами най-малкото съгласуването с ВиК, Виваком, ЕВН и Овергаз може да отнеме месеци, а преди това трябва да има и проект все пак (това при прокарване на ново трасе). От там се одобрява проекта от главния архитект и в най-общия случай на общинска сесия (веднъж месечно). После идват юнаците от Елми и почват да копат, след тях идват и пускат главната магистрала, след това идват и пускат разклоненията към всеки блок... и айде отново да смятаме... на мен ми се въртят едни 4 месеца от идеята до реализирането и то при условие, че всичко върви по мед и масло, ами ако има спънки???
Евала на Булсатком, че правят нещата съгласно ЗУТ. Вярно - по-бавно, трудно и скъпо е, но така е правилно. Просто ние сме разглезени през годините назад, в които всеки пускаше кабели както му хрумне, само и само да лапне клиента, а после клиентите реват и се оплакват "духна вятър - спря ми нета, заваля - спря ми нета, пръднах - спря ми нета"

А на който му се струва бавно, че говоря глупости, че защитавам някого - да пробва легално да прокара 300м кабел, от които 200м са в канали на бтк и за останалите 100м да трябва да прави нов канал... и тогава ще разбере за какво говоря!

Айде със здраве! :mrgreen:


03 Сеп 2012 08:36
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 92 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®