Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 15:56



Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
реален статичен IP адрес 
Автор Съобщение

Регистриран на: 29 Дек 2009 20:12
Мнения: 13
Отговори с цитат
Здравейте, абонат съм на Булсатком от няколко години и засега ползвам само сателитната Ви телевизия. Говорих с Ваша колежка, която ми каза, че за нашия регион интернета е през Люлин-нет. Имам въпрос относно интернета, който предлагате - дали IP адреса е реален, статичен? Ако не е трябва ли да се доплаща нещо допълнително за да бъде такъв? Има ли ограничения по TTL или друго и ще има ли проблем да се свърже рутер преди РС-то?


21 Окт 2012 13:58
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
Грешно са ви информирали. Интернет свързаността за вашия район е през Булсатком а не през Люлин нет. Ако ще се търси доставка от Люлин нет, значи пишете в грешния форум.
Многократно е обяснявано, но явно ще трябва да го обясня отново. Адресацията която получават клиентите, е Публична, раздава се динамично. Винаги можем да намерим решение за специфични нужди на даден потребител относно адресацията, стига те да не влизат в конфликт със законодателство или други наредби и изисквания.
Връзката не е гарантирана, споделена е, симетрична е и няма ограничение по TTL. Може спокойно да бъде поставен рутер и след него да бъдат свързани няколко компютъра. Така или иначе капацитета си остава един и същ независимо дали се ползва със един или с 5 компютъра. Фирмата не носи отговорност за вътрешната мрежа на клиента. Отговорността е до първото клиентско устройство.


23 Окт 2012 10:09
Профил

Регистриран на: 29 Дек 2009 20:12
Мнения: 13
Отговори с цитат
Благодаря за информацията, важното е, че има възможност да получа реален статичен IP адрес. Относно интернета за Волуяк, Вашата касиерка в Надежда ми каза, че ползвате преносната мрежа на Люлин-нет - дали е вярно това е друг въпрос. Имате ли изградена мрежа на Булсатком за Волуяк?


23 Окт 2012 18:22
Профил

Регистриран на: 14 Юни 2013 23:07
Мнения: 5
Отговори с цитат
Здравейте .
По повод казаното ,че IP адресите са динамични , защо на сайта пише :

">Високоскоростен оптичен интернет достъп без ограничение на трафика.
>Получавате безплатен реален IP адрес, който Ви дава възможност за: конферентни разговори, видео наблюдение, охранителни камери и др.
>Пакетни отстъпки - при ползване на две услуги - Оптичен интернет и Цифрова ТВ.
>Възможност за временно спиране на достъпа до услугата.
>Услугата Оптичен интернет от Булсатком е вече в домовете на 120 хиляди домакинства."

Написаното на сайт на фирмата ,ако не отговаря на истината , то значи имаме нарушаване на закона (заблуждаваща реклама).

Заблуждаваща реклама –
чл. 33 от ЗЗК
Заблуждаваща е всяка реклама, която по какъвто и да е
начин, включително по начина на нейното представяне,
подвежда или може да подведе лицата, до които е
адресирана или достига, и поради това може да повлияе
на тяхното икономическо поведение или по тези причини
нанася или може да нанесе вреди на конкурент.

Аз бих желал да получа полагащият ми се реален IP адрес ,тъй като ми е необходим.
Предварително Благодаря.
Поздрави Виктор.


01 Авг 2013 22:08
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
redsniper/Виктор, динамичните IP-та също са реални. Просто не стават за хостинг на сайтове и игри, но са си реални 100%.


01 Авг 2013 22:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 19 Апр 2010 14:34
Мнения: 71
Отговори с цитат
Адреса ти е реален какъв е проблема?


01 Авг 2013 22:16
Профил

Регистриран на: 14 Юни 2013 23:07
Мнения: 5
Отговори с цитат
Щом ми е реално IP-то бихте ли ми казали кое е ,както и DNS-a и Gateway-а за да си конфигурирам рутера ,за да може да се вижда от вън.


"2. Видове IP адреси

Реално IP - уникално IP, което ползва компютърът и с каквото го виждат всички в интернет.
Локално IP - IP само за локалната мрежа. В интернет компютърът се вижда с адреса на gateway-а си.
Статично IP - Точно зададено IP за определена машина.
Динамично IP - Променящо се IP.


3. Разлика между динамично и статично IP

Статичният IP адрес се задава от интернет доставчика за определен компютър, като постоянен негов адрес. Щеше да е много просто, ако всеки компютър, който се свързва към интернет, имаше собствен статичен IP адрес, но когато интернет е бил организиран създателите не са предвидили, че ще са нужни неограничен брой IP адреси. За нещастие в момента няма достатъчно IP адреси. За да се заобиколи този проблем, интернет доставчиците ограничават броя на статичните IP адреси и иконимисват адресите, с които разполагат като ги разпределят временно по сигнал от Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) на компютър. Временният IP адрес, който получава компютърът пуснал заявката, се нарича динамичен IP адрес.

Понякога обаче се случва човек, който ползва динамично IP, да иска останалите компютри да могат да го локализират. Използването на VoIP програми например изисква статичен IP адрес. В такъв случай потребителят има две възможности: да се свърже с интернет доставчика си и да поиска статичен IP адрес или да използва услугата динамичен DNS (dynamic DNS service). Вероятността е голяма и в двата случая да трябва да се плаща допълнителна месечна такса.

Когато потребител използва DNS услуги и се свързва към интернет с динамичен IP адрес, компютърът се свързва с DNS сървъра и го уведомява с какъв IP адрес се е свързал към интернет. Това се прави с идеята, когато някой иска да се свърже с потребителя да е нужно единствено да се свърже с DNS сървъра и той да го препрати към диманичния IP адрес на потребителя.

Някои интернет сайтове предлагат и безплатни DNS услуги. Такъв например е http://freedns.afraid.org/"

Благодаря.


Последна промяна redsniper на 01 Авг 2013 22:40, променена общо 1 път



01 Авг 2013 22:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 19 Апр 2010 14:34
Мнения: 71
Отговори с цитат
Динамично IP и после се изпълнява 3 точка.


01 Авг 2013 22:39
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
redsniper написа:
Щом ми е реално IP-то бихте ли ми казали кое е за да си конфигурирам рутера ,за да може да се вижда от вън.
Благодаря.

Не съм абонат или служител и не знам точно каква е системата им, но имам отговор за теб.
Вариант 1: Настрой си рутера да получава външното (реалното) IP по DHCP. Вероятно до секунди ще имаш нет и ще си го видиш точно кое е в whatismyip.org
Ако не стане така - вариант 2 - вържи компа директно към нета и го остави да си получи IP. После пак гледаш кое е.
Особеност - май тук-там има защита по МАС-адрес - нека някой абонат да каже, това може да попречи на вариант 1 или 2, тогава
Вариант 3: Звъниш на националния телефон и следваш инструкциите им.


01 Авг 2013 22:41
Профил

Регистриран на: 14 Юни 2013 23:07
Мнения: 5
Отговори с цитат
Отговорите не са задоволителни.
Има Юристи за тази работа.
Поздрави Виктор.


01 Авг 2013 22:46
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Има Гугъл преди юристите..... Не че нещо, но ще потрошиш едни пари и ще станеш за смях.
Това служител няма да ти го каже, да не се обидиш, но аз като потребител мога.


01 Авг 2013 22:48
Профил

Регистриран на: 14 Юни 2013 23:07
Мнения: 5
Отговори с цитат
DJPlamen написа:
redsniper написа:
Щом ми е реално IP-то бихте ли ми казали кое е за да си конфигурирам рутера ,за да може да се вижда от вън.
Благодаря.

Не съм абонат или служител и не знам точно каква е системата им, но имам отговор за теб.
Вариант 1: Настрой си рутера да получава външното (реалното) IP по DHCP. Вероятно до секунди ще имаш нет и ще си го видиш точно кое е в whatismyip.org
Ако не стане така - вариант 2 - вържи компа директно към нета и го остави да си получи IP. После пак гледаш кое е.
Особеност - май тук-там има защита по МАС-адрес - нека някой абонат да каже, това може да попречи на вариант 1 или 2, тогава
Вариант 3: Звъниш на националния телефон и следваш инструкциите им.


Не става да вържа комп-а защото мрежата е заключена по мак адрес , тоест мака на рутера.
И защо да е лесно като може по сложния начин.
Поздрави.


01 Авг 2013 22:51
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Да, за МАК-а май четох, че така ви е направена мрежата.
Ако булсат имат МАК-а на рутера, просто се оставя/настройва да си получи ИП-то по DHCP и толкова. Можеш да подскажеш и модела, ако не знаеш как да провериш в гугъл къде точно е настройката. Макар че не би трябвало булсат да са пуснали неработеща услуга, значи някой нещо е бърникал. Нека тогава този някой да върне каквото е бърникал или просто да послуша добронамерения ми съвет как да си реши проблема.


01 Авг 2013 22:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 19 Апр 2010 14:34
Мнения: 71
Отговори с цитат
Това че не знаеш как да си настроиш рутера едва ли е проблем на фирмата.


01 Авг 2013 22:59
Профил

Регистриран на: 14 Юни 2013 23:07
Мнения: 5
Отговори с цитат
zmei написа:
Това че не знаеш как да си настроиш рутера едва ли е проблем на фирмата.

Бихте ли дошли да ми го конфигурирате рутера и получавате 20 точки.
Поздрави Виктор.


01 Авг 2013 23:01
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®