Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 18:57



Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
За оптики и подобни мечти.. 
Автор Съобщение

Регистриран на: 05 Юли 2012 16:16
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Отговори с цитат
Преди дни, слизайки в мазето ми където живея видях това:

Изображение

Изображение

Изображение

Има ли смисъл да питам, дали вече се предлага 100 МB трафик в блока ми или това е някаква химера... Говорим за жк. Банишора, а не кв. Ботунец, тоест доста централен квартал. От офисите ви не могат да дадат нищо смислено като информация- или нищо не знаят или казват уклончиво в процес на изграждане. Също така ползвам пакетна услуга Интернет и телевизия.


21 Окт 2014 20:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 20 Мар 2010 16:17
Мнения: 12
Отговори с цитат
Аз чаках 3г след като тяхната кутия с оптиката беше пред вратата на апартамента им.
Звъни на централата и там ще ти кажат дали е активирана и ако не е кога ще стане.


11 Яну 2015 23:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Привет колеги, да не повдигам нова тема преди малко се обадих на оператор да попитам дали ще има оптика в Младост 4 зад фантастикото, казаха ми че до август ще има изградена оптика, според вас има ли шанс тогава да стане? Живея в нов блок и ползвам интернет по ЛАН кабел изграден под земята, от бивша фирма Коел и вече от няколко години е собственост на Булсата?


26 Яну 2015 15:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Преди малко отидох до мазето и какво да видя, радост за очите ми има изградена оптика в нашия блок, питането ми е защо тогава ми казва операторката че ще се изгради до август месец? :roll: , и ще трябва ли някакъв по-специфичен рутер за оптиката и ако да, какъв да е?

Ето и снимка да видите:

Изображение


26 Яну 2015 16:44
Профил

Регистриран на: 28 Сеп 2012 22:13
Мнения: 42
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
Като предлагат оптика ще ти се обадят задължително да минеш на нея, защото ще ти изключат LAN нета. Те ти носят едно устройство наречено ONU, а рутера може да си е твоя няма значение. Оптичният кабел влиза в ONU-то, а от там нататък си е твоята мережа с LAN кабел или рутер.


26 Яну 2015 19:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Днес ходих до един от офисите на Булсата в близост до попа, обясних на жената че така и така имаме оптичен кабел в нашето мазе прокаран от Булсата и дали ще мога да ме включат, служителката беше много любезна направи ми заявка за прокарването на оптика до апартамента и да очаквам до няколко дни обаждане, за да ми кажат кога ще стане монтажа. Да видим кога ще е..... :roll:


27 Яну 2015 16:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Павел Василев написа:
Днес ходих до един от офисите на Булсата в близост до попа, обясних на жената че така и така имаме оптичен кабел в нашето мазе прокаран от Булсата и дали ще мога да ме включат, служителката беше много любезна направи ми заявка за прокарването на оптика до апартамента и да очаквам до няколко дни обаждане, за да ми кажат кога ще стане монтажа. Да видим кога ще е..... :roll:



Въпросните няколко дни през които щяха да ми се обаждат от Булсата относно заявката ми за оптика, мина повече от месец време...


08 Мар 2015 00:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Павел Василев написа:
Павел Василев написа:
Днес ходих до един от офисите на Булсата в близост до попа, обясних на жената че така и така имаме оптичен кабел в нашето мазе прокаран от Булсата и дали ще мога да ме включат, служителката беше много любезна направи ми заявка за прокарването на оптика до апартамента и да очаквам до няколко дни обаждане, за да ми кажат кога ще стане монтажа. Да видим кога ще е..... :roll:



Въпросните няколко дни през които щяха да ми се обаждат от Булсата относно заявката ми за оптика, мина повече от месец време...



Все още нямам обаждане откак пуснах и направих заявката за оптичен интернет, вече става 3-ти месец без никой да каже нещо...
Може ли някой от вас колеги - техници който се занимават с интернет поддръжка в района на Младост 4, дали са достижими в момента максималната ми скорост по ЛАН-а, и да кажете кога ще вържат оптиката която вече е прокарана до нашия блок до кутията в мазето ни, и от там до апартамента, може да ми пишете и на ЛС, ще почерпя при добра свършена работа :)


06 Апр 2015 15:10
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
А кой ви каза, че оптиката е на Булсатком ? Звъннете на номера, който е изписан на снимките и питайте. А отгоре пише БулсТат, а не Булсат :mrgreen:


14 Апр 2015 12:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2008 15:08
Мнения: 1
Местоположение: София
Отговори с цитат
HD-1 написа:
А кой ви каза, че оптиката е на Булсатком ? Звъннете на номера, който е изписан на снимките и питайте. А отгоре пише БулсТат, а не Булсат :mrgreen:


Който Булстат е на Bulsatcom :)

Данни от Търговски регистър
ЕИК: 130408101
Фирма, правна форма: БУЛСАТКОМ Еднолично акционерно дружество
Транслитерация: Bulsatcom


14 Апр 2015 12:36
Профил WWW

Регистриран на: 05 Юли 2012 16:16
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Отговори с цитат
Фактите са че оптика в блока ми има прекарана както се вижда и от снимката http://postimg.org/image/550hp183h/... От офиса на Булсат в който плащам и по точно този на бул. "Сливница" № 146 ми обясняват, че можело да има оптика но да не е активирана. Днеска отново питах, мога ли да си пусна оптичен нет. Контрираха ме от там, "А вие оптичен кабел имате до вас".... без думи.
Уви, темата е от миналата година, оптиката нанай.

За сметка на това на сайта на Булсатком навсякъде се мъдри гордото "Оптичен интернет" само за 13 лв, промоция, иначе е 19 лв. Ама оптичен точно през крив макарон. Няма нищо оптично в медните кабели. Колкото заради тази нелоялна реклама, която са си изтипосали заслужават не малка глоба от ей тези https://www.cpc.bg/Competence/AbuseOfDo ... ption.aspx ! :evil: :evil: :evil:


14 Сеп 2015 17:38
Профил

Регистриран на: 15 Май 2013 13:25
Мнения: 42
Отговори с цитат
Кабел има навсякъде из София, ама сигнал нанайси! Да им се чуди човек, защо сътвориха тая тъпотия! Сигурно, за да се продадат по-лесно?


14 Сеп 2015 19:55
Профил

Регистриран на: 05 Юли 2012 16:16
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Отговори с цитат
Pecko написа:
Кабел има навсякъде из София, ама сигнал нанайси! Да им се чуди човек, защо сътвориха тая тъпотия! Сигурно, за да се продадат по-лесно?


Честно казано не ми пука вече какво имат и нямат.. Ще минавам към Близу, те могат цели 200 МВ да пуснат по меден... Булсат ми разтягат лукуми как не можели 100 МВ да пуснат щото като станели повече маймуните нямало да е добра услугата. Ма не предлагайте бе Булсат, те другите могат като вие не можете. :lol: :lol: :lol: Чаках повече от година да се накумите с тези оптики... явно толкова са ви силиците.


16 Сеп 2015 22:58
Профил

Регистриран на: 28 Фев 2015 20:07
Мнения: 21
Местоположение: София, България
Отговори с цитат
infinity написа:
Ще минавам към Близу, те могат цели 200 МВ да пуснат по меден

Как е "интернета" на Близу, колега? :)


05 Фев 2016 14:50
Профил

Регистриран на: 05 Юли 2012 16:16
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Отговори с цитат
SleepWalker написа:
infinity написа:
Ще минавам към Близу, те могат цели 200 МВ да пуснат по меден

Как е "интернета" на Близу, колега? :)


Ми доволен съм за момента.


05 Юли 2016 16:33
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®