Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 18:39



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
wi-fi възможност 
Автор Съобщение

Регистриран на: 05 Дек 2011 19:13
Мнения: 2
Добър ден,
Днес ми инсталираха новият интернет към вашата фирма, но забравих да попитам има ли възможност за wireless включване на лаптоп. В момента само моят компютър е включен а бих искал да имам и wireless вкъщи. Това възможно ли е? Какво устройство трябва да закупя и предлагате ли такива в офисите си? На какви цени приблизително?


09 Дек 2011 12:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2009 01:14
Мнения: 31
Местоположение: Варна
Към всеки интернет доставчик може да си създадеш безжична свързаност на нета. Няма нужда да търсиш помоща на нет доставчика си. Тъй като явно си скаран с интернет свързаноста, извикай за помощ приятел навътре с материята.
Първо може да купиш прекрасен рутер от Карфур - TP Link 150 мб. за 30 лв. и после твоят човек ще ти свърже лаптопа и настолния с рутера.
Доставчика ти трябва само да му позвъните да питате за mac адреса на компютъра ти, който са вкарали в системата си.
Ако нямаш познат, купуваш вестник ''Позвънете'' и раздел ''Електроника'' и викаш човек от стотиците компютъри услуги за 8-10 лв. на час. За 25-30 минути всичко ще ти е свързано.


09 Дек 2011 14:06
Профил

Регистриран на: 05 Дек 2011 19:13
Мнения: 2
Много благодаря за отговора, беше ми полезен :)


09 Дек 2011 18:21
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
аз лично не бих си купил рутер за 30 лева, още по-малко пък от Карфур.
но всеки си преценя според възможностите.
ако правите подобни покупки не преписвайте после на доставчиците вината за накачествената връзка.
един рутер има много по-важни функции от мобилния ви телефон.
следователно ако ползвате телефон за 300 лева за да ползвате качественно услугите на мобилния си оператор, то е логично да вложите средства и в домашния си рутер за да ползвате качественно услугата от интернет доставчика си.
както е казал Вапцаров: Това е толкоз просто и логично.


12 Дек 2011 12:25
Профил

Регистриран на: 12 Яну 2011 14:50
Мнения: 40
Ако някога все пак те обземат съмнения относно качеството - просто махни рутера, ако има нещо да лъсне, ще лъсне.


12 Дек 2011 14:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2009 01:14
Мнения: 31
Местоположение: Варна
Rishko написа:
аз лично не бих си купил рутер за 30 лева, още по-малко пък от Карфур.


Защо не го съветваш? Защото е най-евтин и му дадох пример, а ти ще му предложиш същия модел, по-скъп, ама от твоя човек. :lol:
Мъдрите са рекли: На калпав доставчик рутера му виновен!

Ако има проблем някъде по рутера е достатъчно с едно движение да извади кабела и го пъхне в компютъра - всичко ще излезе наяве.
С твойте съвети всички рутери под 200 лв. са боклук? :lol: Не дай боже да си автомобилен търговец, ще заявяваш мъдро на всеки купувач че само Бентли става за кола. :lol:

А wi fi Tp LINK N serie от 30 лева вдига скороста с 4 mbit на настолен компютър, отколкото при пъхнат кабел директно в lan картата.


12 Дек 2011 18:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 25 Окт 2010 11:51
Мнения: 2
Dosev написа:
А wi fi Tp LINK N serie от 30 лева вдига скороста с 4 mbit на настолен компютър, отколкото при пъхнат кабел директно в lan картата.

Рече и разсече! За тази реплика трябва да получиш приз и да те направят почетен гражданин. :lol: :lol: :lol:


12 Дек 2011 23:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 19 Апр 2010 14:34
Мнения: 71
За Dosev повече от : Господина е от варна! няма какво повече да се каже :D


12 Дек 2011 23:38
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Dosev написа:
А wi fi Tp LINK N serie от 30 лева вдига скороста с 4 mbit на настолен компютър, отколкото при пъхнат кабел директно в lan картата.



това е като свето диодите на чистачките, при пернишки голф. вдигат мошноста с няколко коня.

Dosev, ако ти кажа че много от тия скапани рутерчета, не позволяват трансфер по-голям от 30 мегабита и като боднеш кабела директно в компа, скороста скача до максимума който ти предоставя доставчика? сигурно няма да ми повярваш?
но съм ходил при наш клиент който имаше "подарен от приятел" рутер (неизвестна марка), с който максимума му беше 3 мегабита, а като бодна кабела директно в мрежовата карта на компа и си удари 14-те мегабита (за колкото си плащаше) със любимия на всички спииииииид тест.
но потребителите винаги са били по-разбиращи от специалистите работещи в дадения доставчик.
специалиста има само някакви си дипломи и сертификати, а потребителя има мотото "клиента винаги е прав".
как да сръвняваме компетентноста на "Мотото" с някакви си мижави китапчета и специализацийки?
е няма как.
за това, се прекланяме пред клиента "защото той е цар". :wink:


13 Дек 2011 12:21
Профил

Регистриран на: 21 Окт 2008 07:55
Мнения: 3
Клиента има винаги право с основание, защото той плаща.

Спиидтеста си е много добър и не знам по-подходящ за тормоз на доставчика.


13 Дек 2011 13:07
Профил

Регистриран на: 12 Яну 2011 14:50
Мнения: 40
Ришко, не те разбирам, като толкова не ти харесва спиид тест, защо не предложиш да се изпозлва теглене на Линукс дистрибуции? По-здрави сървъри от тея здраве му кажи!


13 Дек 2011 13:20
Профил

Регистриран на: 05 Яну 2010 19:42
Мнения: 29
спийдтеста е пълна глупост :mrgreen:


13 Дек 2011 13:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2009 01:14
Мнения: 31
Местоположение: Варна
Rishko написа:
Dosev, ако ти кажа че много от тия скапани рутерчета, не позволяват трансфер по-голям от 30 мегабита и като боднеш кабела директно в компа,


Всичко е възможно, но недей да заклеймяваш евтините рутери!
Боклуци сред евтиното има много, както вашите пишман HD приемници са 97% с дефекти - забиване. Само, че не може да плюеш така безцеременно върху всички - нали?!
Приоритет е първо достъпното! А твойто мото е: 'купувайте само най-скъпото'! Хубаво е, ако живеем в Белгия или поне в София.

С примери докъде ще стигнем?
Аз плащам от 11 месеца на една тъпа ланка от притиснатост до стената. Плащам за 18 мбит. Максимума, който достигах беше 17mbit, на бг.торент дърпах с 2 до 2.2мбайт абсолютен максимум, с рутера сега съм постоянно от месец насам 25 mbit, и тегля торенти с 3.3 мбайт. На лаптопа сега достигам 21 мбит при положение че настолния дърпа торент в същият момент и при 16-17 без рутера.


13 Дек 2011 15:39
Профил

Регистриран на: 08 Окт 2009 11:28
Мнения: 44
Rishko написа:

както е казал Вапцаров: Това е толкоз просто и логично.


Не стига че заклейми всички рутери, които са на добра цена ами и цитираме престъпници осъдени на смърт заради терористична дейност....и то защо - изразявали са се поетично - а атентата в църквата св. Неделя бил ли е поетичен?


13 Дек 2011 16:12
Профил

Регистриран на: 25 Юни 2011 10:26
Мнения: 4
Я вземете преразгледайте дипломите и сертификатите на великите си специалисти, дето клонират MAC от рутер на комп без да си имат идея за последствията. Не подигравайте некомпетентността на клиентите си - тя може да навреди на тях самите и евентуално да ви отвори малко повече работа. Некомпетентността на ваш служител обаче може да създаде сериозни затруднения и проблеми на голям брой потребители.


13 Дек 2011 16:16
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®