Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 14:06



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Няколко въпроса относно ONT и малък проблем с интернета 
Автор Съобщение

Регистриран на: 30 Яну 2012 17:45
Мнения: 9
Отговори с цитат
Здравейте !
Първо искам да попитам, network terminal-a, който ни бе предоставен когато преминахме към оптика има един индикатор, който мига с определена скорост. Когато го инсталираха, техниците ми обясниха в зависимост от честотата на мигане, цвета(може и да няма друг цвят де) и други подобни фактори, които сигнализират за проблем с връзката. Може ли някой, който има същото устройство (Bulsatcom ONT mini 100) да сподели ако си спомня кое какво означаваше. Примерно трябва ли непрекъснато да свети лампата на съответния порт или трябва да мига.(При мен премигва лампичката на Port1, към който е включен рутера).

Другото е, имам един проблем, който може би е свързан с устройството. Напоследък се случва доста често през деня/нощта, докато слушам радио, гледам видео онлайн, говоря по скайп или играя онлайн игра, да прекъсва интернета за не повече от 5 секунди. Най-често играя нещо, говоря по скайп и върви някое радио. Първо замръзва играта за 5 секунди(lag-ва), после спира музиката за същото време и накрая ми прекъсва разговора по скайп(направо се разпада). За интервала от 2-3 часа може би се случва това прекъсване около 4-5 пъти). На какво се дължи проблема, възможно ли е да е нещо по-просто, като някъде да се е огънал повечко оптичния кабел?


22 Дек 2012 03:48
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®