Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 11:42



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Район Виница 
Автор Съобщение

Регистриран на: 09 Юли 2010 23:24
Мнения: 7
Отговори с цитат
Така понеже не можах да се свърза с жив оператор бих искал да попитам тук:
1. Има ли възможност за прокарване на нет в кв. Виница(без значение оптичен или не)?
В момента съм на Виваком на мобилен и по-лошо няма на къде(освен мобилен на Глобул и Мтел).
2. Може ли да се пусне нет без договор?
Мисля при пускането на мобилния нет на Булсат да си мина изцяло на него. Чакам го вече 6 месеца.
3. Има ли възможност нета да се рутира?
Огромна част от домакинствата вече ползват нет на лаптоп, а не на стационарен комп. Както и аз.
4. Рутерът безплатен ли е?
5. Къде са офисите във Варна(адреси)?
Имам да сменя приемник, до сега си го плащах сметките тук в едно офисче, но за смяна на приемник едва ли ще могат.


22 Ное 2013 16:42
Профил

Регистриран на: 30 Май 2012 23:28
Мнения: 21
Отговори с цитат
Здравей,
За Варна виж тук (втория офис от списъка - има карта вдясно):
http://www.bulsat.com/kontakti.php?go=varna
на бул. "8-ми прим. полк", до кръстовището с бул. "Цар Освободител".
Пусни заявка за включване. Ако пуснете заявки целия квартал, тогава със сигурност ще стане :mrgreen:
Ако си на Луната и при това сам, гарантирано няма да ти прекарат. Не е рентабилно.

Интернета може да го правиш каквото си искаш.
Добавен към телевизията като пакет е по-евтин. По спомен ... от 7 до 12 лева, според скоростта.
Безплатен рутер дават с най-скъпия пакет, но все пак питай.

Питай момичетата - всичко ще ти обяснят.
В офис! Не по телефон!


23 Ное 2013 10:10
Профил

Регистриран на: 09 Юли 2010 23:24
Мнения: 7
Отговори с цитат
Вторият е до дюнелите някъде на Червения площад, нали?
Доста съм минавал от там, имам някакъв блед спомен за нещо такова.

Най-скъпият пакет и с договор преполагам го дават, нали?
Ако искат да подписвам да ме забравят. Телевизия ще ползвам, но договор за нет - НЕ.

Щеше да е добре да има да се паркира някъде наблизо, ама няма. Май, май.

Благодаря за отговора, ако някой има по-достоверна информация да пише. Понеделник отивам в офиса.


23 Ное 2013 15:04
Профил

Регистриран на: 09 Юли 2010 23:24
Мнения: 7
Отговори с цитат
Ето и инфото. Вече е понеделник, за това пиша аз.
За район Виница Булсат няма мрежа за интернет.

Минавама на местен нет-оператор на първо време.
Интересно, че в офисите също не знаят нищо за приближаването на мобилният им нет.

Някой има ли инфо вече КОГА?

Беше средата на септември, мина за края на годината. Ето я наближава, а мобилен нет има планове без стартова дата. За телефония не пиша изобщо.


25 Ное 2013 19:52
Профил

Регистриран на: 10 Дек 2013 05:14
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здрасти чнг 2014 на всички,

искам да питам в тази тема,

за вилната зона Траката , очаква ли се да има . кабелен или поне радио интернет ?


08 Яну 2014 06:18
Профил

Регистриран на: 17 Дек 2013 17:41
Мнения: 6
Отговори с цитат
Каква Трака какво радио какви 5лв? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


08 Яну 2014 22:06
Профил

Регистриран на: 30 Май 2012 23:28
Мнения: 21
Отговори с цитат
tralantino написа:
Каква Трака какво радио какви 5лв? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Неуместен коментар!

Поне за три оператора се сещам (за този регион - Варна), които използваха такива компромисни радио връзки за труднодостъпни райони или такива, където не е рентабилно за момента да се ползват други трасета.


08 Яну 2014 22:37
Профил

Регистриран на: 19 Окт 2011 23:05
Мнения: 42
Отговори с цитат
нет през антена се ползва за места където абонатите очаквано да са около 100- 15- , иначе скороста ще започне да спада, и въпреки това пак ще е по висока от тази на други фирми и то по кабел, но фирмата нещо от година, две не пуска абонати по антени, или ако пуска ще е на определени места. По селата например ги късат.... :) В големите градове наблягат на пон или лан, антена на вилата около града, и то пак зорлем, или си я купуваш сам, стига да знаеш точно каква е. :)
А и нета е с необвързващ договор, а и ако имаш тв на твое име си е направо безпари. Абонати винаги ще има. За 9 лв 50 мегабита и то семетричен нет, тоест не е сбор от скорости, както правят някои други фирми..... :)


14 Яну 2014 21:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2010 15:54
Мнения: 67
Отговори с цитат
vannko1 написа:
За 9 лв 50 мегабита и то семетричен нет, тоест не е сбор от скорости, както правят някои други фирми..... :)

Къде са тези 50 мб. Максимумът е 25.


Последна промяна sispol на 16 Яну 2014 10:53, променена общо 1 път



16 Яну 2014 06:36
Профил

Регистриран на: 28 Сеп 2012 22:13
Мнения: 42
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
sispol написа:
vannko1 написа:
За 9 лв 50 мегабита и то семетричен нет, тоест не е сбор от скорости, както правят някои други фирми..... :)

Къде са тези 50 мб. Максимумът е 25.

Ми има си ги 50 мегабита поне при мен, макар и на ЛАН. :wink: Сигурно зависи от района и мрежата. При мен е оптика до блока и нагоре сме ЛАН всички.


16 Яну 2014 09:13
Профил

Регистриран на: 19 Окт 2011 23:05
Мнения: 42
Отговори с цитат
Ако ползвате нет пnрез рутер и рутера е на стандарт g нормално е да не вдигнеш повече от 25 мегабита, а дори и да е на стандарт n то тогава няма гаранция. че wi-fi картата на лаптопа има n стандарта, а от значение е честотната лента на рутера ти тоест дали при 20 MHz e на 150 мегабита или на 75 мегабита, съответно на 40 mhz да е 150 или 300 мегабита на безжична свързаност. Зависи от класа на рутера. Масово безжичните карти са по евтини варианти и повече от 150 мегабита при 40 mhz не подържат, тоест 75 мегабита при 20 mhz. Объркахте ли се съвсем вече :) ?


17 Яну 2014 00:29
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®