Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Апр 2024 03:59



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Смяна на LAN кабел с оптичен 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 22 Авг 2009 22:10
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
От седмица и нещо БСК ми дават зор да дойдат да си сменят кабеляците. Казаха ми, че с оптичния кабел ще ми дадат и устройство, което преобразува сигнала в цифров. Явно тази джаджа след време ще служи и за IPTV. Знаете ли нещо по въпроса за машинката?


28 Юли 2012 17:17
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
GPON ONU, което има един оптичен и 4 Ethernet порта, сивкаво на цвят, с приблизителни размери на един хард диск.
какво друго те интересува?


30 Юли 2012 16:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Авг 2009 22:10
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
Вече го имам. Свободните портове за какво могат да ми бъдат полезни в бъдеще време?


30 Юли 2012 20:53
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
изчакай да ми пристигне кристалната топка, която си поръчах от Ebay.com
като пристигне ще погледна в бъдещето, за да ти кажа за какво ще бъдат ползвани точно твоите останали 3 порта :)
това е в кръга на шегата.
никой не може да ти каже за какво точно ще се ползват. има голям набор от възможности какви услуги да се пуснат.
когато връзката я има, ти остава само да следиш каква услуга нова сме пуснали за да се възползваш от нея.


31 Юли 2012 13:04
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
В 99 % от случаите LAN-портовете са за 1-2-3 компа в домашна мрежа, понякога 1 от тях го дават и за модерните ТВ с интернет, вероятно ще имаш и отделен порт за обикновен ТВ, както и телефонен порт за домашен телефон.


31 Юли 2012 13:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Авг 2009 22:10
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мисля си, че след време ще се предложи услугата IPTV и телефония и ето къде ще влезнат в употреба останалите портове.
Сега ми е паднало да питам нещо: Значи новата джаджа съм я сложил върху настолния комп. Обаче в другата стая ще има още един. Как да му пусна нет и на него. И в момент, в който и двата компа сърфират в мрежата, то скоростта ще падне ли или няма да има проблеми?


18 Авг 2012 20:14
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
слагаш си рутер и се обашдаш на техническата поддръжка да въведат адреса на рутера.
след това ако искаш 4 компа си пусни след рутера.
капацитета който ти се предлага си остава същия. дали ще го ползваш с една или разделиш между 10 машини си е твое решение.


20 Авг 2012 10:31
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®