Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 16 Апр 2024 15:51



Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Няколко въпроса за оптиката 
Автор Съобщение

Регистриран на: 03 Яну 2012 16:57
Мнения: 10
Отговори с цитат
Имах предвид разяснение относно защо няма да стане това което съм си наумил - оптичния кабел от булсат да влиза в това устройство в нас и от там да го вкарам в рутера - гледам да си ползвам гигабитовия порт на wan-а


30 Яну 2014 23:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2013 17:30
Мнения: 9
Отговори с цитат
Общо взето за да сложиш това устройство те трябва да се съобразят с теб какво устройство да сложат от другия край на оптиката...(което надали специално за 1 клиент ще стане)

Накратко можеш да разгледаш малко инфо http://www.tp-link.com/Resources/document/MC210CS_User_Guide.pdf




П.П. По-добре се консултирай с Булсат и ако може си закупи техниката от тях.Или звънни на магическия телефон *4800 (успех с телефонния оператор)


31 Яну 2014 02:03
Профил

Регистриран на: 30 Май 2012 23:28
Мнения: 21
Отговори с цитат
iline написа:
Имах предвид разяснение относно защо няма да стане това което съм си наумил - оптичния кабел от булсат да влиза в това устройство в нас и от там да го вкарам в рутера - гледам да си ползвам гигабитовия порт на wan-а

Питай техниците за подробности - техния не е прост медиа конвертор - има 4 LAN порта RJ45 и два телефонни RJ11. Предвиден е за IP-телевизия и IP-телефония, което може да е "греда".

Не е много ясно колко ще е ползата от гигабитов рутер, ако не се сложи и свестен гигабитов кабел, особено при големи дължини, пък и Булсат нямат засега оферта над 100 мегабита.

За себе си отдавна реших и "изтръгнах" лан-кабела на последния ремонт и го заместих с оптика в кабелните канали. Струва смешни пари - около 0,20 лв/метър, че и по-малко вече.
Е, ако трябва да се включат две или повече машини на големи разстояния, тогава с оптика излиза "цифра" заради активното оборудване. Ако пък има само една "наземна" машина, а другото е Wireless, тогава е по-евтино. На това заложих :mrgreen:

ПП: гледам, че и колегата вече писал


31 Яну 2014 02:37
Профил

Регистриран на: 03 Яну 2012 16:57
Мнения: 10
Отговори с цитат
@Nikola.Rangelov - благодаря за линка. Разбрах също ,че ще трява да си взема и SFP модул, който да вкарам в това устройство.
Иначе кутията с оптиката им е на 2 метра от апартамента ми.

@klm - да заменя всичко с оптика у нас е добра идея - въпроса е самото сплайсване как се прави :). Относно техните устройства вчера бях на гости на един познат и го видях последното.

Иначе в момента обстановката е следната - жица в един TL-1043ND и останолото по wireless в апартамента. Нямам губене на обхват и всичко работи на 6 - само, но това го видях е болка на всеки TP-Link, Media Server функцията е написана с гъза нагоре и тв-то не ще, и не ще да подкара филмите.


31 Яну 2014 10:02
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
iline написа:
самото сплайсване как се прави


От квалифицирани техници с техника за няколко хиляди лв...


31 Яну 2014 10:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2013 17:30
Мнения: 9
Отговори с цитат
DJPlamen написа:
iline написа:
самото сплайсване как се прави


От квалифицирани техници с техника за няколко хиляди лв...


Корекция.. Квалифицирана техника за няколко хиляди и техници за да я включат в Ел. мрежата. :lol:


31 Яну 2014 19:30
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Говоря за самото сплайсване на оптиката в устройството (терминатора)...


31 Яну 2014 19:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2013 17:30
Мнения: 9
Отговори с цитат
То впрочем каква е оптиката на БСК до крайния потребител. Не съм се интересувал двужилен или едножилен?


31 Яну 2014 19:46
Профил

Регистриран на: 30 Май 2012 23:28
Мнения: 21
Отговори с цитат
Nikola.Rangelov написа:
То впрочем каква е оптиката на БСК до крайния потребител. Не съм се интересувал двужилен или едножилен?

Обикновен сингъл, правоъгълен 2x3 mm, 125 микрона, с две армировки. Куплунгът е стандартен SC/PC-SM-SX, син цвят.
Лесно се удължава с адаптер и пач кабел, ако трябва да се мести оптичния рутер, сиуч или там каквото е.
Адаптерчето няма и лев и заедно с метър пач кабел струват 4-5 лева.

Между другото, на пазара се предлага и "студен сплайс" за десетина лева, но естествено, затихването е значително повече от заварка с техника за хиляди :mrgreen:


31 Яну 2014 20:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2013 17:30
Мнения: 9
Отговори с цитат
klm написа:
Nikola.Rangelov написа:
То впрочем каква е оптиката на БСК до крайния потребител. Не съм се интересувал двужилен или едножилен?

Обикновен сингъл, правоъгълен 2x3 mm, 125 микрона, с две армировки. Куплунгът е стандартен SC/PC-SM-SX, син цвят.
Лесно се удължава с адаптер и пач кабел, ако трябва да се мести оптичния рутер, сиуч или там каквото е.
Адаптерчето няма и лев и заедно с метър пач кабел струват 4-5 лева.

Между другото, на пазара се предлага и "студен сплайс" за десетина лева, но естествено, затихването е значително повече от заварка с техника за хиляди :mrgreen:


Мерси за инфото..


31 Яну 2014 20:25
Профил

Регистриран на: 29 Ное 2012 22:41
Мнения: 8
Отговори с цитат
А бе някой дали може да пусне снимки на булсатските кутии по входовете?
Ако може снимани подробно от всякъде.
Благодаря предварително!


29 Окт 2014 00:59
Профил

Регистриран на: 30 Май 2012 23:28
Мнения: 21
Отговори с цитат
bender написа:
А бе някой дали може да пусне снимки на булсатските кутии по входовете?
Ако може снимани подробно от всякъде.
Благодаря предварително!

Един колега беше качил снимка на булсатска кутия/оптика.
За друг вид кутии не знам. Отворите може да са отдолу или отгоре. На око са горе-долу към 20x20x2 cm, т.е. тънки, в сравнение с кутиите на другите оператори.


29 Окт 2014 17:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Юли 2010 20:06
Мнения: 13
Местоположение: Ловеч, София
Отговори с цитат
От преди малко вече съм "притежател" на Булсаткомски интернет. За жалост се оказа, че оптика няма и скоростта ми е 50Мbps, нито повече нито по-малко.
Въпроса е ДАЛИ изобщо планират слагане на оптики на различни места или все така ще я карат ? За момента ъплоада изглежда зле, но все пак интернета им ще го ползвам като back up инак имам друг, така че ще го преживея :) Но ако някога пуснат оптиката и в Надежда 2 - ще видим :)


21 Ное 2014 12:51
Профил

Регистриран на: 02 Май 2010 11:56
Мнения: 6
Отговори с цитат
Вчера си платих нета, който не бях ползвал 2 месеца. Надявах се от полунощ т.е от днес 1.12.14г да имам нет. Така би действал добрият софтуер. Така е при мобилните оператори. Но аз и сега нямам нет от була. Звънях, след 8.00 преди това не се работи, няма нужда от денонощна поддръжка и..... сега пък имало срив в системата и не може да ми види данните. Добре случва се, но защо трябва да звъня, защо не се активира автоматично заплатена вече услуга?
Можете пак да ме Баннете.......... :shock:


01 Дек 2014 09:39
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®