Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20 Апр 2024 05:46



Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Няколко въпроса за оптиката 
Автор Съобщение

Регистриран на: 03 Яну 2012 16:57
Мнения: 10
Отговори с цитат
Привет.
Преди бях клиент на Люлин Нет, но в последствие преминах към ТВНЕТ поради по - добрата цена на пакета.
Сега замислям отново да мина към вас но само за интернет - интересува ме оптичният на най - висока скорост.
Служители на булсат поставиха оптичен кабел и кутия точно до апартамента ми.
1. Имам намерение да поставя уеб сървър и поради тази причина ме интересува въпросният ИП на колко време се сменя?
2. В момента съм с TP-Link 1043ND и съм доволен(предимно което може го закачам да минава през WiFi). Но бях на презентация на ZyXEL и останах доста приятно изненадан от устройствата за крайни клиенти - та между двете марки от - по - високия клас кой ще препоръчате? Като с предимство ще е се ползва WiFi свързаността


31 Юли 2013 12:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009 10:17
Мнения: 18
Отговори с цитат
Ама то има ли в Люлин оптика!


31 Юли 2013 16:51
Профил WWW

Регистриран на: 03 Яну 2012 16:57
Мнения: 10
Отговори с цитат
хех има има :)
Което ме подсеща и друг въпрос - то хубаво са сложили кутията ама дали е пусната?

Vencism написа:
Ама то има ли в Люлин оптика!


31 Юли 2013 17:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009 10:17
Мнения: 18
Отговори с цитат
Ясно-дръж противника в мъгла--да му стане ясно :D :D :D


31 Юли 2013 17:45
Профил WWW

Регистриран на: 15 Май 2013 13:25
Мнения: 42
Отговори с цитат
В кой Люлин си?


31 Юли 2013 18:36
Профил

Регистриран на: 03 Яну 2012 16:57
Мнения: 10
Отговори с цитат
Люлин 6


31 Юли 2013 19:08
Профил

Регистриран на: 15 Май 2013 13:25
Мнения: 42
Отговори с цитат
Няма още сигнал там! А ИП-то при мене не се е сменяло от не знам си кога - рутера никога не се изключва! А за рутерите не знам. Имам опит със стари модели Зухели и определено не ги харесвам. Но не знам при новите как е!


31 Юли 2013 23:01
Профил

Регистриран на: 03 Яну 2012 16:57
Мнения: 10
Отговори с цитат
Ясно, значи при редовно плащане е малко вероятно да се смени :) това ме устройва - е само чез да държи включен тока, че се случва един път на няколко месеца да спре.
Сега относно сигнала - има ли план който се следва за пускането ме или ако има доста клиенти в даден вход и изявят желание да се включат идва екип и активира оптиката?


01 Авг 2013 10:08
Профил

Регистриран на: 15 Май 2013 13:25
Мнения: 42
Отговори с цитат
Всички трябва да минат на оптика, но срокове няма - мрежата им е закупена и бавно става за жалост! И аз искам, ама няма :lol: ! И случвало ми се е по 5-6 часа да нямам ток и пак не се сменява ИП.


01 Авг 2013 21:39
Профил

Регистриран на: 12 Май 2012 18:45
Мнения: 2
Отговори с цитат
iline написа:
Ясно, значи при редовно плащане е малко вероятно да се смени :) това ме устройва - е само чез да държи включен тока, че се случва един път на няколко месеца да спре.
Сега относно сигнала - има ли план който се следва за пускането ме или ако има доста клиенти в даден вход и изявят желание да се включат идва екип и активира оптиката?

Лол в Люлин 4 интернета спира през ден два :lol: ама не заради булсата, а заради тъпия чез :evil: ако не е спрял в моя блок тока... ще е спрял в 5ти и пак нема :(
Иначе Ип то си ми е еднакво откакто купиха Люлин нет след 1-2 месеца ми се смени Ип то и от тогава си е едно и също


02 Авг 2013 11:42
Профил

Регистриран на: 02 Май 2010 11:56
Мнения: 6
Отговори с цитат
А мен ме пуснаха по пързаката с тая оптика, става въпрос за жк Сердика, София. От колцентъра ми искаха: блока, входа, етажа, апартамента и какво съм закусил....
И накрая след задълбочено изследване и проучване, ме уведомиха че има възможност за моето искане 97mbt по оптичен кабел. Идват вчера момчетата и аз им викам махаме медния и през дупките оптиката, ама и ние пускаме меден, викам тогава направо закачайте за този :D Пуснаха нета, викам я да видя скороста в мрежата дали е 97, те викат а, не 44 е за 97 трябва оптика.....
Та да ви кажа тия 44 са само във вътрешна мрежа, сървър Бургас пада с 1/2 в най добрия случай 1/3, а сървър в Бразилия едвам достига 2мбт. Та и оптика да е, тия скорости Ще се вдигнат макс двойно, но аз се съмнявам в това.
Иначе нета е добър, в смисъл няма пропадания, прекъсвания и тем подоби за сега, 24 часа от както го имам, но това нищо не означава, разбира се колко е добър, когато багер загребе кабела и с един замах остави 2-3 квартала без нет. Тогава се раздават суперлативи според възстановяването му. Но тъй като аз работя с нета и не мога да си позволя отсъствие повече от 3мин, винаги държа включена бисквитката на телекомчо, многократно ме е спасявала.......
Та таквиз ми ти изпълнения с оптиката на Булсатчо :D


10 Авг 2013 14:42
Профил

Регистриран на: 02 Май 2010 11:56
Мнения: 6
Отговори с цитат
Така, значи ставам да бачкам, 4.30 нета го няма, звъня на колцентъра работят от 8-24 часа друга опция няма за поддръжака. Технически проблеми възникват, съгласен съм, но да доставяш нет по кабел, на 150 000 абоната, един град като Шумен да речем и да нямаш денонощна поддръжка, с това не съм съгласен.
Изобщо ако Була държи да е интернет доставчик, трябва да промени политиката на неточност и поддръжка в тази си сфера. Цената и качеството определят търсенето, а ако няма промяна в политиката, няма да са дълго мой доставчик.
Аз работя главно нощно време, защото по други части на света е ден, липсата на информация, колко време няма да имам нет, ми носи финансови загуби, ако съм наясно с проблема и неговата продължителност, бих могъл да си планирам работата......
Препоръчвам на отговорните фактори да се замислят по въпроса...
За да не оспори някой подадената от мен информация, качвам снимка на моментното състояние на машината...


Прикачени файлове:
1 (Copy).PNG
1 (Copy).PNG [ 63.89 KiB | Прегледано 27455 пъти ]
11 Авг 2013 06:34
Профил

Регистриран на: 02 Май 2010 11:56
Мнения: 6
Отговори с цитат
Така 8.23 вече имам инфо "Централен проблем по трасето, колегите работят, ще бъде отстранен в рамките на днешният ден"
А да видим така ли ще стане :D
Но това все пак е по добре от колкото да се пулиш в незареждащ, браузър в пълна неизвестност..... :roll:


11 Авг 2013 08:24
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
има един бутон "редакция". ако не започнеш да го ползваш, ще ти бъде ограничен достъпа до форума.
три последователни изказвания и трите от теб. това е форум и се дискутират различни проблеми, а не масто за монолози.
отделно изказванията ти са извън темата. нито задаваш въпроси, нито отговаряш на зададени такива.
EU_BG_akademika, това ти е първото предупреждение.
следващия път ще получиш бонус почивка от една седмица.


11 Авг 2013 13:28
Профил

Регистриран на: 02 Май 2010 11:56
Мнения: 6
Отговори с цитат
Rishko написа:
EU_BG_akademika, това ти е първото предупреждение.
следващия път ще получиш бонус почивка от една седмица.

Вместо да се извиниш от името на доставчика като негов представител ти заплашваш с БАН
Нито съм излъгал нито съм те обидил, държиш се като пубер.
И тук http://BEZ reklama .com/ ли ще ме баннеш като напиша статия що за отношение имате
Аз просто си споделям впечатленията и давам препоръка. ако ме принудиш да пиша статия ще изпратя на всчики булсат мейли, а вярвай ми че добре се изразявам....


11 Авг 2013 14:16
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®