Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Апр 2024 20:06



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
порт форлардинг 
Автор Съобщение

Регистриран на: 10 Яну 2013 14:33
Мнения: 3
Отговори с цитат
Здравейте! Не бях много сигорен дали това е темата но сепак нека да опитам с рутер сам тп-линк и исках да пускам цс-сървари тъй като не ми стана много ясно какво да направя тъй като хората немогат да влизат в сървара ми звъннах в каллцентара да попитам с който говорих ми каза много е сложно за обяснение виж в гоогле, ок нп за 5мин погледнах но пак имам проблем влизам на локалното ип пиша усера/паролата после форлардинг виртуал сървар адд сервис порт 27016
ип адресс локалния протокал слагам АЛЛ сейв, ресвам рутера и проверявам дали е пуснат порта към ип-то ми и пак нестава някаква идея или да правя нещо грешно , реших да пиша тук че от калцентара му било сложно за обяснение дайте идей хД


11 Яну 2013 14:57
Профил

Регистриран на: 29 Окт 2008 10:59
Мнения: 2
Местоположение: София
Отговори с цитат
:shock:


11 Яну 2013 15:00
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Спри си за малко файъруола на уиндоуса и на антивирусната и пробвай пак. Ако тръгне, значи те пречат и в тях трябва да отвориш порта. И да, ползвай гугъл. Но щом не си сигурен какво правиш, викни някой да го направи, щото като нищо ще ти хакнат целия комп, ако не внимаваш.


11 Яну 2013 15:47
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
правилно ти е отговорил колегата. за човек който няма представа от мрежово администриране, обясненията могат да бъдат много трудни за разбиране.
хубаво е да имаш представа как работи IP протокола, хубаво е да познаваш възможностите на рутера който ползваш и хубаво е да знаеш как работят протоколите NAT и PAT. От там на татък и сам можеш да си намериш информацията която ти е нужна спрямо това което се случва или не с услугата която се опитваш да предоставиш на локалната си машина.
В случая няма значение дали е хостване на страница, пощенски сървър или на сървър за игра.
ето ти два линка които могат да те насочат какво да търсиш
http://bg.wikipedia.org/wiki/Network_ad ... ranslation
и
погледни под заглавието "Защитната стена и преобразуване на мрежови адреси"
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0% ... 0%BD%D0%B0

това е на бързо на български изкарано
иначе на английски има тонове информация по въпроса.
Нека да не се забравя, че колегите на телефонните линии за техническа помощ, не са хората които трябва да преподават мрежово администриране на клиентите ни.
Не всичко става с няколко "юзърфрендли" отметки.
Успех с настройването на рутера.


11 Яну 2013 18:56
Профил

Регистриран на: 10 Яну 2013 14:33
Мнения: 3
Отговори с цитат
Съжалявам за бавния отговор но пламен ми помогна много както казах сам настройл правилно спрях лала и сичко е ок, самоче ако ми го беше обяснил по тела щеше да е по бързо! , сепак съм звъннал да попитам питах един приятел и каза че сам го настройл както трябва добре е за новатор :)

Мерси и за твоя отговор струва си да се прочете !!!


11 Яну 2013 20:57
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Voltron написа:
Съжалявам за бавния отговор но пламен ми помогна много както казах сам настройл правилно спрях лала и сичко е ок, самоче ако ми го беше обяснил по тела щеше да е по бързо! , сепак съм звъннал да попитам питах един приятел и каза че сам го настройл както трябва добре е за новатор :)


То добре, ама не е хубаво да остане спрян. Трябва само порт да отвориш, не целия да го спреш. Викай приятеля да помага. А на хората от булсат не им е работа да го правят все пак. Освен ако не им се играе и на тях :lol:


11 Яну 2013 20:59
Профил

Регистриран на: 10 Яну 2013 14:33
Мнения: 3
Отговори с цитат
ем явно си прав я да си поиграят с
http://www.speedtest.net/result/2429407444.png
във същност лала ми е пуснат , но оправих проблема с портовете :)
а спидтеста 1н приятел вика то нет нямаш......
малко тъпо изгубихме 100евро щот нета ми съкс , а да не бях писал в форума подобре .... следващия който почне ме флуди ще се садне повече...


11 Яну 2013 21:38
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®