Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 23 Май 2019 12:39

Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
На вниманието на техн. отдел и служителките в офиси ! 
Автор Съобщение

Отговори с цитат
Фюжъна вече не е атрактивен дори и за във България ако не си във мрежата на Булсатком. Големите оператори със собствени IPTV платформи успешно са филтрирали трафика към Фюжън и не е възможно да се гледа нормално.

18 Сеп 2018 11:43
Профил

Отговори с цитат
Сигурен ли си? Поне до преди половин час си работеше нормално с нет на Виваком.
Или те не са от големите със собствено IPTV?

18 Сеп 2018 20:54
Профил
Аватар

Отговори с цитат
jivkoj написа:
Сигурен ли си? Поне до преди половин час си работеше нормално с нет на Виваком.
Или те не са от големите със собствено IPTV?

Моите наблюдения са ,че с нет на виваком (100) фюжъна не работи.

18 Сеп 2018 23:03
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Явно зависи от населеното място, при мен работи, а аз не съм в България. При wanderer (също в чужбина) явно не работи!

18 Сеп 2018 23:08
Профил WWW
Аватар

Отговори с цитат
Аз също имам Фюжън, който събира прах от година. И моя нет е достатъчно добър, но и при мен къса зверски. Даже преди време в една тема бях изразил учудване как може пиратска IPTV с доста по-добро качество от тази на БСК да лети, без секунда запецване, а услугата на БСК да е толкова проблемна. Някой тогава ми отговори, че маймуните на клона били твърде много. Не знам, не разбирам от мрежи, само виждам резултатите между БСК и сегашният ми полулегален доставчик.

19 Сеп 2018 12:24
Профил

Отговори с цитат
Те не филтрират достъпа до степен да не можеш да отвориш линка а са занижили скоростта към мрежата със сървърите до степен да не може да се гледа нормално. По този начин са си вързали гащите ако някой рече да ги съди за ограничаване на достъпа :) Реално имате достъп до услугата но скоростта ви е малка към нея. Това е същия принцип като с интернета ( До еди колко си мегабита ) и като ги питаш ма защо плащам за едно пък получавам друго те ти цитират точно тази точка и край. Между другото канала ID Xtra е със hevc кодек .

Последна промяна AlkatrazBG на 19 Сеп 2018 18:19, променена общо 1 път

19 Сеп 2018 18:14
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Що не пробваш да го оставиш включен за няколко часа, без да го човъркаш - да си получи и обработи ъпдейтите.

19 Сеп 2018 18:17
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Здравейте,първо се извинявам дали съм в правилния раздел.
Рядко пиша тук,но случаят от тези дни и днес направо ме срази.
Та,ситуацията е следната,възрастна трудно подвижна жена(роднина) в края на м.Август предплаща за 1 ГОДИНА,1 ! План стандартен .В началото на този месец 01/02,09 след гртмотевична буря,приемника уж дефектира и хората и подават сигнал за смяна на приемника.Отговора е естествено нямаме,не се знае кога ще има.И тук запомнете оставят заявка в офиса ЗА СМЯНА ПРИЕМНИК.Жената се мъчи 17 дена с декодер за цифр.телевизия,(селото има лош сигнал) докато онзи ден не ми каза на мен.Усъмних се в ситуацията и предложих да погледна,дойдох с нужния мултицет, моя адаптер и приемник пак SD Delta.Още с замерянето се изясни картинката че от токовия удар е заминал адаптера,слагайки моя приемника светна и тръгна .
Днес отивам с изгорелия адаптер и в интерес на истината веднага ми го смениха и тук идва АБСУРДА....Нали да сме коректни,бях записал номера на приемника и казах на момичето да отменим заявката за смяна на приемник и разкарване на техници.Като погледанх компа що да видя,на самия формуляр за авария има поле гласящо:
СТЕПЕН НА ВАЖНОСТ и насреща БЕСЕН КЛИЕНТ :D :D :D :D ( Хората като са идвали първи път са искали номера на главните в Була.) Понеже не се сдържах и се изсмях,на момичето и стана неудобно и вика:Недейте гледа компютъра и тогава и викам как не ви е срам преди седмици жената ви е платила за 1 година напред,вие не си направихте труда поне до адрес да дойдете да видите за какво става на въпрос.......
И така...... БЕСНИ КЛИЕНТИ колкото искате..

19 Сеп 2018 21:13
Профил

Отговори с цитат
Преди няколко месеца минах от 50 на 100 Мбпс интернет.Разбира се ,бил съм тъп да си мисля че това става автоматично.След като за повече от 10 часа от настъпването на денят Д,интернета беше на старата тарифа все още,се обадих в кол центъра.От там и казаха че се пускало ръчно,ама било рано,щото било събота и т.н.Отидох до офиса и попитах защо ако закъснея с плащането,ме спират автоматично на секундата,а сега нета го няма?Служителката се обади на некфа нейна колежка в София с думите:"Моля ти се ,пусни му интернета на тоя че клиента е страшно нетърпелив,да...да...знам че е рано,ма кво да прайш,клиенти,"
Обслужване.....

20 Сеп 2018 04:14
Профил

Отговори с цитат
Фюжъна иска 10мбита уважаеми клиенти. Няма как да имаш 78мбит и да ти накъсва. Аз ползвам 25мбита 4 телефона, 2 лаптопа и един фюжън. Фърка, фърка.

20 Сеп 2018 21:14
Профил
Аватар

Отговори с цитат
:idea: :!: :idea: :arrow: Момичета, ще ви информирам за още нещо, което едва ли някой ви е казал. Възможно е да се появят абонати с оплакване, че имат "нови" HD приемници, но не хващат HD каналите. Това е защото тези нови приемници са тип - хибриди :!:
Накратко - сменена им е захранващата платка, тази която прави проблеми при ZHD200, но е сменена с каквато е имало. Т.е. новата платка не поддържа необходимите напрежения и така приемникът не може да отваря HD каналите. На практика този приемник работи като SD, въпреки че на външен вид е ZHD200 !!!
През HDMI порта не излиза сигнал. Ако вързвате за изпитание такъв приемник трябва да го свържете през чинчовете :!:

20 Окт 2018 21:02
Профил

Отговори с цитат
vanderel написа:
:idea: :!: :idea: :arrow: Момичета, ще ви информирам за още нещо, което едва ли някой ви е казал. Възможно е да се появят абонати с оплакване, че имат "нови" HD приемници, но не хващат HD каналите. Това е защото тези нови приемници са тип - хибриди :!:
Накратко - сменена им е захранващата платка, тази която прави проблеми при ZHD200, но е сменена с каквато е имало. Т.е. новата платка не поддържа необходимите напрежения и така приемникът не може да отваря HD каналите. На практика този приемник работи като SD, въпреки че на външен вид е ZHD200 !!!
През HDMI порта не излиза сигнал. Ако вързвате за изпитание такъв приемник трябва да го свържете през чинчовете :!:
А в офисите поне коректни ли са, да предупреждават предварително клиентите си, че това са SD приемници, въпреки че изглеждат като HD?

21 Окт 2018 18:16
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Там където има хибриди е добре момичетата да са коректни /да запознават абонатите с възможностите на приемника/, иначе клиента ще се върне с въпроси ... :wink:

Мисля си че и в техническия отдел може да не са запознати с тези приемници, затова темата е озаглавена "На вниманието... вкл. и на тях". Да не при получаване на оплакване по телефона, да прибързат и да обявят приемника за изгорял !

РР: Идеята на тази тема е именно в чисто приятелски тон, техниците и момичетата да се запознават с нововъзникнали проблеми и пр., така че да са ефективни за фирмата, а в края на краищата и за себе си !

21 Окт 2018 20:03
Профил

Отговори с цитат
Сега последно да кажеш кое как накратко, не хващат ХД транспондера и не изкарват сигнал през HDMI ???
Може да става въпрос за единична бройка или моментно недоглеждане.
Не вярвам толкова да са изпаднали :)

21 Окт 2018 22:56
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Заводът като не работи, колко повече да са изпаднали :(
Сменят платката на ZHD200, но явно не със същата. А от тази платка към процесорната се подават най-различни напрежения по брой и по стойност. Именно там нещо не съответства и HD каналите, които си искат 19-те волта, не се отварят. SD каналите сработват.
Не знам обаче до каква степен се е разпростряла тази практика и в кои региони на страната са разпространени тези хибриди ! В кол центъра и в техн. отдел могат да се обадят от всякъде, така че там да си имат едно на ум !

22 Окт 2018 09:54
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2