Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 26 Апр 2024 07:50



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
запитване за ONT 
Автор Съобщение

Регистриран на: 25 Май 2013 03:45
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте,
предлага ли се друг модел ONT, освен 4100V, което да има гигабит поне на единия от портовете си?

Благодаря.


04 Юни 2013 17:53
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
на този етап няма ONT-та с гигабитови интерфейси.
от друга страна невиждам нужда от гигабитови интерфесйсии на този етап, тъй като надали скоро ще бъде пусната скорост по-висока от 94 мегабита, а дори и да бъде пусната (теоритично), за какво смяташ да ползваш подобна скорост?
аз работя постоянно с интернет и нямам нужда от подобен капацитет, та да ми кажеш за какво ти е нужен на теб?


06 Юни 2013 10:54
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Rishko написа:
на този етап няма ONT-та с гигабитови интерфейси. - КРАТЪК, ТОЧЕН И ЯСЕН ОТГОВОР
от друга страна невиждам нужда от гигабитови интерфесйсии на този етап, тъй като надали скоро ще бъде пусната скорост по-висока от 94 мегабита, а дори и да бъде пусната (теоритично), за какво смяташ да ползваш подобна скорост? - АЛА-БАЛА
аз работя постоянно с интернет и нямам нужда от подобен капацитет, та да ми кажеш за какво ти е нужен на теб? - ОТКРОВЕН СПАМ И ЗАЯЖДАНЕ


06 Юни 2013 13:18
Профил

Регистриран на: 25 Май 2013 03:45
Мнения: 4
Отговори с цитат
Очаквах подобен въпрос, затова и зададох така въпроса си.

До сега бях на 44 мегабита и тъй като вашата оферта има симетрични скорости в двете посоки, при използване на трафика ограничен до 44 мегабита в двете посоки се получава сумарно в двете посоки 88 мегабита. До тук добре. От скоро съм на 94 мегабита, при което условие при използването на капацитетите на каналите в двете посоки обаче се получава над 180 мегабита. Доколкото виждам устройствата, които пробвах да свържа към ОНТ-то, се кънект-ват на 100 мегабита халф дуплекс, при което при ползване на засилен трафик в двете посоки (например за излъчване на ъпскейл-нат стрийм (88 мегабита), прекодиращ се в реално време от стрийм от друг външен източник(44 мегабита)) сумарният трафик в двете посоки е не повече от 100 мегабита през цялото време.
Или накратко отговора на вашия въпрос, Rishko, звучи така - за да може да се използва когато е необходимо целият капацитет на предлаганата от вас симетрична услуга за достъп до интернет през PON със скорост 94 мегабита.

Rishko, предлагам ви да си говорим на вие, тъй като не се познаваме и никога не сме се виждали.

Благодаря.

Очаквам вашия отговор.


07 Юни 2013 03:21
Профил

Регистриран на: 25 Май 2013 03:45
Мнения: 4
Отговори с цитат
DJPlamen, анализът ви е поразително точен.


07 Юни 2013 03:25
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
DJPlamen написа:
ОТКРОВЕН СПАМ И ЗАЯЖДАНЕ


oranjevko написа:
Очаквах подобен въпрос, затова и зададох така въпроса си.


Разбирам Ви напълно oranjevko. В този форум сте влезли не да търсите помощ или информация, а съвсем целенасочено да създавате предпоставки за конфликтни ситуации.
Нека да Ви припомня, че при регистрацията сте приели да спазвате правилата на форума. Потвърдили сте го и като сте започнали участие в него.
Ако още не сте разбрали за какво говоря, ще цитирам:
"12. Потребители, които подклаждат спорове и насаждат неприязън към потребител или група потребители, които открито обиждат или изказват нецензурни изрази по отношение на потребител/модератор/администратор на форума ще бъдат БАН-анати без предупреждение."

На този етап само ще оправя предупреждение към Вас, oranjevko, и към DJPlamen. Бъдете внимателни с поведението си във форума.

Та да се върнем на разговора ни, който по Ваше желание от приятелски и непринуден, ще продължим офицялно.
oranjevko написа:
Или накратко отговора на вашия въпрос, Rishko, звучи така - за да може да се използва когато е необходимо целият капацитет на предлаганата от вас симетрична услуга за достъп до интернет през PON със скорост 94 мегабита.

И все пак oranjevko, не отговорихте на въпросът ми, а именно: "как планирате да ползвате този капацитет?"
Или нека да го кажа по различен начин. Ще споделите ли с нас, по какъв начин възнамерявате да запълните въпросния капацитет, с двупосочен трафик?
Според Вас, в кои случаи може да бъде необходимо да бъде ползван целия капацитет?

Относно анализа на DJPlamen, предполагам вече разбрахте, че е поразително неточен. И тъй като DJPlamen, не за първи път показва поведение на "форумен трол", подкрепата на подобно поведение може да бъде наказано спрямо правилата на форума. Ще Ви посъветвам да не се подвеждате.
Желая Ви приятно пребиваване в наши форум и дано не е за кратко.


07 Юни 2013 22:24
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Нека ти отговори форумният трол, за да спестя бан-а на новия потребител. Не е твоя работа дори да питаш как ще си ползва капацитета. Кратко, точно и ясно, без заяждане, какъвто беше и първоначалният въпрос на потребителя.

И един съвет към Оранжевко - недей да отговаряш на нелепите заяждания на Ришко, защото умее да те подвежда и ядоса с мненията така, че да си получиш бан за няма нищо. Виждаш сам, че от първия отговор те е почнал. Тук е така.

По същество - аз ползвам гигабитовия капацитет на моето ОНУ от конкурентна фирма ежедневно. Пускат някой филм по ТВ, на мен ми харесва, решавам да си го дръпна в HD-качество и 5.1 звук, правя го със 150 Мбит/с и гледам филм (6-8GB файл) след около 3-4 минути, а не след 30-40. В същото време го сийдвам с максимална скорост, за да могат и други да го изтеглят бързо.
А ти си работи постоянно, радвам се, че нямаш нужда, но не си център на Вселената, че да мериш всички с твоето аршинче. Задоволен ли си от отговора?


08 Юни 2013 09:21
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
след неколкократни предупреждения и открито заядливото му поведение, DJPlamen, получава забрана за достъп до форума за една седмица.


08 Юни 2013 11:43
Профил

Регистриран на: 25 Май 2013 03:45
Мнения: 4
Отговори с цитат
Уважаеми Rishko,
регистрацита ми във форума беше абсолютно целенасочена - за да разбера дали ще мога да провеждам мероприятията, от които имам нужда, които са и отговор на двукратно зададения от Вас въпрос и то подробно развити във втория ми пост от тази тема, а именно viewtopic.php?f=33&t=17576#p179406. Там съм описал много добре за какво ми е необходим трафик 88+44 мегабита, не го ли видяхте? Ако не сте, очаквам да го видите и да се включите подобаващо в решаването на поставения от мен проблем.

Предварително Ви благодаря.

Очаквам вашия отговор.


13 Юни 2013 00:53
Профил

Регистриран на: 24 Ное 2010 20:43
Мнения: 63
Отговори с цитат
оранжевко,
нямаш проблем едновременно да имаш ъплоуд 100мбпс и даунлоуд 100мбпс (под 100 разбирай 97-98).
с торент съм правил 11.6 MB down и в същото време 9.8MB up, но със SSD HDD ,с обикновен харддиск не можах да
постигна по-голяма скорост и разбира се с директен кабел в ону-то без рутерче.
С 2 думи имаш си 100mbps full duplex.


15 Юни 2013 12:46
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®