Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 07:20



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
ZHD100 проблем с обновяването 
Автор Съобщение

Регистриран на: 26 Юли 2010 16:23
Мнения: 3
Отговори с цитат
Имам приемник ZHD100 който не съм включвал от лятото на 2016 година и сега като го включих не може да си обнови сателитите все още е на Хелас 2, стоя около 2 два дена включен но нищо.
Всяка година плащам по месец такса и такса включване за да не бъде закрита партидата.

Да ще се оправи с чакане или да закривам партидата?


06 Фев 2019 09:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Здравей и добре дошъл във форума на Булсат :D

Тъй като това е първи твой пост тук, може би не си се ориентирал още в сайта. В средата на панела от горе има една дума "търсене". Като кликнеш върху нея излиза друга маска, в която имаш възможност да напишеш дума, думи - т.е. това, което търсиш!
След това натискаш бутона търси и резултатите са налице! Аз го направих вместо теб и виж какво намерих :wink:

http://forum.bulsat.com/viewtopic.php?f=2&t=20330

Ето, заповядай, ако имаш въпроси, питай....
Лек ден и успех с приемника :D


06 Фев 2019 10:51
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Така се посреща нов потребител на форума.
Поздрави за №1 на 2018-та :!:


06 Фев 2019 11:34
Профил

Регистриран на: 26 Юли 2010 16:23
Мнения: 3
Отговори с цитат
Благодаря за отзивчивостта на сътрудниците на форума и за отделеното им време.
1. От 26 Юли 2010 съм член форума, но през 2010 част от мненията относно качествата на определен приемник бяха цензурирани, но все пак аз си имам протокол за подмяна на ZHD100 със SD приемник, макар че бях платил за HD приемник, и след 3 години след като се „стабилизираха“ горе посоченият модел срещу заплащане от 18 лв. подмених SD приемника пак с нов ZHD100, който си работеше прилично.
2. От 2016 приемника не е включван, т.е. изключен от захранване, антена, поради опасност от токови удари, все пак е електроника, но съм плащал веднъж в годината за да не бъде прекратена партидата или там каквото е.
3. От опит с други приемници повторих няколко пъти указанията на vanderel, но греда както се казва, надявам се да съм грамотен и съм прочел не само в тази точка указанията и дискусиите преди да постна моя проблем.
При включването време до блокиране часовника беше на 71 часа тази сутрин е на около 40 часа до край. Дистанционното си работи, постоянно, няма тези 2 минути, и после да не работи, има някакво забавяне но го отдавам на стареене и, че не е ползвано толкова време. Часовника долу в ъгъла също не се актуализира от сателита, след всяко изключване включване си почва от 0, това е нормално, но след време не трябва ли да се актуализира
Останалите стъпки от настройките, забелязах че имам сигнал само на два от транспордерите (този 12482 30000 В 7/8 и още един) с вертикална поляризация, сигнал в нормите около 47% и 13,8dB. Сканирам за нови канали, като ми намери 34 нови, от 2016 горе долу толкова нови HD канали са добавени в листата на оператора, отивам на БНТ1, и чакам, час, два, нищо.
Пак повтарям описаните стъпки, пробвах и с ресетване на фабрични настройки, само че за сателит ми предлага единствено Хелас сат 2, и това е с червени букви, не може да се пипа, редактира, от списъка със сателити няма Хелас сат3, 4. После транспондерите си излизат, на по горе споменатия с вертикална поляризация сигнал, търсене на канали, намира, пак на БНТ, час, на BTV час, на радио 901, час, на гръцката ТВ, една християнска 70? (сега не се сещам за номера).
По спомен почти същият проблем беше и с първият ми приемник ZHD100 през август 2010, от тогава има протокол за замяна, идваха едни младежи и горе долу същите стъпки повтаряха, слагаха си резервният, с него работи и писаха софтуерен проблем, но два пъти един и същи късмет :( :?
ПП
Ще го изпробвам още малко и ако не запали, ще го нося в офис


06 Фев 2019 14:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ще запали, споко !
Първото - не оставяй приемника включен в контакта, че изчезнат ли онези часове, стартирането става още по-трудно.
Няма как да преместиш на друг Хелас. Ще работим по Хелас 2. След получаване на ъпдейта, менюто ще се смени само на Хелас 3.

Трябва да вкараш, ако не си го направил - транспондер 12271, 30000, Н, QPSK, DVBS, 7/8 - два пъти зелен бутон. Проверяваш дали го има в списъка на транспондерите и дали има сигнал. Ако има сигнал, го сканираш. Каналите ще влязат в Любими. Намираш в Любими БНТ1 и оставаш на него. Не на БНТ1 от 101 поз. Чакаш 1-2 часа и ще тръгне !


06 Фев 2019 14:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
незнайко1 написа:
тази сутрин е на около 40 часа до край.

(този 12482 30000 В 7/8 и още един) с вертикална поляризация, сигнал в нормите около 47% и 13,8dB. Сканирам за нови канали,

отивам на БНТ1, и чакам, час, два, нищо.

Това са ти грешките !
1. Гледай да не изпуснеш времето.
2- Сканираш 12482, но този транспондер не вади БНТ1. Така че ти отиваш на фабричното БНТ1, а то е без сигнал. От там няма да тръгне никога ! Изпълни госното с 12271 ... :!:


06 Фев 2019 15:15
Профил

Регистриран на: 26 Юли 2010 16:23
Мнения: 3
Отговори с цитат
транспондер 12271, 30000, Н, QPSK, DVBS, 7/8 не съм пробвал, ще пробвам и с новите канали от фаворитите, благодаря още веднъж за указанията.
Другото съмнение, което имам е, че по време на обновяване може да съм изключил приемника, а при следващо включване да е била деактивирана картата и да се омазало нещо, но дано да запали.


06 Фев 2019 20:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ъпдейтът или и влязъл, или не. Няма средно положение. Вкарай 12271 както ти казах, и всичко ще тръгне !
Сега видях, че за 12271 не съм писал, защото може и без него, но когато приемникът не е блокирал по-добре ъпдейта да влезе от там. Иначе през 12482 влиза на два пъти. Затова сега съм го дообяснил тук най-отдолу :
viewtopic.php?f=2&t=20330


06 Фев 2019 21:50
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®