Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 06:09



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
HDMI-CEC 
Автор Съобщение

Регистриран на: 20 Апр 2009 08:33
Мнения: 257
Отговори с цитат
Здравейте!
От кого зависи (предполагам -програмистите са виновни) горепосочената функция да работи еднакво на различните телевизори?Или това не зависи от БСК,а от производителите на телевизори?
От три телевизора с HDMI връзка,трите работят различно.Единият се пуска с дистанционното на булсат,а се гаси със собственото си,респективно гаси и приемника и друго нищо.
Вторият телевизор се пуска и се гаси с дистанционното на булсат,а също така се пуска и се гаси със собственото си дистанционно ,респективно пуска и гаси и приемника.Дистанционното на телевизора управлява и всички функции на приемника,Дотук добре,мога да махна дистанционното на БСК,ноооо... след определено време,дистанционното спира да управлява приемника.
На третия телевизор,приемника се пуска от собственото си,пуска и телевизора,но се гаси само от собственото си дистанционно.Това на телевизора не може да изгаси приемника.Иначе приемника може да се управлява от телевизора,но пак за известно време.
ПС.Става въпрос за Фюжънчета.


04 Яну 2019 16:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Да, има разлика, преди около 2 месеца писах за това в темата за Фюжъна, можеш да се разтърсиш. Тогава бях с Phillips, нисък клас, а сега съм с 4K Samsung и управлявам и двете устройства само с дистанционното на телевизора. Невинаги обаче се включват/изключват заедно, но впечатленията ми са, че има някаква тънкост (специално за Samsung-а), която трябва да се спазва, за да работи функцията. И все пак сега положението е доста по-добро отколкото преди това с Phillips-а. :)


04 Яну 2019 18:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=2&t=19212&start=1020

juliusceaser,при едно Фюжънче и три различни ТВ, много ясно че телевизорите дават разликата.
На повечето ТВ, д-ното на ТВ гаси и пуска и двете устройства. Д-ното на боксчето обаче само пуска ТВ - след като тръгва източника, логично е да тръгне и ТВ. Обратното - ако изключиш боксчето, Тв може да продължи на ДВД напр. Ако обаче не остане никакъв сигнал, ТВ ще спре сам след време.
Интересното тук е, ако към ТВ има включени три източника, при вкл. на ТВ, дали и трите ще се включат, или само този в първия порт.
А това че СЕС функцията спира, се дължи на Фюжъна. Нормалната му работа зависи от сървъра на Була. Явно там след време се къса връзката, но не цялата - остава възможността с д-ното на ТВ да се спре Фюжъна. Доказателството е, че като се рестартира бокса, функцията отново тръгва за известно време.


05 Яну 2019 00:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
При стандартните уреди - тв, сат бокс, двд, усилвател и тн. "hdmi-cec" се контролира от драйверите, т.е. дрейверът се грижи за функционирането на уреда.
Като цяло са много комплексни и затова в повечето случаи даден производител гарантира за правилното работене на функцията само за неговите продукти.


05 Яну 2019 01:11
Профил WWW

Регистриран на: 20 Апр 2009 08:33
Мнения: 257
Отговори с цитат
@vanderel,това ми беше идеята на темата-някой програмист току виж я е прочел и екипа вземе да се напъне малко и да си оправи протокола.Ако го оправят да не спира и да се работи само с дистанционното на телевизора ще е чудесно.
Не знам как е при другите,но забелязах че функцията спира не след определено време,а след брой щракания с дистанционното.Скоро го бях оставил близо три часа след пускането му без да пипам дистанционното и това на телевизора контролираше приемника.След няколко разцъквания спря.


05 Яну 2019 09:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
juliusceaser написа:
Не знам как е при другите,но забелязах че функцията спира не след определено време,а след брой щракания с дистанционното.Скоро го бях оставил близо три часа след пускането му без да пипам дистанционното и това на телевизора контролираше приемника.След няколко разцъквания спря.

Пълни безхаберници са. Като приложението за андроид, след час и нещо не може да сменяш каналите а трябва да затвориш и презаредиш. :evil:


05 Яну 2019 11:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Наименование на функцията HDMI-CEC при различните марки телевизори :

Philips - EasyLink
LG - SimpLink
Samsung - anynet+
Panasonic - Viera Link
Sharp - Aquos Link
Sony - Bravia Link / Bravia Sync
Toshiba - CE-Link, Regza Link ...


14 Мар 2019 19:50
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
https://cloud.mail.ru/public/sRBT/oqxZbd2MN
потвърждавам за самсунг, поне телевизори и хладилници могат да правят!


14 Мар 2019 23:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Значи за коректната работа на функцията HDMI-CEC, има значение и версията на HDMI кабела. За да е двустранна връзката той трябва да е версия 1.4 :!: Кабелите на БСК са 1.2 или 1.3 :?


15 Мар 2019 11:30
Профил

Регистриран на: 10 Яну 2011 15:11
Мнения: 6
Отговори с цитат
vanderel написа:
Значи за коректната работа на функцията HDMI-CEC, има значение и версията на HDMI кабела. За да е двустранна връзката той трябва да е версия 1.4 :!: Кабелите на БСК са 1.2 или 1.3 :?


Кабелите на БСК са 1.4


22 Апр 2019 08:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ами редно е да са започнали с 1.4 :wink: Иначе софтуерно предлагат една услуга, а не предоставят възможност да се ползва !


22 Апр 2019 10:17
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®