Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 20:08



Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Какви са ъплоуд скоростите при различните ви планове? 
Автор Съобщение

Регистриран на: 13 Сеп 2015 19:09
Мнения: 8
Отговори с цитат
Интересуват ме ъплоуд скоростите за 50 и 100 Mb пакетите. Благодаря предварително.


13 Сеп 2015 20:18
Профил

Регистриран на: 23 Дек 2012 12:48
Мнения: 21
Отговори с цитат
50/50, 100/100


14 Сеп 2015 13:48
Профил

Регистриран на: 13 Сеп 2015 19:09
Мнения: 8
Отговори с цитат
Благодаря, предполагам това са скорости за БГ. А какви са международните скорости?


20 Сеп 2015 21:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009 23:24
Мнения: 8
Отговори с цитат
ethernall написа:
Благодаря, предполагам това са скорости за БГ. А какви са международните скорости?


Скоростите са еднакви навсякъде:


Изображение

Изображение

Изображение


Това е на PON, на LAN мисля, че беше до 50mbps.


20 Сеп 2015 21:33
Профил

Регистриран на: 13 Сеп 2015 19:09
Мнения: 8
Отговори с цитат
Благодаря за отговора, аз съм ваш клиент в Младост 2 и плащам за 100Mb - до колкото знам до блока ми има оптика. Скоростите обаче са далеч от това, което цитирате и варират сериозно през денонощието :(

Ето Ви един пример към български сървър, призволно избран сървър навън (в случая Франкфурт, Водафон2) и малко примерна история. Моля за съдействие. Моля пишете ми какво Ви е необходимо като допълнителни данни и ще Ви го изпратя на лично съобщение. Благодаря предварително.


Прикачени файлове:
ST-history-res-small.png
ST-history-res-small.png [ 59.33 KiB | Прегледано 26259 пъти ]
ST-DE_24_09-res.png
ST-DE_24_09-res.png [ 144.79 KiB | Прегледано 26259 пъти ]
ST-bg_24_09-res.png
ST-bg_24_09-res.png [ 143.49 KiB | Прегледано 26259 пъти ]
24 Сеп 2015 22:40
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Яну 2012 10:20
Мнения: 4
Местоположение: София
Отговори с цитат
Скоростите които са показани над твоите скриншотове,са недостижими в международен план.Това е някаква зарибявка,че били еднакви (БГ и м-ународен).Аз съм бивш абонат на нет услуга от Булсатком (в София) и мога да ти кажа че международният им нет беше на много ниско ниво.Сайтове като yahoo.com,msn.com и т.н. се зареждаха доста бавно.Не един и два пъти съм се обаждал - резултат нулев.В моя квартал преди да бъдат закупени от Булсатком,нета бе на Юнайтеднет.Все още не е оптичен и ползват старото окабеляване,но това не е единствената причина за бавен и "игрив" нет.Доволен съм,че ги смених.


26 Сеп 2015 16:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009 23:24
Мнения: 8
Отговори с цитат
shvepsa написа:
Скоростите които са показани над твоите скриншотове,са недостижими в международен план.Това е някаква зарибявка,че били еднакви (БГ и м-ународен).Аз съм бивш абонат на нет услуга от Булсатком (в София) и мога да ти кажа че международният им нет беше на много ниско ниво.Сайтове като yahoo.com,msn.com и т.н. се зареждаха доста бавно.Не един и два пъти съм се обаждал - резултат нулев.В моя квартал преди да бъдат закупени от Булсатком,нета бе на Юнайтеднет.Все още не е оптичен и ползват старото окабеляване,но това не е единствената причина за бавен и "игрив" нет.Доволен съм,че ги смених.



Умирам, като някой започне да се изказва така...

Изображение И това не е в 4 сутринта. Ако си махна QoS-а в рутера, ще се залепи на 11.5MB/s и няма да помръдне оттам


edit: @ethernall, сега забелязах, че се обръщаш конкретно към мен. Не работя в Булсат, така че трябва да им звъниш на тях и да умуват какво трябва да се прави. Щом скоростта пада и към български сървъри, значи има много хора, които теглят, и съгласи се - ако има 5 човека около теб на тарифа 50mbps, закачени на 100mbps суич няма как да получат пълните си скорости. Не, че няма начини да се подобри положението, но само техниците си знаят каква е топологията на мрежата при теб и дали може лесно да се направи на повече сегменти...


26 Сеп 2015 21:22
Профил

Регистриран на: 13 Сеп 2015 19:09
Мнения: 8
Отговори с цитат
shvepsa и slimi - мерси за отговорите. Почвам и аз да се замислям дали да не ги сменям... Имам оптика до входа - прекара я първия ми доставчик (NETIS), тогава всичко беше идеално, след това ги взе кабелтел - пак горе доле ОК. Накря булсатком и от 1-2 години се почна с проблемите. Плащам за 100 Мб - което би трябвало да е доставимо по оптика. Международните скорости са смешни и супер нестабилни както се вижда, а те са които са ми от основен интерес... Звънях им на съпорта и някакъв господин реши да ми обясни как то не можело да е 100Мб, на което аз отговорих, че ОК, разбирам, но то не е и 50... при което той почна да ми обяснява, че видиш ли 50 (що 50 като плащам за 100?... кво ми пука дали от някакъв техен хъб до мен е 50 ако след това става мазало?...) се доставяли до мен и проблемът сигурно бил в моя рутер!!! (и ми говори с един такъв отегчен тон се едно съм някакъв идиот). Каза, че щял да препрати заявката до колегите си и да съм чакал обаждане... това беше преди 3 седмици, познайте дали някой ми се е обадил. Според мен капацитета им е претоварен и в натоварени часове (когато предимно и аз си ползвам връзката) не може да поддържа скоростите :( Или включват някакви шейпъри...

Един приятел ми похвали NET1 - каза, че без проблем си поддържа 25Мб (по негови план) международен ъплоуд, което е основното, което ме интересува... проблемът е, че не прекарвам много време в България и не знам дали смяната може да стане дистанционно - ще взема да им звънна на НЕТ1 ако и тука не получа никакъв отговор от булсат... Препоръчайте ми други доставчици.

Слеска история общо взето... най-много ме вбеси човека от съпорта със смешните си аргументи и арогантното си отношение.


01 Окт 2015 09:53
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Домашния интернет за да струва 10,20,30 лева е не гарантиран и във всички договори пише ,че може да стигнете определената скорост за която сте заплатили. Масовите шейпъри на доставчиците са динамични и когато се запълни капацитета на канала скоростта пада с 5% за всички и така докато слезете под чертата. Суичовете масово са на 100 мегабита и са за 4-8 абоната. Ако приемем ,че 4 абоната са на вашия интернет и сте закачени на 1 суич няма как да си стигнете скоростта. Оптичните трасета масово са на 1 гигабит оптика на която са закачени по 100 човека минимум.


01 Окт 2015 13:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Т.е. на този етап оптиката не е за предпочитане - така ли да разбирам?


01 Окт 2015 22:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009 23:24
Мнения: 8
Отговори с цитат
pepy1 написа:
Т.е. на този етап оптиката не е за предпочитане - така ли да разбирам?



Това, за което говори ethernall, е LAN. Там положението може да е вариращо, защото технологията не позволява едновременно много хора и високи скорости - или едното, или другото. Скоростите при оптиката (PON) можеш да ги видиш по-горе в моите постове. Отскоро съм на нея (половин година) и досега не е имало и секунда прекъсване (рутерът има rrd статистики), а скоростите са постоянни през цялото денонощие. Честно казано, се родих, като се преместих от един друг доставчик (пак предлагащ PON, при който или днс-ите спираха, или международния, или ме пускаха на тарифи с по-ниски скорости, въпреки че бях дългогодишен клиент.)


01 Окт 2015 22:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Накратко, въпроса е да случиш на доставчик с добра поддъжка. В твоя случай май е така!


02 Окт 2015 20:50
Профил

Регистриран на: 13 Сеп 2015 19:09
Мнения: 8
Отговори с цитат
Явно трябва пак да повторя, че имам оптика до входа - едно време НЕТ ИС я прекараха само заради мен - не би трябвало да имам проблем с 30 - 50 Мбита ъплоуд... И откровено казано не ме интересува какви са им суичовете и въобще какви технологии ползват, ако ще и по канап да ми го пращат нета... В момента прехвърлям от тая машина в чужбина един бекъп на виртуална машина с макс 200 - 250 кБ в секунда (повтарям макс, през повечеето време е към 150)... като това е със сигурност от ъплоуд скоростта на булсат, защото на мястото, на което съм в момента скоростта се заковава на 50 мегабита. Очевадно булсат нямат капацитета да поддържат толкова абонати колкото пакети са продали, но не искат да си го признаят... като тоя веселяк от съпорта им дето ми обясняваше, че до моя рутер се доставяли 50Мб... голем праз, ако след това сичко се реже до скорости от 20-ти век.

Колегата с големите скорости - или си им рекламно лице или си просто късметлия. Аз такива скорости не съм виждал откак булсат купи кабелтел...

П.П. Максималния даунлоуд от БГ пиъринха в момента е 2,5 МБ, което не е зле, но е далече от 50 да не говорим 100 Мб... Излагация.


03 Окт 2015 19:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009 23:24
Мнения: 8
Отговори с цитат
ethernall написа:
Явно трябва пак да повторя, че имам оптика до входа - едно време НЕТ ИС я прекараха само заради мен - не би трябвало да имам проблем с 30 - 50 Мбита ъплоуд... И откровено казано не ме интересува какви са им суичовете и въобще какви технологии ползват, ако ще и по канап да ми го пращат нета... В момента прехвърлям от тая машина в чужбина един бекъп на виртуална машина с макс 200 - 250 кБ в секунда (повтарям макс, през повечеето време е към 150)... като това е със сигурност от ъплоуд скоростта на булсат, защото на мястото, на което съм в момента скоростта се заковава на 50 мегабита. Очевадно булсат нямат капацитета да поддържат толкова абонати колкото пакети са продали, но не искат да си го признаят... като тоя веселяк от съпорта им дето ми обясняваше, че до моя рутер се доставяли 50Мб... голем праз, ако след това сичко се реже до скорости от 20-ти век.

Колегата с големите скорости - или си им рекламно лице или си просто късметлия. Аз такива скорости не съм виждал откак булсат купи кабелтел...

П.П. Максималния даунлоуд от БГ пиъринха в момента е 2,5 МБ, което не е зле, но е далече от 50 да не говорим 100 Мб... Излагация.



Оптика до входа и PON са две различни неща. Щом смяташ, че съм рекламно лице или просто късметлия, нека някой друг, който ползва ОПТИКА (с оптично влакно, влизащо в апартамента и терминирано в медиа конвертор), да каже какви са му скоростите (и в Бг, и извън Бг). Няма да пиша повече по темата, да не каже някой после, че съм на заплата като ПР.


03 Окт 2015 20:09
Профил

Регистриран на: 13 Сеп 2015 19:09
Мнения: 8
Отговори с цитат
slimi написа:
Оптика до входа и PON са две различни неща. Щом смяташ, че съм рекламно лице или просто късметлия, нека някой друг, който ползва ОПТИКА (с оптично влакно, влизащо в апартамента и терминирано в медиа конвертор), да каже какви са му скоростите (и в Бг, и извън Бг). Няма да пиша повече по темата, да не каже някой после, че съм на заплата като ПР.


Е според теб нормални ли са скоростите, които имам или не? Само това ми кажи. Както казах - преди 1-2 години не беше така, та едва ли кабела от първия до 3-тия етаж е проблема...

П.П. Ето още малко статистика, че ме посъветваха от телефонния съпорт да пиша меил и мисля да дам линк към тая тема да не описвам всичко наново. Прави ми впечатление, че скоростите се влияят предимно от това колко натоварено време е. Уикенда - 150 - 200 КБ международен ъплоуд... Към полунощ снощи стигна 300+... Интересно е също, че като се пусне нов трансфер първо се юрва нагоре, ма като стигне до към 700 - 800 К тръгва пак надоло и се кротва на колкото според мен определя да е в момента шейпъра. Та дори ис скоростите, които дава спиид тест (а те са далеч от рекламираното за услугата - оказа се, че плащам 50Мб), та дори и тях не мога да стигна ако трансфера е повече от 1-2 минути. Не съм супер специалист по мрежи, но наблюденията ми ме водят до такива заключения.


Прикачени файлове:
tests2-small.png
tests2-small.png [ 42.23 KiB | Прегледано 25791 пъти ]
03 Окт 2015 20:24
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®