Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 13:28



Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
94 Mbps интернет Варна 
Автор Съобщение

Регистриран на: 19 Юли 2012 21:18
Мнения: 18
Отговори с цитат
Здравейте. Днес подадох заявка за оптичен интернет 94 Mbits и казаха, че ще ми прокарат до 1 месец. Има ли някакъв начин да ми кажете горе-долу малко по-точно кога ще стане, че нямам търпение :mrgreen: И оптичният интернет до мазата ли ще е или до апартамента?


07 Сеп 2012 19:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2011 15:10
Мнения: 34
Отговори с цитат
Определено оптиката влиза в жилището... иначе не е оптика, а lan. :D


Последна промяна klapa на 10 Сеп 2012 11:51, променена общо 1 път



09 Сеп 2012 20:37
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Не е точно така. Наистина има два общоизвестни модела - до сградата (и оттам меден кабел) и до дома (медният кабел е от рутерчето до компа). Всъщност са 4, ама нас като крайни ползватели ни вълнуват само два.


09 Сеп 2012 22:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2011 15:10
Мнения: 34
Отговори с цитат
Не влиза ли вкъщи оптичното влакно не е оптика. Може да е lan, всякакви вариации на dsl и какъвто още се сетиш кабелен нет. Както написа един колега в друг форум, всички интернет доставчици на основното трасе използват оптика, но не всички са се нарекли оптични, нали? Булсатком получават доста програми по оптика в апаратната си, но не са кабелен доставчик на тв, а сателитен, защото така сигнала стига до клиента.


10 Сеп 2012 09:28
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Абе как да не е оптика, когато ти стига до таблото в мазата. Всичките предимства на оптиката се запазват, а разликата между 3 и 30 метра UTP е пренебрежима. То по тая логика, оптика, която не ти влиза директно в компа, а минава през някакво ONU и оттам меден кабел, не е никаква оптика... Недей с такива изрази, не е сериозно.


10 Сеп 2012 10:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2011 15:10
Мнения: 34
Отговори с цитат
DJPlamen написа:
Абе как да не е оптика, когато ти стига до таблото в мазата. Всичките предимства на оптиката се запазват, а разликата между 3 и 30 метра UTP е пренебрежима. То по тая логика, оптика, която не ти влиза директно в компа, а минава през някакво ONU и оттам меден кабел, не е никаква оптика... Недей с такива изрази, не е сериозно.


Ами то по тая логика бтк до пощата или дори булсат между градовете им е оптично трасето. Де са 3 и 30 метра, там са и един-два км. медна жица. :D В БГ се ползва само оптичен интернет по кабел... кабел ли е, друго освен оптика няма... дори и през мрежата на мобилните оператори е оптичен - клетките са свързани с оптика... и тв-тата се оптични... направо всичко. :mrgreen:


10 Сеп 2012 11:56
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Кликни на линка от втория пост, не се излагай :)


10 Сеп 2012 19:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2011 15:10
Мнения: 34
Отговори с цитат
Поне не съм повторил грешката ти да сложа линк към статия която да си противоречи с твърденията ми.
Да спираме с off topic-а, че дори и по моите критерии стана много. Разбрахме, че и сателитната телевизия и мобилните оператори са на оптична свързаност с крайните си клиенти, достатъчно ми е и толкова.

Мода да трие, ако иска.


10 Сеп 2012 21:06
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Аз пък разбрах, че ако оптиката ти идва до кутията в мазата, не е никва оптика :lol: Наистина стана яко офтопик, но грешката ти е елементарна:
"Де са 3 и 30 метра, там са и един-два км. медна жица." - не, не е едно и също и това изречение ти обърква всичко, затова ти пуснах линка. Нито се мисля за по-умен от теб, нито имам намерение да ти се връзвам на заяжданията.
Оптика до жилището е най-скъпия вариант за доставчика - иска се сплайсване на всеки един апартамент, ону за всеки апартамент и т.н., но пък можеш да пуснеш отличен интернет (вкл. и до 1 Гбит/с), ТВ, телефон и на практика всичко на всеки.
Оптика до сградата е основно за интернет (но например мсат, файбър1 и др. си пускат и ТВ и телефон), по-евтино е и решава проблема с нуждата от рипийтъри по медната жица и с атмосферните влияния. Скоростите обаче с по-ниски, именно заради по-дългото парче утп-кабел. Те обаче се наричат също оптика (виж им сайтовете на тия две фирми, а сигурно има и още като тях, не ми се рови), защото почти цялото им трасе Е оптика.
Кварталните ланки са третия случай, обикновено си опъват оптика от техния доставчик до главния им офис, както ти каза, а оттам към нас ползват медната жица. Там вече се налагат софтуерни ограничения, негарантирани скорости и т.н., защото често на 1 Гбит/с са закачени 30-40 човека по 50 мбит/с и сметката не излиза.
АДСЛ-а няма какво да го намесваме, нито сме в САЩ или Русия, където разстоянията са огромни, нито сме 20-ти век.


10 Сеп 2012 22:07
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
няма какво да спорите, мрежата която се изгражда е GPON
оптиката влиза в жилището на потребителя.
на потребителя се предоставя ONU, с четири етърнет порта RJ45
както и да го погледнеш това си е оптика до дома.


26 Сеп 2012 11:16
Профил

Регистриран на: 19 Юли 2012 21:18
Мнения: 18
Отговори с цитат
19 дни минаха и все още никакво известие... Надявам се до 2 седмици да стане работата (въпреки че явно се съмняват или ги мързи, че ще успеят за 1 месец и се обадиха малко по-късно след заявката да кажат, че поради няк'ва си причина може да стане и до 2 месеца :cry: ) Дано поне остана доволен и си заслужи чакането, от качеството и скоростта.

Edit: Мерсаж, че проявихте интерес да прокарате начален интернет (не оптика) преди да прокарате оптиката, златни сте :) Много съм доволен като за начало - казаха че скоростта ще е 44 Mbit но ъплоуда е доста повече - около 70, заради което съм приятно изненадан :D (след като досега бях на виваком и беше 1 Mbit :D :D )
Изображение


26 Сеп 2012 20:14
Профил

Регистриран на: 19 Юли 2012 21:18
Мнения: 18
Отговори с цитат
Мога ли да се консултирам накъде вървят нещата с прокарването на оптика, казаха ми до 2 месеца, мина вече месец и половина, а не си мислех, че ще го оставите за последния ден, но не е изключено. И все пак, да попитам ако мога да получа някаква информация кога г-д ще стане?


16 Окт 2012 22:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2011 17:22
Мнения: 13
Отговори с цитат
atisas2 написа:
Мога ли да се консултирам накъде вървят нещата с прокарването на оптика, казаха ми до 2 месеца, мина вече месец и половина, а не си мислех, че ще го оставите за последния ден, но не е изключено. И все пак, да попитам ако мога да получа някаква информация кога г-д ще стане?



човек не чакай оптиката....
аз съм ги питал вече 3-4 пъти и все ми викат другия месец натоварени сме
мина половин година от както ще ми слагат оптика.....
теб 1 път са ти казали и се надяваш ..... :mrgreen:
отложи го за след Нова година ..
нова година нов късмет - оптика :mrgreen:


26 Окт 2012 18:35
Профил

Регистриран на: 19 Юли 2012 21:18
Мнения: 18
Отговори с цитат
Сега остава и да ми оправят интернета защото явно сами не се сещат.... Няма никакъв интернет, ресках компа, вадих и пъхах кабеляка, правих win restore, ама явно е, че е от тях... Сега пиша от Вивакома. 158.58.201.208 е IP-то, проверете нещата и оправете проблема :roll:

@KyKy
И се оплакват, че зависи от Виваком, защото те правели оптиката, а пък първо обслужвали техните клиенти, нали :mrgreen:


28 Окт 2012 20:20
Профил

Регистриран на: 04 Ное 2012 15:44
Мнения: 2
Отговори с цитат
а аз да попитам ъплоуд скороста как е !? и 94 мб реален ли е този трафик? и за колко време става включването!?


04 Ное 2012 21:32
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®