Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 17:54



Отговори на тема  [ 85 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Първи стъпки 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Ден първи(сряда) - след уговорка по телефона за 9:00 часа служители на булсатком(уточнение бивши служители на Lulin net) в 8:45 звънят и казват пред входа сме. Свършиха си работата перфект. Нета го имаше нема грам проблем.
Ден втори(четвъртък) - няма проблем и баца на 6.
Ден трети - пак без проблем, но тогава отидох в офис да го заведат официално. Още като пристъпих с листата и онази от тази тема viewtopic.php?f=3&t=17363 ме застреля с очите си като със зенитно оръдие, че ще трябва да щрака по клавиатурата. Разгеле написа све и си тръгнах по живо, по здраво.
Ден четвърти и пети(събота и неделя) - няма проблем с нета. Сигурно щот системата не им е сработила.
Ден шести - ужас
Цъкам си на модзилката и воала начална страница http://prikachi.com/images/506/6072506m.jpg . А аз не съм пипал нищо по рутер нито съм го изключвал, нито ресвал.
Последва звънене на *4800 и разбира се - Всички оператори са заети :lol: . Повторно звънене и разгеле се обади една мома та ме върза с техник по нета.
И станало така че ми объркали мак-адреса. Техника беше компетентен и най-вероятно пак бивш слъжител на Люлин Нет, а не булсатски та оправи бързо грешката.

Та мисълта ми е какво примерно ще стане при следните обстоятелства.
1. Гърми ми рутера и слагам друг, а съм неграмотен по отношение на рутери и от това как да клонирам мак-адрес.
2. С компютър съм и решавам да го сменя. На страницата е показано как да се процедира, но аз не разбирам нищо :oops: . Пак ли звънене и чакане за връзка с оператор.
3. Предложение - махнете ограничението по мак-адрес и си измислете друг начин за изключване на абонат. Дали ще давате статични IP-адреси или ще направите PPPOE все тази е. Това с мак-а е голема тъпня.


01 Апр 2013 16:23
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Тва е за да не ти крадат нета. Не че не може, но е по-сложно. И е тъпо, наистина. Във форума на Мегалана има и темичка, в която дежурят админи, и опция сам да си подмениш МАС-а (временно). Тоест - има как да се реши твоя въпрос, ама си иска сериозна работа... Още не мога да ти се начудя защо премина тук, но явно някой е извадил точилката да ти се кара за големия разход и не зависят от теб нещата.


01 Апр 2013 16:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
DJPlamen написа:
Тва е за да не ти крадат нета. Не че не може, но е по-сложно. И е тъпо, наистина. Във форума на Мегалана има и темичка, в която дежурят админи, и опция сам да си подмениш МАС-а (временно). Тоест - има как да се реши твоя въпрос, ама си иска сериозна работа... Още не мога да ти се начудя защо премина тук, но явно някой е извадил точилката да ти се кара за големия разход и не зависят от теб нещата.

От сите описани работи нито едно не позна :lol: . На Мегалан няма ограничение по МАК. Закачаш си каквато машина щеш. Там е със статик IP. В бившия Spektrum беше PPPOE с юзер и парола и па немаше ограничение по МАК.
Няма кой да ти открадне нета. А за чуденето че съм минал на булсат-нет не се чуди. Оставих и мегаланския та ги имам и двата :lol: :lol: :lol: :lol: . А точилката не мое играе на мене от плаща све разходи :lol:


01 Апр 2013 17:00
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Е ти да не си на лан от Мегалан? Щото оптиката им е с МАС-защита. Но не ти спира съвсем нет-а, само ти слага свеки път различно ИП. Идеално за спамене :lol: Както и да е, тяхна си работа. Па трябваше да излъжеш, че сам си избрал... ама айде да не съм лош пророк :lol:


01 Апр 2013 17:04
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
DJPlamen написа:
Па трябваше да излъжеш, че сам си избрал... ама айде да не съм лош пророк :lol:

Какви са ти мислите че не вдяаам. Не вярваш че имам и двата нета ли?


01 Апр 2013 17:06
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Вярвам ти, ама се чудя защо въобще си тръгнал на подмяна (или втори), но си е твоя работа де. И аз изкарах година с два нета и накрая избрах (пак мглн).


01 Апр 2013 17:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
DJPlamen написа:
Е ти да не си на лан от Мегалан? Щото оптиката им е с МАС-защита.

Да те чепкам ли още и за това? Оптиката на мегалана е по мак-защита но ти дават и техен рутер :wink: нали :lol:


01 Апр 2013 17:17
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Чепкай бре :lol: Дават, ама и те гръмят. Че и е общо, хем ОНУ, хем рутер, хем и за ТВ, хем само с 2 порта, че ако искаш да включиш 3 компа, да се видиш в чудо. И ако гръмне, оставаш без ТВ, нет и телефон, директно у пещерата. :lol: Що съм ги нареждал и тях, но пък не прекъсват вече 2-ра година. Затуй ти се чудя, но пък може да си голям късметлия. А дано.
Изображение


01 Апр 2013 17:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Е на LAN-a им зад рутера са 7 машини :lol:(дома са сите. Да не си помислиш че делим с некой) . Не знам с булсатския какво ще стане ако ги ръгна. Ама и това ще го тестна и ще пиша от тези от буля думат че нема ограничения за брой машини.


01 Апр 2013 17:33
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
DevNull написа:
от буля думат че нема ограничения за брой машини.

зад твоя рутер няма ограничение. тя връзката е една до първото потребителско устройство, след това ако искаш и 100 си закачи, но ние носим отговорност да първата, другите 100 са си твой проблем.
ако спазваш добро поведение в секцията, дори и лична асистенция по телефона може да ти оказвам когато имаш проблем. :D
но ако прекаляваш с изказванията си, директно вадя кочана с билетите към плантацията на змея. :lol:

съжалявам, че офиса в който ходиш има колежка която се държи зле. там не мога да помогна.
а хората на телефонната линия не са от люлин, дори не са в софия.
под сурдинка да ти кажа: плащаме на индийски колцентър за хелпдеск :lol:
естествено това е в кръга на шегата
но сте останали с грешно впечатление, че само в софия има специалисти които могат да ти окажат съдействие по телефона.
DevNull, надявам се да останеш доволен от услугата която предлагаме.


01 Апр 2013 19:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Рише, е това се надявах да го напишеш. Искрени благодарности. Сериозен съм напълно.


01 Апр 2013 20:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Ден седми - пак ужас.
При платен
Изображение
има това
Изображение
В първите дни беше около 30 през WI-FI, горната снимка е по кабел.
Същевременно на мегалана за платени 30 имам това
Изображение
Направо неам думи.


02 Апр 2013 20:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2011 14:52
Мнения: 163
Местоположение: Italy
Отговори с цитат
Честито в шезлонга :D пробвай и този http://stage.results.speedtest.comcast.net/ и дай резултати


03 Апр 2013 00:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Ден осми - отлично

Изображение

След позвъняването 3 часа и проблема решен.
Не мога да не изкажа благодарност. Дано се задържи иначе па ще си.......


03 Апр 2013 12:11
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
... мешате капите? :lol:


03 Апр 2013 12:50
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 85 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®