Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 14:59



Отговори на тема  [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Активиране на отдавна не работил приемник ! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Остави го на канал, който работи от фав листата. Канал1 от фав листата ако работи, остави го на него, ... или на БНТ2.


16 Сеп 2019 22:40
Профил

Регистриран на: 16 Сеп 2019 07:09
Мнения: 2
Отговори с цитат
Благодаря за помощта, ще пробвам!


17 Сеп 2019 07:10
Профил

Регистриран на: 24 Сеп 2007 21:51
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте,

да опитам и аз тук. Приемник zhd210 (използван като втори). Преди известно време забелязах, че телевизията накъсва и на него и на главния. Като изключех zhd210 всичко работеше нормално. Явно по някое време като съм го изключил съм забаравил да му спра захранването и сега е блокирал (0 часа и 0 минути). Това обаче не е всичко. Въобще никакъв сигнал не показва вече (настроен е на Хеласа 3). Първият приемник си работи, така че изключвам проблем със антената. Сменях местата на приемниците, и главният си работи навсякъде, т.е. изключвам проблем с кабелите.

Та искам да попитам, дали има накакъв начин да се ресетне малкия приемник тотално, или да го смятам за повреден... факт е че като изключа захранването на ЛНБ-то към антената програмно на млакия приемник, картината на големият е ок и не накъсва повече.

Прочетох всички писания тук, ми не открих лекарство за моят проблем.

Благодаря предварително за съдействието.

Тихо


23 Сеп 2019 11:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Здрасти и добре дошъл ! Както викат в един магазин - тук си на правилното място :wink:

За да не се изпускат отговори напоследък задаваме номерирани въпроси:
1. Надявам се че си двоен конвертор. Ако е така напреженията и на двата тунера към ЛНБ трябва да са включени. Но ако тогава тунерите си влияят, значи в общото нещо за тях - конверторът, има проблем. Ако конверторът е четворен, използвай другите му два изхода. Ако е двоен вероятно ще трябва да се смени, но после. Първо да пуснем втория приемник !
2. Най-вероятният проблем за всичките тези галимации е адаптерът на 210-ката. Опитай да дадеш на тунера едни фабрични. Виж след това дали напреженията към ЛНБ са включени.
Ако всички е наред, но на 12271 и на 12482 няма сигнал, адаптерът е изпушил/подава някакво напрежение, но не колкото трябва/.
:idea: Докато не се появи сигнал на горните транспондери, тунерът няма от къде да вземе ъпдейт и да се разблокира !

:!: Ако с в БГ, занеси адаптера в офис на БСК и поискай да ти го сменят. Ако си в чужбина вземаш стария, и с него :arrow: в някой техно магазин .


23 Сеп 2019 13:33
Профил

Регистриран на: 24 Сеп 2007 21:51
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравей Vandrel,

1. Да със двойно ЛНБ.
2. За пускането на вторият приемник. Замерих адаптера, дава 18 Волта, разбира се меренето не мощноста е по - друг проблем. Това обаче, което ми направи впечтление, мерейки изходното напрежение от применика към ЛНБ е, че подава напрежение само когато поставя сигнал индикатор на транспондер със вертинална поляризация. На който и да е. Обаче когато го сложа на такъв във Хорисонтална поляризация, напрежение не се подава.

Може би наистина да пробвам с друг адаптер, обаче започва да ми намирисва на прецакано устройство :( Мога да приложа и снимков материал ако е нужно...

Поздрави.


23 Сеп 2019 17:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
1. Даде ли му фабрични ?
2. В менюто където е "Захранване" под него има LNB тип - там трябва да е на "Универсален"
Ако си дал фабрични то вече си е на "Универсален"

Ако горните две точки са изпълнени, 100% трябва да смениш адаптера !
Това е ! Не си хаби времето да пращаш снимки :wink: :D


23 Сеп 2019 19:50
Профил

Регистриран на: 24 Сеп 2007 21:51
Мнения: 4
Отговори с цитат
Такааа, ето ме отново.

Та, купих нов адаптер (разбира се буксата мъ не беше същата и трябваше да клъцна стария :) за опитна постановка) :). Устройството тръгна, вече не твърди, че има 0 часа до блокиране. Каналите работят... но , винаги има едно но :). В момента всички HD канали не работят но втория (малкият приемник). Наглавният работят :) Сигнал 100% Децибели на 18.75 - почти в края на скалата.

Трябва ли сега и ЛНБ-то да сменям?

Поздрави


25 Сеп 2019 20:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
А колко са дБ-лите на малкия приемник на 12463 Н. Ако има дБ-ли довечера иди на бТВ HD и остави приемника цяла нощ на този канал !


tichomir написа:

Та, купих нов адаптер (разбира се буксата мъ не беше същата и трябваше да клъцна стария :) за опитна постановка) :).
Казах ти да носиш стария адаптер, но не ти обърнах внимание на буксата, защото в този форум съм го казвал стотици пъти. Извинявай !
Да е за урок на останалите !!!


25 Сеп 2019 20:54
Профил

Регистриран на: 24 Сеп 2007 21:51
Мнения: 4
Отговори с цитат
Там е работата, няма децибели :) забравих да спомена това... на големия ги имна, малкия ги няма :) пробвах разбира се и само с малкия вързан на ЛНБ...


26 Сеп 2019 08:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
1.Значи когато напреженията не са такива каквито трябва да бъдат, първо изчезват НД каналите. В такъв случай може другите канали да ги има, а само тях да ги няма. Адаптерът трябва да е 12 волта право напрежение и поне 1800 мА :!: :!: :!: Оригиналният е 2 А. 90% причината е в него. Съмнява ме че е с малка мощност/щом е бил с по-малка букса/ и при НД каналите просто напрежението кляка !

2.Дай едни фабрични настройки :!: ...и виж пак индикатора на 12463 Н .

3.Да опитаме да разръчкаме тунерчето - вкарай ръчно транспондер - 12465 300000 Н 8PSK DVBS2 2/3 - два пъти зелен бутон :!: Ако адаптерът не е от някоя детска игра/500 мА/, сигнал ще има !


26 Сеп 2019 10:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:idea: служебен пост :!:


20 Дек 2019 23:30
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2020 15:16
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте, относно отдавна неработещ приемник, направих всичко посочено в публикациите и сега съм го оставил на Бнт 2 но на екрана пише LNB няма сигнал. Така ли трябва бъде?


27 Яну 2020 15:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Изключи го от контакта веднага, за да не блокира ! Пък после ще говорим ...


27 Яну 2020 22:37
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Като влезеш на индикатора премести на 12524 30000 Вертикална 7/8.
Ако там няма децибели на долния ред, значи антената ти е разместена. Ако няма сигнал и на двата реда и приемникът ти е HD,пак означава същото - разместена антена. Ако приемникът е SD и няма сигнал и на двата реда, антената не е добре свързана към тунера - проблем в конектори, снадки, сплитери и пр.
Т.е. трябва да ти работи канал Бумеранг. Този канал докато не тръгне, никой друг няма да тръгне !!!
И докато не настройваш и не правиш проверки, не дръж тунера включен в контакта !


27 Яну 2020 22:52
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2020 15:16
Мнения: 4
Отговори с цитат
Времето до блокиране на приемника е над 70 часа, така че това не ме притеснява. Въпросният приемник е HD , не е работил от 2014. Настройките ги правих в приател където всичко работи, прасто разменям приемниците


27 Яну 2020 23:23
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 113 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®