Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 21:33



Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Re: Няма HD канали (ZHD200- кондензатори) 
Автор Съобщение

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
Петър написа:
Същото беше и при мен, коаксиалният ми кабел се беше напълнил с вода (направо прогизнал). Температурата като паднеше под нулата и водата в кабела замръзнеше, картината се оправяше и обратно, при топло време картината насичаше.

Очевидно и твоят кабел е с 5 кухини по дължина, за да се пълни с вода, но това не обяснява напълно нещата.
Първо при, мен няма как да се пълни с вода, вторият кабел е същият, излизат от конвертора, 1м по стената и влизат в къщата.
Второ, когато даде идеята с водата, стори ми се логично, разкачих кабела и го надух с въздух отвътре навън продължително. Вода не излезе, но мислех евентуално влага, но не се оправи. При тези проби температурата беше 2-4 гр, оправи се след 2-3 дена при снеговалежа. На другият ден пак зле...


16 Дек 2017 02:42
Профил YIM

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Kibik написа:
Очевидно и твоят кабел е с 5 кухини по дължина, за да се пълни с вода, но това не обяснява напълно нещата.
Да, кабела ми беше с 5 кухини и като го стиснех с пръсти и вадех вода. Дълг беше 30 метра (идва от покрива) и водата беше влязла през спукана външна изолация на кабела.


16 Дек 2017 13:17
Профил

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
Петър написа:
Да, кабела ми беше с 5 кухини и като го стиснех с пръсти и вадех вода. Дълг беше 30 метра (идва от покрива) и водата беше влязла през спукана външна изолация на кабела.

При мен е 15м и само 1.5 навън, така, че не беше това.


16 Дек 2017 17:53
Профил YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®