Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 00:44



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Interneta e izkluchitelno baven ! 
Автор Съобщение

Регистриран на: 17 Ное 2012 19:51
Мнения: 1
Отговори с цитат
Nai prostoto koeto se seshtam i da dam primer e vbox/youtube koga iskam da pregledam nqkoe clipche trqbva nai malko da 4akam 5-10 da trugne da ne govorim dokato go izlgedam !


13 Фев 2013 04:39
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
SmotanNet написа:
Nai prostoto koeto se seshtam i da dam primer e vbox/youtube koga iskam da pregledam nqkoe clipche trqbva nai malko da 4akam 5-10 da trugne da ne govorim dokato go izlgedam !

Пиши с човешки букви, уважавай съфорумците си. От тази маймуница ще ми се изкълчат очите.


13 Фев 2013 12:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 19 Апр 2010 14:34
Мнения: 71
Отговори с цитат
Виж му смотания ник какво очакваш :D :D :D :D


13 Фев 2013 13:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2010 20:20
Мнения: 36
Местоположение: Пловдив,Кършияка
Отговори с цитат
Спри си м-торента! :lol:


Изображение
Бавен,бавен колко да е бавен!


13 Фев 2013 15:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2012 22:48
Мнения: 11
Отговори с цитат
какво си мерил на 50 милиметра радиус...я мери до рейкявик :lol:


27 Фев 2013 21:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2010 20:20
Мнения: 36
Местоположение: Пловдив,Кършияка
Отговори с цитат
Изображение
Изображение
кат за 9лв съм предоволен.


27 Фев 2013 22:55
Профил

Регистриран на: 17 Ное 2012 23:40
Мнения: 27
Отговори с цитат
Изображение

Това от вкъщи, за 9 лева...
В офиса имаме наета линия до Мюнхен, която трябва да е 100Mbps, ама... едва имам 10 през нея :)
И е няколко стотин пъти по 9 лева :D

Ако съпорта в БГ ви се вижда зле, с удоволствие ще дам на някой да говори с немския... който да обясни как не трябва да ползваш TCP, щото било бавно, и трябвало да намериш начин да пращаш трафика по UDP... или как през гигабитов порт на компютъра нямало как да постигнеш скорост 100 мегабита по наетата линия, щото трафика се делял на 10... за такива бисери говорим, и как трябвало да си пусна гигабитовите суичове да работят на 100 мегабита, иначе нямало да работи...


28 Фев 2013 00:51
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
dkmi, ма ти смяташ, че повечето потребители във форума имат представа какво е TCP и UDP и основните им характеристики ли? Та чак очакваш да схванат къде е забавната час в изказването на германците?
те германците искат всеки сам да се оправя, какви са тия работи "ти сипи/ай пий", само "убуу де пий"
и какви са тия гигабитови суичове? слагай хъбчето и всичко ще е наред. така или иначе повече от 10 мегабита не ти трябват, всичко нагоре е чиста проба газария :lol:


28 Фев 2013 10:38
Профил

Регистриран на: 17 Ное 2012 23:40
Мнения: 27
Отговори с цитат
Rishko написа:
dkmi, ма ти смяташ, че повечето потребители във форума имат представа какво е TCP и UDP и основните им характеристики ли? Та чак очакваш да схванат къде е забавната час в изказването на германците?
те германците искат всеки сам да се оправя, какви са тия работи "ти сипи/ай пий", само "убуу де пий"
и какви са тия гигабитови суичове? слагай хъбчето и всичко ще е наред. така или иначе повече от 10 мегабита не ти трябват, всичко нагоре е чиста проба газария :lol:


Единият проблем е не достатъчно доброто познаване на "интернета", дргото е, че се ползва калпаво оборудване.
Например, аз имам един Netgear FVS318, и през него посмъртно не могат да минат повече от 6 мегабита.... друг е въпроса, че предназначението на това устройство е съвсем друго, както и, че си е дъртичко... поне морално.
Ако това нещо попадне у някой, който просто го е взел, щото е малко по-голямо, и изглежда готино - ще започне да мрънка, че му е виновен доставчика.
Подобен проблем има и с един Mikrotik 751 - ами без да му се затрие заводската настройка на wifi-то, повече от 12 мегабита няма да видиш... а дори пренастроено пак реже upload-а почти двойно.

Та, какво се случва в повечето случаи: човека купува възможно най-евтиното (рутер за 30 лв или суич за 10 лв) и очаква "бърз нет". Е, няма как да стане.
Работил съм в интернет доставчик, и съм имал доста cool разговори... като "Долу ми се появяват две компютърчета, които мигат и ме дразнят. Аз ги спирам, и ми спира нета".

А за 10-те магабита... на мен реално наистина ми стигат, веднъж на месеца свалям някой филм, ползвам го предимно за ssh.
През IPSEC-а и без това не мога да прекарам повече от 7-8, щото микротика мре :)


01 Мар 2013 00:18
Профил

Регистриран на: 19 Фев 2009 17:53
Мнения: 1
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Момчета, интересува ме, има ли оптика в Гагарин, района около ЦДГ "Бреза"?
Бях в офиса и от обърканите отговори не схванах много.


02 Мар 2013 08:28
Профил

Регистриран на: 02 Мар 2013 11:48
Мнения: 2
Отговори с цитат
Не мога да кажа бавен но само първият месец(безплатният)скоростта бе 41-43Mbps сега е не повече от 34-37Mbps.


03 Мар 2013 21:47
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®