Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 15:34



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Въпрос за оптика 
Автор Съобщение

Регистриран на: 17 Ное 2012 23:40
Мнения: 27
Отговори с цитат
Абонат съм в Катуница, Пловдивско.
Когато ме включваха, колегите ви казаха, че оптиката им е далече от мен, та ми пуснаха FTP кабел.

Въпросът ми е:
Има ли възможност ако си закупя оптичен кабел + медия конвертори (от вас или от другаде), и си платя за инсталацията - да ми прекарат оптика?
Става въпрос за около 400-500 метра.

Проблеми с връзката нямам и в момента, просто някак си ме "гложди" да е оптика :)


22 Ное 2012 00:20
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
също така плати на проектант за проект и изкарай разрешителните за строителство ( защото това което искаш е вид строителство) и после уточни всички малки подробности по изграждането.
всъщност справиш ли се с всичко това, ти остава само да си договориш свързаност с други доставчици и спокойно можеш да започнеш да развиваш самостоятелна дейност :D
до тука с шегите
това, че не е стигнала оптичната мрежа все още до твоето жилище, не означава, че проблема е в липсата на оптично влакно.
опъването на оптичното влакно е най-малкия проблем.
просто отдавна отминаха времената когато всеки си опъваше кабели, както и където му падне.
щом нямаш проблем с ползването на услугата, прояви търпение и ще дойде момента в който ще ти бъде пусната оптика директно в стаята в която ти е първото твое устройство (компютър, рутер, няма значение).


23 Ное 2012 13:12
Профил

Регистриран на: 17 Ное 2012 23:40
Мнения: 27
Отговори с цитат
Благодаря за отговора :)
Идеята ми беше да се замени лан кабела с оптика, не знаех, че е толкова сложно...


23 Ное 2012 16:21
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®