Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20 Апр 2024 05:20



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Как мога да получа статично IP 
Автор Съобщение

Регистриран на: 24 Мар 2014 22:40
Мнения: 3
Отговори с цитат
Здравейте,

От 1 седмица съм Ваш абонат и имам нужда от статичен (постоянен) IP адрес.
Необходимо ми е във връзка с моята работа, тъй като работя през VPN с ограничен достъп, същевременно имам и събдомейн, който трябва да насоча към машината ми.
Как мога да се сдобия със статично IP?

Поздрави


25 Мар 2014 10:41
Профил

Регистриран на: 24 Мар 2014 22:40
Мнения: 3
Отговори с цитат
Егати и фирменият форум....
Човек пита нещо, даже 1 гарга не се обади..

Имате обслужване по телефона, ок ще звънна, но толкова ли нямате незает персонал, който да може да наглежда форума?
Колежките ви, които събират такси имат пре-достатъчно свободно време да си гледат някой друг филм на работното място, може да ги натоварите малко..

Добре си бях преди при мегалан.. Там поне бяха достатъчно кадърни да си организират работата..


02 Апр 2014 16:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 713
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
А ти бре умнико не си ли чул за хостинг.


02 Апр 2014 16:11
Профил

Регистриран на: 24 Мар 2014 22:40
Мнения: 3
Отговори с цитат
DevNull - уви не съм .. би ли ми обяснил какво значи :lol:

Ама я по-добре недей.. че не схващаш, за какво говоря даже..


03 Апр 2014 20:39
Профил

Регистриран на: 11 Юли 2011 19:48
Мнения: 3
Отговори с цитат
Статичен адрес можеш и да не получиш, защото май няма. Но можеш да поискаш DDNS. DDNS-a е име, което ти казваш. В браузера вместо да пишеш ип-то, пишеш това име и то те прехвърля към твоето ип, с което си в момента. Този ddns се използва за отдалечен достъп за камери, сървъри и др. Ще ти свърши и на теб работа. Отиди в най-близката каса. Кажи, че искаш DDNS. Казваш как да се казва и оставяш мейл, на който после ти пращат ddns-a. И това е :)


10 Апр 2014 10:44
Профил

Регистриран на: 20 Авг 2008 20:46
Мнения: 1
Отговори с цитат
Практиката на все повече доставчици е да казват че няма.
Дали е така или не само човек от фирмата може да потвърди или отрече.
Факт е че към днешна дата те оперират с над 173028 ipv4 адреса (без да броим тези на закупените доставчици като люлин-нет {6,400} и т.н. - нямам информация на колко доставчика още бул-а е собственик), дали фирмата има толкова клиента няма как да знаем.
Глупаво е обаче за клиенти за които е сигурно че оборудването им ще седи 24/7 да се измъкват по този начин т.к. дефакто аз никога не пускам ip адреса които съм получил.

Както и да е за интересуващите се, все още има доставчици които дават статичен адрес. Имена няма да споменавам за да не става реклама - пише го на сайтовете им.

Бих посъветвал бул-а обаче да инвестира малко в качествени кадри в центъра за обслужване на клиенти т.к. "очевадно" там хората са достойни за оператори в компютърен клуб но не и в център за обслужване на клиенти. Не може решението на всички проблеми да свършва с рестартиране на ONT-то, и за да получиш какъвото и да е съдействие задължително условие да бъде да съм пред компютъра. От кога задаването на въпрос които е на светлинни години от това което те разбират за компютри изобщо и молба за свързване директно с технически отдел изисква клиента да е пред компютъра в този момент при положение че ясно и точно съм обяснил че проблем с интернета няма.

Както и да е, от доста години съм ваш абонат и съм бил доволен от услугата но не е от поддръжката, тя не е мръднала от 6 години на сам.


23 Юни 2014 08:38
Профил

Регистриран на: 26 Фев 2011 16:14
Мнения: 16
Отговори с цитат
Моля за малко съдействие от ИТ-тата.
На мен също ми трябва статично ИП и ДДНС не ми върши напълно работа.
В договора ми с Люлин Нет имах заложено статично ИП - след като Булста купиха Люлин Нет е логично да ми запазят условията на договора.
Не мисля че статичното ИП е чак такъв лукс че да се моля и да ви пращам 100 имейла.
Не искам да си сменям доставчика - като цяло съм доволен, но очевидно ще ми се наложи.

Моля да намерите някакво решение на проблема!
Благодаря предварително!


13 Окт 2014 14:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 713
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Не знам колко ще съм ти от полза, но съм точно на същия нет в Люлин. За година и 7 месеца IP-то ми се е сменило точно два пъти. Последният път беше след голямата градушка и виелица в Сф, когато имаше авария.
Ползвам no-ip за следене и нямам проблеми. Когато и да поискам да си видя някоя от машините в къщи си я виждам без проблеми.
Дори едната съм я оставил да я включвам и изключвам по мрежа(вътрешна или външна) и пак нямам проблем.


13 Окт 2014 18:53
Профил

Регистриран на: 28 Мар 2014 12:30
Мнения: 2
Отговори с цитат
Аз за 5-6 месеца нямах никакви проблемир докато преди няколко дена почнах да получавам мейли от всевъзможни места с кодове че някой се опитва да ми влиза в акаунтите.Накрая трябваше да верифицирам че съм аз с някакви кодовелНе си спомням но преди съм изключвал устройктвото и IP-то си ми беше същото.
Но като си помисля какво беше в миналата фирма въобще не ми пречи-в Булсатном съм седял най-много 5 минути без интернет докато рестартирам мръзката някалко пъти и се оправя.
И аз искам статичен адрес но като гледам колко хора им е наистина необходим за работа аз съм доволен и на полу-статичен_който се сменя на половин година!!


06 Дек 2014 09:45
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®