Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 12:22



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
мобилен интернет/смартфон 
Автор Съобщение

Регистриран на: 03 Яну 2012 21:06
Мнения: 5
Отговори с цитат
Здравейте,
Закупих си сим карта за телефон за мобилен интернет но не мога да се свържа с интернета.Стандартните стъпки не свършиха работа.Ваши колежки от 2 офиса също не успяха.Има ли някой който може да помогне?Има ли възможност тези сим карти да не са съвместими с някои модели телефони?


31 Яну 2017 21:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
Смартфонът поне засича ли, че в него има поставена СИМ карта?


31 Яну 2017 22:18
Профил

Регистриран на: 03 Яну 2012 21:06
Мнения: 5
Отговори с цитат
Да засича.Даже в някакви моменти(кратки) чертичките на обхвата светват в зелено,но през повечето време са с х(изключени).


31 Яну 2017 22:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
С друга СИМ карта пробвахте ли в офиса? Понякога има и дефектни...

Проверихте ли в настройките на телефона, при търсене на мрежа да е на автоматично, да не е на "само 3г" или нещо подобно? Изобщо какъв модел е смартфонът?


31 Яну 2017 23:22
Профил

Регистриран на: 03 Яну 2012 21:06
Мнения: 5
Отговори с цитат
Да,пробвахме и с друга сим карта и не става.При търсенето на мрежа прави впечатление,че намира на всички оператори(заключено) но на Булсатком не улавя.Връзката е комбинирана 2G/3G/4G.Моделът е Асус зенфон 2 лазер 550кл.
В начало като се свързах с техник ми каза,че трябва да избера или само 4G(да не е комбинирано) или LTE,но аз и двете ги нямам като опция и той тогава ми каза да избера комбинираната по-горе.Обаче нищо.


31 Яну 2017 23:52
Профил

Регистриран на: 16 Юли 2015 20:55
Мнения: 14
Местоположение: Пазарджик,България
Отговори с цитат
Ами сменете си или телефона или доставчика на нет.


01 Фев 2017 00:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
За кой район става дума? Дали изобщо наблизо има клетка на Булсатком? Град, квартал?


01 Фев 2017 01:19
Профил

Регистриран на: 03 Яну 2012 21:06
Мнения: 5
Отговори с цитат
И според мен проблемът е в доставчика на услугата,така че най-добре да го сменя.


01 Фев 2017 08:19
Профил

Регистриран на: 23 Дек 2013 11:28
Мнения: 27
Отговори с цитат
steffann написа:
Да,пробвахме и с друга сим карта и не става.При търсенето на мрежа прави впечатление,че намира на всички оператори(заключено) но на Булсатком не улавя.Връзката е комбинирана 2G/3G/4G.Моделът е Асус зенфон 2 лазер 550кл.
В начало като се свързах с техник ми каза,че трябва да избера или само 4G(да не е комбинирано) или LTE,но аз и двете ги нямам като опция и той тогава ми каза да избера комбинираната по-горе.Обаче нищо.

Трябва да настройте устройството да работи не комбинирано ами само на 4G(4G only). Може би този линк ще помогне. "http://teckfront.com/force-3g4g-android-6-0-marshmallow-device-easily/"


01 Фев 2017 13:34
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Както и функцията за роуминг е добре да е включена. Не се знае дали услугата въобще е налична за района, в който желаете да я ползвате, но очевидно щом има сим карти в офисите, трябва да е, въпреки че това не е гаранция. Иначе просто щяха да информират, че това за този район не е достъпно. Възможно и от офиса служителите да не са информирани на тази тема де. Според мен проблема може да е в системата или покритието в областта, или в самото устройство/настройки.


01 Фев 2017 18:56
Профил

Регистриран на: 03 Яну 2012 21:06
Мнения: 5
Отговори с цитат
kikerec_ написа:
steffann написа:
Да,пробвахме и с друга сим карта и не става.При търсенето на мрежа прави впечатление,че намира на всички оператори(заключено) но на Булсатком не улавя.Връзката е комбинирана 2G/3G/4G.Моделът е Асус зенфон 2 лазер 550кл.
В начало като се свързах с техник ми каза,че трябва да избера или само 4G(да не е комбинирано) или LTE,но аз и двете ги нямам като опция и той тогава ми каза да избера комбинираната по-горе.Обаче нищо.

Трябва да настройте устройството да работи не комбинирано ами само на 4G(4G only). Може би този линк ще помогне. "http://teckfront.com/force-3g4g-android-6-0-marshmallow-device-easily/"

Точно на тази страница е решението на проблема(и за андроид 5).Бързо и лесно,ама тези,които трябва да знаят не го знаят.Много,много благодаря на този потребител.


02 Фев 2017 16:01
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®