Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 15:28



Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Чакам за замяна на приемник малко повече от 3 месеца 
Автор Съобщение

Регистриран на: 29 Мар 2019 12:25
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравейте,

---Начало на фактите---

Направих заявка за замяна на приемник на 04.01.2019.
След като мина малко повече от месец и половина се обадих.
След това последваха отговори, че би трябвало:
- до края на седмицата
- до 1-2 седмици
- до няколко дена
след всяко такова уверение се свързвах ЕДНОКРАТНО (СЛЕД като мине указания период) и получавах друго уверение. По някое време получих отговор, че вече съм се свързвал "многократно" и прекъсване на сесията (чат).

---Край на фактите---

Моля публикацията да не бъде изтрита с цел удобство, защото ще трябва да я публикувам в други форуми.


09 Апр 2019 13:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
За триене, няма защо да се трие. Но и да остане темата, няма да е нещо ново, за съжаление !
Единственото, което аз мога да ти кажа е, че не са виновни тези служителки. И на тях не им е лесно, с години наред да казват - "другата седмица". И да се появи от някъде някой върнат или рециклиран приемник, защото нови не се произвеждат, в повечето случай заминават за подмяна на дефектирали. А дефектирали, колкото искаш. Твоето е - замяна. Т.е. операция с по нисък приоритет :( за съжаление още веднъж !


09 Апр 2019 19:37
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Ванди, ти като по... човек, защо не предложиш/на голямото няма как/ но поне на локалното ръководство, и да се надяваме че ще "препишат" от вас останалите. Компанията дава толкова пари за глупости, а спокойно може да почне да изкупува приемниците от нета! Хем няма да ги прехвъля, хем ще имат за нови и стари абонати. А докато пишех това ми дойде друга идея. Спокойно може да се подхване кампания по изкупуването им. Примерно неработещ сд 10, работещ 15 лв. Хд-тата двойно. Това ще бъдат най добре похарчените пари на компанията. Тогава и вълкът сит и агнето цяло! :D


09 Апр 2019 20:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:D 10 лв и сега ги дават, но на служител извзел не плащан дълго време приемник. Стимулират си хората, защото да тръгнеш да конфискуваш приемник от човек, който не е много съгласен, си е мъка. Виж да плащат на абонатите е идея, но пък е равносилно на унижение !
Аз им предложих да им заредя всичките над 240 офиса в страната с по 100 дистанционни, с мои средства, но не поемат ... :?


09 Апр 2019 20:40
Профил

Регистриран на: 07 Фев 2019 00:14
Мнения: 1
Отговори с цитат
Няма да се плашите, аз чакам вече 4 месеца за 2 hd приемника и нищо ... Само милион и една лъжи и все мен ме изкарват виновен, че съм се обаждал 3-4 пъти за тея месеци да питам ... Но ми писва много и чувствам, че скоро ще им тегля енда !


14 Май 2019 20:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
Добре, Ванди! Едно нещо не разбирам, ама наистина!
Защо тези приемници не се ремонтират малко по-активно ?
Защо не се начислят хора, които да се занимават само с това ?
И защо ще се карат на човека ?!
Аз си изпълнявам задълженията към тях и си плащам редовно, нали ?
Не се ли очаква те да изпълняват техните ?!!


15 Май 2019 13:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
"Кралят е мъртъв, да живее кралят!"


15 Май 2019 15:47
Профил WWW

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
zdravkos написа:
"Кралят е мъртъв, да живее кралят!"
Абе не е съвсем мъртъв още, все още шава, ама много му се проточи агонията. :D


15 Май 2019 16:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
232334564 написа:
Добре, Ванди! Едно нещо не разбирам, ама наистина!
Има една огромна дилема, която аз лично за толкова години не можах да разреша - от една страна за да създадеш фирма, която се измерва с национален мащаб, дори с международен такъв, означава само едно - хората създали фирмата са умни хора, дори много умни. Позитивите обаче се ограничават само до създаването на БСК. От там нататък за повече от 10 години съм се изумил от простотия. Затова е дилема, защото контраста е огромен.
Мога от воле да ви изредя поне 20 неадекватни хода на фирмата, които са и носили загуби, а за пропуснати ползи пък да не говорим - до утре трябва да пиша.
Не ми се навлиза в подробности, приятелю ! Това за което ме питаш със сигурност влиза в 20-цата :!:


15 Май 2019 19:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Сега ще ви кажа къде е ключа от палатката! Ми просто искат да наложат фюжъна, явно не им върви. Обаче пък потребителите искат не фжън, а сателит. :D :D :D това е моето обяснение за тези техни ходове. Доста окабеляват с оптика, затова извода ми е такъв, пък и не само на техен нет бачка фюжъна! Вече и тук както в Европа, малко по малко забраняват сателитите по терасите - особено в новопостроените кооперации. Та явно натам са се запътили. До сега аз не съм видял, БСК да сложи една голяма антена на покрива и да гледа целия вход. А не е невъзможно.


15 Май 2019 20:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2011 14:52
Мнения: 163
Местоположение: Italy
Отговори с цитат
pepy1 написа:
Сега ще ви кажа къде е ключа от палатката! Ми просто искат да наложат ...
Нормално-щом и SKY пускат сигнал по мрежата,значи на там отиват нещата+че си независим от метеорологичните условия! 8)


15 Май 2019 20:46
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
pepy1 написа:
Вече и тук както в Европа, малко по малко забраняват сателитите по терасите - особено в новопостроените кооперации.
Колега, дай оттука малко по-подробно. Кой в България забранява сателитните чинии по терасите? Моята информация е коренно противоположна. Досега в Германия бяха забранени сателитните чинии, но напоследък германските федерални съдилища започват малко по малко да ги разрешават, дори и жилището да не е твое, дори да си наемател, Vermieter-а не може да ти забрани да си сложиш сателитна антена на терасата.

Цитат:
"Satellitenschüsseln auf Balkonen laut BGH zulässig
Mieter dürfen unter bestimmten Voraussetzungen auch dann eine Parabolantenne für den Fernsehempfang aufstellen, wenn ihre Wohnung über einen Kabelanschluss verfügt. Das entschied der Bundesgerichtshof (BGH) in einem Urteil. Zwar sei der Kabelanschluss "regelmäßig ein sachbezogener Grund", die Satellitenschüssel zu verbieten, so das BGH in Karlsruhe weiter. Doch müsse der Vermieter auch das Grundrecht der Meinungs- und Informationsfreiheit berücksichtigen und deshalb in für ihn zumutbaren Fällen der Antenne zustimmen. Damit sei eine Klausel im Mietvertrag, die das Aufstellen von Parabolantennen unter Hinweis auf einen vorhandenen Kabelanschluss ausnahmslos verbietet, komplett unwirksam, bestätigte ein Sprecher.
Ein türkischer Mieter hatte in einer Wohnanlage in Berlin-Neukölln eine relativ große mobile Schüssel auf seinen sichtgeschützten Balkon gestellt, um über die im Kabel zugänglichen sechs türkischsprachigen Programme hinaus weitere Sender empfangen zu können. Der Vermieter wollte ihm dies unter Berufung auf zwei Klauseln im Mietvertrag verbieten. Zum einen war das Anbringen von Parabolantennen außerhalb der Wohnung verboten, weil das Anwesen über einen Breitbandkabelanschluss verfügte. Nach einer weiteren Klausel war eine Zustimmung des Vermieters zu solchen Maßnahmen möglich, wenn davon keine "nennenswerte Beeinträchtigung der Mietsache" ausging.
Das Antennenverbot ist laut BGH unwirksam, weil es keinerlei Ausnahmen für Mieter vorsieht, die ein besonderes Interesse an Satellitenprogrammen geltend machen können.
(Az: VIII ZR 207/04)"


15 Май 2019 21:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
pepy1 написа:
искат да наложат фюжъна. Обаче пък потребителите искат не фжън, а сателит. :D
Това е факт :!:


15 Май 2019 21:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Кварталът Нойкьолн в Берлин е еквивалент на Факултета в София! :!:

Сателитни чинии никога не са били забранени в Германия. Има ограничение за поставянето им. В така наречения идеален център, старинен град или туристически забележителности не е разрешено поставянето на чиния. Доста специфични случаи има и не е правилно да се поставят изводи кардинално.

В цитирания от Петър случай става въпрос за спор между собственик и наемател....

....
vanderel написа:
pepy1 написа:
искат да наложат фюжъна. Обаче пък потребителите искат не фжън, а сателит. :D
Това е факт :!:

Няма логика да искаш тотален мазноч - 704х576 или 720х576i резолюция, но явно за мнозина 5 допълнителни лева при фюженчето и таксата за интернет си оказват огромно влияние! И така се стига до огромен парадокс - гледаш NatGeoWild HD в 720х576i и си мислиш, че държиш Господина за шлифера :lol:
"Дядо Йоцо гледа"...


Последна промяна zdravkos на 16 Май 2019 11:44, променена общо 1 път



15 Май 2019 22:53
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Може би се изразих неправилно за забраната. Има големи ограничения за чиниите. Както там, така и тук има етажна собственост, която решава! В повечето случаи не в полза на чиниите. Аз например на вилата нямам нет, затова ми е по-добре с чиния.


16 Май 2019 03:06
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®