Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 20 Апр 2024 01:17



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Проблем с DHCP и решението до което достигнах. 
Автор Съобщение

Регистриран на: 16 Сеп 2011 18:27
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравейте, понеже това ме мъчеше от около месец, реших да пусна една тема. Ако някой за в бъдеще го срещне този проблем да му спестя главоблъсканицата.

Проблема беше следния:

Определено време след стартиране на операционната система (W8) губя връзка с DHCP сървъра и следователно компютъра не може да се свърже за да си обнови срока за изтичане на IP адреса. След изтичане на срока се освобождават настройките на мрежовия адаптер и се обновяват, при което връзката към DHCP се възстановява и се получава едно краткотрайно, но въпреки това неприятно прекъсване на интернета. След първото появяване на проблема това се повтаря на всеки четири часа.

Решението, което за момента ме държи без такова прекъсване:

От настройките на мрежовата връзка изключих опцията устройството да може да се изключва за пестене на енергия. Ето и графични инструкции къде се намира това:
http://i.imgur.com/nB90kKy.png

Малко допълнителна информация:

Най-вероятно ще трябва и рестартиране след тази промяна. Това беше едно от нещата, които пробвах по-рано, но нямаше резултат, защото не рестартирах и го подминах.
При Windows 7 тази настройка не я бях променял и нямах проблем, явно е нещо от 8, който инсталирах преди около два месеца.
При изключване на някой компоненти от мрежовата връзка, примерно QoS Packet Scheduler, връзката към DHCP се възстановява без прекъсване, но след това пак се появява проблема.
Лан кабела директно влиза в мрежовата карта на компютъра, при наличието на рутер това може да се заобиколи с вътрешен статичен IP адрес.
Ползвам PCI мрежова карта, вградената е изгоряла. Почти при всяка гръмотевична буря има токови удари по мрежата.
Купих и нова лан карта (същата като предната), но проблема си остана.

Надявам се този пост да е от полза, можеше да си спестя ровенето ако го бях прочел това някъде. Хич не е приятно да трябва да чакаш с часове след всяка промяна за да видиш дали проблема продължава. :lol:


29 Юли 2013 17:50
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Това важи не само за dhcp-мрежи. За съжаление, при нова инсталация, подмяна на карта и т.н. Windows по дефолт инсталира драйверите с включена тази опция. Браво от мен за старанието да опишеш нещата, с картинки и обяснения!


29 Юли 2013 17:52
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®