Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 10:06



Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Интернет 94 Мбита 
Автор Съобщение

Регистриран на: 05 Юли 2012 16:16
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Отговори с цитат
Днеска, ходих да си платя нета, по принцип ползвам 44 Мбита. Та понеже цената на 94 Мбита е по-висока само с 2 лв, реших че искам да пробвам по-бързия нет. Уви останах много учуден като касиерката ми каза, че нямало как да ми бъде пуснат, защото трябвало да се сменяли кабелите с нови?!? Аз работя IT и не мога да разбера, защо трябва да ми се сменя кабела като един обикновен UTP кабел има пропускливост 100 Mбита, а оптиката е в самия блок! Аз не искам 1 GB, за да трябва евентуално оптика въпреки, че 1 GB трафик би минал през обикновен UTP, FTP кабел който е терминиран правилно и от двете страни и му се ползват 8те жила.

Така че хайде някой запознат с въпроса за този Интернет да вземе да обясни малко по-подробно какви са тези истории и тези оферти при положение, че явно нямате как да ги осигурите. И до кога ще има подобни оферти на сайта ви които няма как да изпълните и само дразните хората.

Касиерката в офиса ви на бул.Христо Ботев в София ми обяснява, че едва ли не трябвало да се изгради цялата мрежа в квартала с нови трасета, за да можело да се покрие изискването да се пусне от по-бързия трафик... нямаше идея даже кога ще приключи това изграждане, но определено мене не ме кефи това да ме правят на идиот при положение, че със сегашните ви трасета би трябвало да можете да пускате и от по-бързия трафик и при условие, че ползвате качествени комутатори а не някакви куча марка- това не би трябвало да е ви е проблем! Аз PON не търся а и не смятам е че ми е нужен. Не търся и 1 GB трафик, а искам едни 94 МВ, които могат да бъдат покрити от 100 МВ-вата ви мрежа в момента.


03 Май 2013 13:56
Профил

Регистриран на: 02 Яну 2013 14:04
Мнения: 127
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Проблема е ,че на клона не си само ти.Представи си 5-10 или повече абоната на 94 мегабита да пуснат торентите вечер...100 мегабитовите китайчета ще клекнат на секундата.За това ти е казала,че няма как да стане,иначе по фтп може да се прекарат 96-7 мегабита без проблем.


03 Май 2013 15:07
Профил

Регистриран на: 05 Юли 2012 16:16
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Отговори с цитат
Това с китайската техника си много прав, но да не би пък оптика със същата техника ще е по-добре като решение? Като ръгнат някакъв китайски медия конвертор отзад и ще е същата работа. И какво правим като се счупи влакното някъде по тресето, ще ги чакам сигурно 1 година да дойдат да я сплайстнат или да сложат от бързите муфи? То винаги може да се дават оправдания.


03 Май 2013 15:59
Профил

Регистриран на: 02 Яну 2013 14:04
Мнения: 127
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
При оптиката трафика ти не е споделен с N на брой абонати по трасето...Зависи и от изпълнението де,но е доста по-добър вариант.Пък и влакното не се пречупва толкова лесно,а и медиите не са толкова проблемни,да не кажа хич :)


03 Май 2013 17:36
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
infinity, не те знам какъв си IT (от скромните си познания знам че професия IT няма), но се съмнявам в знанията ти, след като правиш подобни изказвания.
94 мегабита се предлагат единствено и само там където има изградена PON. А въпросната мрежа ползва като крайни клиентски устройства - ONT, произведени за Булсатком. Медия конверторите за които си мислиш не се ползват в PON.
От изказванията ти оставам с впечатление, че си не компетентен, вечно недоволен потребител който се оплаква, че не са го излъгали.
Във форума е писано много по темата, нищо не пречи да почетеш преди да започнеш да пишеш.


03 Май 2013 19:34
Профил

Регистриран на: 05 Юли 2012 16:16
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Отговори с цитат
Rishko>> нито се познаваме нито, имаш правото да изказваш мнение относно квалификациите ми и знанията ми. А относно до това дали съм бил вечно недоволния потребител, ми имам право да съм такъв, при положение че мога да си платя за това което искам, но се оказва, че няма как да го получа, а инфо относно това няма никъде, освен някакво откъслечно във форума ви. А понеже тука е форум не мога ли да изкажа мнение и въпрос? Ти какъв се явяваш Модератора или Админа нещо против ли имаш? Имаш ли да кажеш нещо смислено относно, кога аджеба бих могъл да получа някакъв по висок трафик, или пък кога ще бъде изградено подобна мрежа или просто ще изказваш квалификации и ще се заяждаш? И да видях останалите теми но никъде не е отговорено на въпроса.

А това че на сайта на Булсат е писано че се предлага 94 MB какво означава това? Да бяха сложили една звездичка като коментар, че се предлага само там където има покритие. И какво му е оптичното на 44 MB трафика при положение, че ми влиза меден кабел у нас? Това ако пък не е лъжа в рекламата нямам какво да кажа.

И накрая, да ти кажа, не е нужно да ти обяснявам в каква сфера на IT работя и не ти влиза в работата.

PS: иначе само да ти кажа, че по меден кабел може да мине и 10 GB, но зависи какъв е кабела.


04 Май 2013 20:25
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
infinity написа:
Rishko>> нито се познаваме нито, имаш правото да изказваш мнение относно квалификациите ми и знанията ми.

ако прочетеш внимателно ще разбереш, че и аз това казвам. не те познавам, за това не мога да те категорезирам и "да ти лепна етикет". и тъй като има свобода на словото, имам абсолютното право да изкажа мнението си, независимо дали съм прав или греша. като се има предвид, че мнението ми не противоречи по никакъв начин с правилата на форума, не виждам пречка да изказвам свободно мнението си.
Цитат:
А относно до това дали съм бил вечно недоволния потребител, ми имам право да съм такъв, при положение че мога да си платя за това което искам, но се оказва, че няма как да го получа, а инфо относно това няма никъде, освен някакво откъслечно във форума ви.

никой не отрича правото ти да си недоволен. само не ми стана ясно, как можеш да платиш нещо което няма как да получиш? как информацията може да е откъслечна и в същото време да я няма никъде? както и да е, явно причината е в мен и за това немога да разбера тези неща.
Цитат:
А понеже тука е форум не мога ли да изкажа мнение и въпрос?

никой не те е спрял да изказваш мнение и до колкото виждам го правиш безпроблемно.
Цитат:
Ти какъв се явяваш Модератора или Админа нещо против ли имаш?

правилно с разбрал аз съм модератор в тази секция и нямам нищо против админа. всеки ден си разговарям с двама от админите най-приятелски и колегиално.
Цитат:
Имаш ли да кажеш нещо смислено относно, кога аджеба бих могъл да получа някакъв по висок трафик, или пък кога ще бъде изградено подобна мрежа или просто ще изказваш квалификации и ще се заяждаш?

смислени неща съм казал много в тази секция, относно кога можеш да получиш по-висок трафик. кога ще получиш по-голям капацитет на връзката си, няма как да ти кажа кога ще получиш, защото незнам кога ще бъде изграден PON при теб.
Цитат:
И да видях останалите теми но никъде не е отговорено на въпроса.

явно не си гледал достъчно внимателно.
Цитат:
А това че на сайта на Булсат е писано че се предлага 94 MB какво означава това?

означава, че компанията предлага и такава скорост. за справка можеш да провериш разделите за градовете в които има изградне PON и тази скорост може да бъде заплатена от потребителите.
Цитат:
Да бяха сложили една звездичка като коментар, че се предлага само там където има покритие.

няма как да отговоря на това изказване. нито съм разбработвал страницата, нито съм давал заявката за разработване.
от друга страна има цял радел за "предложения". може би там ще ти отговорят по темата.
Цитат:
И какво му е оптичното на 44 MB трафика при положение, че ми влиза меден кабел у нас? Това ако пък не е лъжа в рекламата нямам какво да кажа.

компанията предлага оптична връзка към интернет и това е факт. но никъде нито в реклама нито на страницата не е казано, че връзката е единственно и само оптична, навсякъде където се предлага услугата. не виждам лъжа никъде. това, че ти изопачаваш дадената информация по някакъв си свой начин, си е твой проблем.
Цитат:
И накрая, да ти кажа, не е нужно да ти обяснявам в каква сфера на IT работя и не ти влиза в работата.

че аз не съм изисквал от теб да ми обясняваш каквото и да било, най-малко пък като какъв работиш.
Цитат:
PS: иначе само да ти кажа, че по меден кабел може да мине и 10 GB, но зависи какъв е кабела.

благодаря, че ме информира, но не смята за нужно да водим разговр по тази тема.


07 Май 2013 13:58
Профил

Регистриран на: 21 Дек 2009 16:11
Мнения: 18
Местоположение: София
Отговори с цитат
И аз исках да си пусна оптичен интернет на 94 mb обаче от офиса ми казаха, че в момента нямало свободен кабел на който да ме закачат и трябвало да чакам някой от тези, които в момента са закачени да се откаже за да ме закачат мене :lol: малко е смешно...... както и да е не съм чак толкова на зор но ако може да се направи нещо и да се пусне такава усуга ще е наистина добре.


29 Май 2013 10:55
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
свободен кабел? при пон?
или не сте се разбрали с този който ти е казал подобно нещо или си ги насосваш както ти дойде.
уточни си нещата и тогава се изказвай публично.


29 Май 2013 11:07
Профил

Регистриран на: 21 Дек 2009 16:11
Мнения: 18
Местоположение: София
Отговори с цитат
Rishko написа:
свободен кабел? при пон?
или не сте се разбрали с този който ти е казал подобно нещо или си ги насосваш както ти дойде.
уточни си нещата и тогава се изказвай публично.

Служителката в отскоро закрития офис в Младост 3 ми каза, че няма свободен кабел :D Това "пон" дори незнам и какво означава :?: Както и да е немисля, че ми е работа и да знам просто наистина е хубаво да се упомене на сайта, че тази услуга от 94 mb не е налична навсякъде към момента.


29 Май 2013 17:08
Профил

Регистриран на: 15 Май 2013 13:25
Мнения: 42
Отговори с цитат
moreg написа:
Rishko написа:
свободен кабел? при пон?
или не сте се разбрали с този който ти е казал подобно нещо или си ги насосваш както ти дойде.
уточни си нещата и тогава се изказвай публично.

Служителката в отскоро закрития офис в Младост 3 ми каза, че няма свободен кабел :D Това "пон" дори незнам и какво означава :?: Както и да е немисля, че ми е работа и да знам просто наистина е хубаво да се упомене на сайта, че тази услуга от 94 mb не е налична навсякъде към момента.

Проблемът е, че кабел0 е да речем с 24 отделни влакна за 24 отделни клиента. Според зависи от структурата на изграждането може да е невъзможно тези влакна да се увеличат, тъй като трябва да се пусне нов кабел, който да се захрани, пък може да няма сигнал за него и т.н. За жалост това е тъжната истина.
ПС - до автора на темата - ТИ какво IT си немам думи - прочел 2-3 статии за категории кабели и айде - 100 Мбита ! То за можене може, ама гаранцията е никаква, че ще ги достигаш! Ако всички мината на 94Мбита и повече от един сваля другите увяхват! Трябва да се приоритизира трафика което е идиотско и не си заслужава! Стига ти толкова инфо!


29 Май 2013 21:14
Профил

Регистриран на: 05 Юли 2012 16:16
Мнения: 15
Местоположение: Sofia
Отговори с цитат
Pecko написа:
ПС - до автора на темата - ТИ какво IT си немам думи - прочел 2-3 статии за категории кабели и айде - 100 Мбита ! То за можене може, ама гаранцията е никаква, че ще ги достигаш! Ако всички мината на 94Мбита и повече от един сваля др



Офффф аз когато съм изграждал и проектирал мрежи за банки, ти още си ходил под масата.. не ми обяснявай как не можело по меден да мине 100 MB, защото технологии за това има още от преди 10 години. Въпрос на пари и желание.
А това че от 10 кладенеца вода ще се извадят за да се каже как не можело да се направи и тн ми е пределно ясно..

Днеска например ми беше отказано от някаква жена в един от Call центровете, че не можели да ни предоставят услуга, защото нямало било изградена инфраструктура до мястото.. аз и казвам че сме над 50 човека и има изградена мрежа вътре в сградата тя ми говори някакви неща. Вика ми да съм се бил обадил на ръководството, искам и телефон, вика ми вие оплакване ли ще правите?! Някакви абсолютно неадекватни..


31 Май 2013 14:34
Профил

Регистриран на: 12 Яну 2011 14:50
Мнения: 40
Отговори с цитат
Не знам с какъв акъл ще ставаш корпоративен клиент на тея....


31 Май 2013 14:59
Профил

Регистриран на: 15 Май 2013 13:25
Мнения: 42
Отговори с цитат
infinity написа:
Pecko написа:
ПС - до автора на темата - ТИ какво IT си немам думи - прочел 2-3 статии за категории кабели и айде - 100 Мбита ! То за можене може, ама гаранцията е никаква, че ще ги достигаш! Ако всички мината на 94Мбита и повече от един сваля др



Офффф аз когато съм изграждал и проектирал мрежи за банки, ти още си ходил под масата.. не ми обяснявай как не можело по меден да мине 100 MB, защото технологии за това има още от преди 10 години. Въпрос на пари и желание.
А това че от 10 кладенеца вода ще се извадят за да се каже как не можело да се направи и тн ми е пределно ясно..

Днеска например ми беше отказано от някаква жена в един от Call центровете, че не можели да ни предоставят услуга, защото нямало било изградена инфраструктура до мястото.. аз и казвам че сме над 50 човека и има изградена мрежа вътре в сградата тя ми говори някакви неща. Вика ми да съм се бил обадил на ръководството, искам и телефон, вика ми вие оплакване ли ще правите?! Някакви абсолютно неадекватни..

Може и прав да съм ходил, ма и тогава съм знаел, че като не съм компетентен - не споря! А инфо няма да ти дам, щото ше земеш много учен да станеш!
П.С. Каква мрежа има изградена - в сградата или на булсатком кабел до нея има?


31 Май 2013 22:28
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
последните три поста не са по темата.
има тема за "компютърджийски офтопици", можете да я ползвате за да обсъждате кой колко знае.
компанията има един единствен "Call Center"
изграждането на връзка до някъде, зависи от много фактори. и 500 човека да има там, това не означава че задължително трябва да се изгради свързаност.
свързаност се изгражда там където е възможно.


01 Юни 2013 09:20
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®