Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 22:20



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
wi-fi възможност 
Автор Съобщение

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
ooleg написа:
Rishko написа:

както е казал Вапцаров: Това е толкоз просто и логично.


Не стига че заклейми всички рутери, които са на добра цена ами и цитираме престъпници осъдени на смърт заради терористична дейност....и то защо - изразявали са се поетично - а атентата в църквата св. Неделя бил ли е поетичен?


ooleg аз мога и един друг "терорист" да цитирам

Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е или слава!

ако не знаеш (защото са много не знаещите в тази страна) този "терорист" е Ботев.

paff40, пак се изказваш неподготвен бе човек, за какви сървъри, за какви линукс дистрибуции говориш????
тук разговора е до четвърти слой. къде хукна да намесваш приложния слой???

pencotk, прав си че клиента има право защото плаща. но пропускаш нюансите в този принцип.
когато клиента не плаща - нама как да получи услуга.
когато клиента плаща съвсем малко - няма как да очаква да получава супер лукс обслужване.
когато клиента плаща големи суми - тогава него го носят на ръце.

хората от стара загора са засичали безплатната безжична мрежа на Булсатком и ползват свързаност от нея. но е смешно да очакваш обслужване при това положение.
ако всичко това го правиш само за едното заяждане, е безсмислено. любимия ти спиидтест неможеш да го ползваш като доказателство, защото се оборва много лесно истинноста на информацията която дава. все пак трябва да се рекламира "хорм" колко бър браузър е.

Dosev, не съм ви съветвал да копувате скъпото. ако трябва да говорим за мото в това отношение, бих използвал мотото "не съм толкова богат, че да копувам евтино".
винаги съм препоръчвал качеството, но напоследък вече немога да посоча нищо, защото и най-качественната техника в ръцете на лаик, си остава просто пари хвърлени на вятъра.

а последното ти изказване как скороста ти се вдига с 4 мегабита само като ползваш рутер, е изключително нелепо.
единственния вариант в който има смисъл подобно изказване, ако рутера е с два "ван порта" и ползваш връзка от две места.
но тогава и дума неможе да става за 30 лева цена.

langel, компетентноста на неизяснени лица, преполагаемо наши служители, е доста разтеглив локум, който ще доведе до спам.

а сега към всички които писаха последните изказвания
нека да прекратим този начин на говорене
работите започват да се хлъзгат по наклонената плоскост надолу.
накрая ще се стигне до нарушени правила, изтрити изказвания и направления за банановата плантация на змея.
или както казала гаргата на вълка, след като лъвът ги изхвърлили от самолета, защото се ебавали с лиса - "като неможеш да летиш, защо се ебаваш?"

просто информативно: подстрекателството към "флеймове" и "тролстването" също се наказват в тази секция на форума.


13 Дек 2011 19:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2009 01:14
Мнения: 31
Местоположение: Варна
rishko - целия този чаршаф щеше да липсва, ако предоставяхте безплатен рутер на всеки, който сте вързали за 18 мес., както го върши един ваш огромен конкурент в нета във Варна - Бургас и Девня под шапката на моб.оператор, а и мес.такса за 100 мбита му е два пъти по-ниска. :wink:


13 Дек 2011 20:42
Профил

Регистриран на: 19 Окт 2011 23:05
Мнения: 42
Хора на bulsat договорите на са обвързващи, тоест ако искаш другият месец може да не си платиш и това е. Плащаш имаш, не плащаш нямаш, никой няма да ти търси отговорност.
Как биха дали рутери, ами то всеки би си го взел и хайде чао, а пък да не говорим, че ако ти го пуснат в началото на месеца интернета то тогава цял месец free взимаш рутер и бягаш.... Кой би ти дал рутер безплатно тогава... Тук не се подписваш под никакви клаузи за неустойки.


13 Дек 2011 21:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Сеп 2009 01:14
Мнения: 31
Местоположение: Варна
Е аз съм на булсатком телевизията от 6 г. и договорът си е доста дълъг и с неустойки, дори след като ми е втори.
Ако за нета няма договор е много добре. Ама колко ли са абонатите само на нет от Булсат?


13 Дек 2011 22:31
Профил

Регистриран на: 12 Яну 2011 14:50
Мнения: 40
Рише, много съм подготвен баце, ама на някои неща все не ти отърват. Отвърдена практика е теглене на Линукс дистрибуции за да се тества наличната ти скорост. Ако все още не ти е ясно какво имам предвид - ето ти едно сайтче с достатъчен брой дебели ISO-та да си тестваш на воля:

http://distrowatch.com

Ако и това не го сметнеш за сериозно, съжалявам, но доводите ти напълно се препокриват с една известна българска поговорка - на крива ракета космоса и пречи. Досега от теб не съм чул един що годе надежден метод за измерване на скорост, но пък за сметка на това чух всичките ненадежни. Хайде просветли ме малко тогава, как аджбеда да я измерим тая пуста скорост, та се впишем в твоите критерии. Само не ме банвай пак защото пиша в раздел Варна -това няма нищо общо с градовете.


13 Дек 2011 22:52
Профил

Регистриран на: 21 Окт 2008 07:55
Мнения: 3
Цитат:
pencotk, прав си че клиента има право защото плаща. но пропускаш нюансите в този принцип.
1.-когато клиента не плаща - няма как да получи услуга.
2.-когато клиента плаща съвсем малко - няма как да очаква да получава супер лукс обслужване.
3.-когато клиента плаща големи суми - тогава него го носят на ръце.



Понеже определено не хващам като какъв се явяваш във фирмата,надявам се да изразяваш мнение като физическо лице, ползвател на услугата. Ако прочетеш общите условия за ползване на услугите,които са публикувани на сайта на Булсатком, никъде няма упоменато,че облужването на клиентите е съобразно таксата ,която плащат. Това като уточнение.

За безжичния нет в СЗ на БС когато в началото пускаха проби -наистина се хващаше за около 2-3 месеца в града, и е пускан не от някой анонимен , а от БС.

Спиидтеста на който не му харесва- прави си свой,както го има на сайта на друг голям доставчик в Бг.


14 Дек 2011 10:21
Профил

Регистриран на: 25 Юни 2011 10:26
Мнения: 4
Rishko, с някаква форма на некомпетентност на ваши служители потребителите ви се сблъскват ежедневно, не се правете, че не я забелязвате, а ако наистина не я забелязвате, се замислете.
Относно локумите - я прегледай пак темата да видиш кой ги разтяга.
Включването на змея също не е от най-креативните.
Ако загърбите надменността и чувството си за превъзходство и прочетете всичко безпристрастно, с изненада ще откриете, че за изтриване и бан са точно вашите изказвания.


14 Дек 2011 11:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 19 Апр 2010 14:34
Мнения: 71
Може да не креативно изкаването ми ама си е уточняващо, колкото за рутерите цената не определя как ще работи. :D


14 Дек 2011 11:38
Профил

Регистриран на: 08 Окт 2009 11:28
Мнения: 44
Rishko написа:
ooleg написа:
Rishko написа:

както е казал Вапцаров: Това е толкоз просто и логично.


Не стига че заклейми всички рутери, които са на добра цена ами и цитираме престъпници осъдени на смърт заради терористична дейност....и то защо - изразявали са се поетично - а атентата в църквата св. Неделя бил ли е поетичен?


ooleg аз мога и един друг "терорист" да цитирам

Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е или слава!

ако не знаеш (защото са много не знаещите в тази страна) този "терорист" е Ботев.
форума.

А не, аз нямам спомен Ботев да е бил осъждан от българската държава, по гласуван от избрано от избори българско народно събрание. Също така нямам спомени Ботев да е убивал в защита на чужда държава водена от касапин срещу няколко милиона души (говоря за СССР и Сталин ).
Нека не бъркаме дали някой се е борим срещу част от собственото си население на страната или срещу чужд поробител.
И понеже ние не разбираме само от чужда история - съпоставката е между войната за независимост на бъдещите САЩ срещу английската армия и нещо подобно на Гражданската война между севера и юга. Само дето при нас побеждава "Юга" и след като се разпространява "робството" после се твърди колко гадни били тия "янки"....
Смятам, че съпоставката е разбираема...


14 Дек 2011 11:50
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
предупредих ви, че разговора тръгва по наклонената плоскост, но вие явно нямате спирачки.

специално изчаках и ooleg да се изкаже от цялата група преди да бъде затворена темата.

ooleg, следващото ти изказване, подсказващо политическите ти пристрастия или историческото ти невежество, ще бъдат санкционирани.
преди да говориш глупости по форумите, поне провери с гуугъл фактологията.
атентат в света неделя извършен 1923 година
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1% ... F%E2%80%9C

Никола Вапцаров
роден 1909 и през 1923 е бил само на 14 години живеещ в Банско

повече информация относно поета пак можеш да намериш в гуугъл
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 0%BE%D0%B2

причината да бъде екзекутиран е "антидържавна дейност на страната на антихитлеристката коалиция."
иначе казано причината да бъде убит, е същата поради която са убивани и членовете на френската съпротива.
което означава, че дори и в съвременна европа, той е достойна за уважение личност. а да не говорим за поезията му която е известна в целия свят. относно спомените ти за Ботев, се съмнявам да имаш каквито и да било за него освен ако не си поне на 150 години. всеки който управлява, пише историята спрямо това какво му е изгодно. толкова по въпроса с тероризма, поезията, политическите възгледи и другите подбни неща.

langel, ако по някакъв начин се чувстваш комплексиран от моите изказвания, няма нужда да плюеш срещу неизвестни служители на фирмата, като ги обвиняваш в некомпетентност, а аз се извинявам най-офицялно за нанесените ти психични щети. опитвам се да съм възможно най-толерантен и безпристрастен и мисля че се получава.

pencotk, в стара загора все още може да се ползва от "безплатния интернет". относно инструментите които измерват скороста, ще си остана скептичен, но няма да откажа да ми пратиш иструмент който показва наистина реалната пропускливост на една свързаност, като отчита абсолютно всички фактори вляещи върху нея.
относно цената и качеството, в общите условия, също не е упоменато никъде, че Булсатком се ангажирани да предостави гарантирана скорост на потребителите. а точно това е основата върху която трябва да се стъпи. когато плащаш гранатирана свързаност, плащаш много висока цена и следователно попадаш в рамките на вариант 3. тогава ще ти бъдат изградени няколко подсигуряващи трасета заделени за твоя лична употреба, ще ти бъдат поставени устройства с автономно захранване и т.н. и т.н.
това изказване не е като служител на Булсатком, а като човек ползващ интернет около 13 години и специализирал в изграждането и поддържането на мрежи.

paff40 и както вече споменах малко по-горе, познанията ми са задълбочени в първите 4 нива на OSI модела (можеш да си потърсиш и сам информация, какво е това и има ли то почва у нас). случайно, софтуерни инструменти за диагностика включени в дистрибуциите на unix производни операционни системи, които ти ползваш, спадат към приложното ниво на този модел за който ти говоря и коректността им, зависи от уменията на програмиста който ги е писал. реалната чиста пропускливост на свързаноста не се влияе от качеството на програмите които ползваш, защото каквото и да изпрати приложния слой към по-долните, то се обръща в нули и единици. като простичък пример разбираем за нормалните потребители, ще дам едно море (или океан.... няма значение) по което плуват кораби. дали в корабите има токсични отпадъци или богати туристи, това морето не го интересува. то предлага течeнията си, формата, плътноста и размерите си, за да достигнат корабите от една точка до друга. това дали потребителя оползотворява всички тези неща максимално, си е негов проблем. ако искаш ползвай стари изгнили кораби, ако сикаш ползвай бързи малки яхти, ако сикаш претоварвай корабите си с нелегални стоки или пътници от които нямаш полза, ако искаш прави каквото си щеш. корабите ще се придвижват толкова бързо и безпроблемно, колкото изпращача им е задал първоначално.
та за това ти казвам че говориш за работи които нямат никаква връзка с това за което става дума и е важно в тази тема.
следователно изпадаш в "офтопик".

Dosev, добре, ти си потребител на услугите на Булсатком от 6 години и дори не си си напраивл труда да провериш, че неустойки се плаща само ако си получил "безплатно" оборудване от нас (обурудването не е безплатно, а се плаща символична такса от 1,80), ако си закупиш оборудването от самото начало, получаваш безплатно определен период и никой не те задължава да плащаш след това редовно такси?
за какво говорим тогава? явно влизате във форума за да си губите времето.
"безплатното" оборудване ще върви с обвързващ договор. но ако искаш да си задължен и "обвързан повече, отколкото си предполагал", това си е твое решение.
ние даваме възможност за избор.

мисля, че не съм пропуснал да отговоря на някой от участниците, за да не се почувства ощетен.
темата вече е извън рамките поставени в началото (иначе казано офтопик), и за да не се загубят ценните изказвания на някой от потребители, няма да ги трия, а ще заключа темата.


14 Дек 2011 14:31
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®