Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 14:33



Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Как и какво можем да гледаме с Фюжън бокса в чужбина 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Точно ! Виж номера на лепенката на Фюжънчето - ако започва с 37, няма ВиФи. Иначе рутерът е на долния етаж, Фюжънът на горния и няма проблеми с безжичната връзка, като изключим това че при първоначално включване губи няколко секунди, докато намери връзката.


02 Юли 2018 22:37
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
На който не му е ОК без WIFI : https://www.tp-link.com/uk/products/list-18.html


03 Юли 2018 14:08
Профил

Регистриран на: 13 Авг 2016 11:14
Мнения: 7
Отговори с цитат
Много ви благодаря за помощта. Оказа се, че и двете ми устройства са със сериен номер 37. Наложи се да си пусна кабели, и сега вече всичко е наред. Гадното при мен е, че рутера е само с един лан изход, и сега сменям кабела постоянно. Знаете ли дали има някакъв сплитер, който може да се ползва, или да си купя нов рутер.


04 Авг 2018 17:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Изображение


05 Авг 2018 14:13
Профил

Регистриран на: 10 Ное 2015 10:30
Мнения: 75
Отговори с цитат
Може и нов рутер. Но става и със суич. Забрави за сплитери, двете устройства ще има да се карат кой да ползва жицата. Ако ще е включено само едно от двете устройства в даден момент, тогава може и да стане със сплитер. Но при положение, че един 100Mb суич е 15-20 лева, не си заслужава ползването на такава измишльотина.


06 Авг 2018 09:25
Профил

Регистриран на: 13 Авг 2016 11:14
Мнения: 7
Отговори с цитат
Благодаря за информацията. Поръчвам го веднага. :D


06 Авг 2018 13:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2012 19:50
Мнения: 7
Местоположение: UK в момента...
Отговори с цитат
Предложете ми L2TP с българско IP ,за да си вържа 2-рия рутер и да спре да ми насича,когато сървъра на Булсат е натоварен.В Лондон съм и съм на полу-оптичен (имам предвид оптика до шахтата и оттам коаксиал 20метра до мен) 100Mbps .Изчетох темата и искам съвет от човек ,който го ползва и няма проблеми,по възможност.Двата ми Фюжъна са без WiFI и са вързани с кабел от 1-вия рутер на голо (D-Link DIR-655).Вторият рутер ще е същия модел.Благодаря! :D


09 Ное 2018 23:50
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Привет :)
Плучих запитване от колега за Фюжън бокс в чужбина, Андроид бокс и затова ще отговоря тук, с идеята, че така може би ще сме по-полезни на по-голяма част от питащите :)

Boyanski написа:
здравей, разглеждах темите за Max Sport и гледам на много хора им прави впечатление че картината на сателита е ужасяваща и няма нищо общо с HD!! Аз живея в Испания и ми казаха че ако заменя HD приемниците с фюжъни няма да мога да гледам нито един платените спортни канали защото съм в чужбина. На MAC имам инсталирано Коди и намерих аддона на Булсатком V2 но и там картината е в качество 360!!! Гледам имаш познания относно Андроид боксовете, би ли споделил как точно функционира, с апликацията на булсата за андроид или пак е през коди? и разбирасе би ли ми препоръчал някой добър бокс. Ще ти бъда много благодарен

Поздрави

Разликата в качестото между сателит и ИПТВ платформата е голяма. Качеството на каналите на ИПТВ е по-качествено, резолюцията е по-добра. С фюжън бокс в Испания ще може да гледаш всички пакети и канали, за които си се абонирал. Това, което ти излиза в коди с 360р ще може да го гледаш и на фюжъна, но в хд качество!

Разликата между Фюжън бокса и апликацията инсталирана на Андроид бокс е:
    на Фюжън бокс имаш запис и връщане на определни канали за 2 дни
    на Фюжън бокс имаш Animal Planet и каналите за възрастни 18+
    на Фюжън бокс имаш малка видеотека с филми и сериали

    на Андроид бокс имаш картина в картината, в един от профилите на настройките
    на Андроид бокс имаш само един канал от 18+
    на Андроид бокс картината е като на фюжъна

Изображение


Android box TV

На Андроид бокс трябва сам да инсталираш апликацията BulsatcomTV apk V1.3.3 Android TV

https://www.apkmonk.com/app/eu.smartxmedia.com.bulsat/

Или да го свалиш от гугъл стора и да се впишеш=логнеш с твоя профил и парола!

Плюс на Андрод бокса е, че имаш много други приложения, игри и тн. Боксове има много, мога да ти препоръчам много, просто не знам какъв тип "user" си .... колко и за какво точно ще го ползваш....


ето няколко бокса:

https://www.mi.com/es/mibox/ - имай в предвид че е само Уайфай 2.4/5 гхц ,няма Лан.

https://www.amazon.es/dp/B07D1Z6PSG/ref ... 0afb86670c

https://www.amazon.es/Android-Bluetooth ... CMC7CYSE34

Купени през Амазон ако нещо не ти харесва можеш да ги върнеш до 30 дни без никакви обяснения!


И за двата варианта - Фюжън или Андроид бокс ще ти трябва интернет със скорост не по-малка от 15 Mbps. ХД каналите им трябва между 8-13 Mbps а на СД каналите 3-6 Mbps. Съответно ако ползваш два уреда едновременно 25Mbps.....


13 Яну 2019 14:04
Профил WWW

Регистриран на: 11 Окт 2010 16:43
Мнения: 11
Отговори с цитат
на първо място едно голямо благодаря на колегата за бързия и изчерпателен отговор и отделеното време, незнаех за тази тема във форума.

Сега да дам и малко инфо от мен. Септември месец мой роднина си бе в България и по моя молба отиде до офис на Булсатком за да попита дали мога да замена ХД приемник с Фюжън. След като отиде в офис ми се обади и ми даде една от служителките на телефона, та тя лично ми съобщи че няма проблем за смяна, но няма да гледам Спортните канали (Диемите и Максовте) поради авторски права. Ще мога да гледам всичко освен споменатите, както е на апликацията за телефони. Та иначе бях решен на тази промяна защото аз була основно го гледам поради мачовете но тази мацаница дразни адски много и на 50инча картината те връща 50години назад във времето. Но след като лично служител на Булсат ми даде такава информация реших да не сменям. Ако някой от Испания има Фюжън, нека ми потвърди за спортните канали (за всеки случай)

Колкото до интернета, не мисля че ще имам проблеми, с 300мг оптичен съм. Щом има запис и връщане до 2 дни назад във времето, определено ще си заменя ХД с Фюжън!!


13 Яну 2019 17:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Boyanski написа:
... ми даде една от служителките на телефона, та тя лично ми съобщи че няма проблем за смяна, но няма да гледам Спортните канали (Диемите и Максовте) поради авторски права...

Както винаги са абсолютно неосведомени!

https://www.consilium.europa.eu/bg/pres ... -services/

Правилото влезе в сила на 01.04.2018 и от тогава може да се дледат бТВ, Нова и техните производни в чужбина...
В момента нямат фюжъни в наличност :lol: , така че не е зле да си направиш една зявка докато чакаш някой да ти потвърди.


13 Яну 2019 18:26
Профил WWW

Регистриран на: 11 Окт 2010 16:43
Мнения: 11
Отговори с цитат
ще поръчам тогава още от сега едно Фюжънче, дано до есента получат :D :D


13 Яну 2019 19:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Boyanski написа:
ще поръчам тогава още от сега едно Фюжънче, дано до есента получат :D :D



"Комбо" вариант е оптимален - хд приемник и фюжън!


13 Яну 2019 19:13
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Привет :)
Плучих запитване от колега за Фюжън бокс в чужбина, Андроид бокс и затова ще отговоря тук, с идеята, че така може би ще сме по-полезни на по-голяма част от питащите :)
Така се прави ! Браво :!: Суперлативи :!:


13 Яну 2019 20:47
Профил

Регистриран на: 11 Окт 2010 16:43
Мнения: 11
Отговори с цитат
така, пиша днес, след доста време на проби, преди време време исках съвет за Андроид бокс и Фюжън, колегата Zdravkos, много любезно ми предостави информация относно двата продукта, като цяло съм решил да сменям сателитния с Фюжън, но поне за момента нямам такава възможност, защото няма как отскоча до България. Та напоследък имах свободно време и реших да пробвам с един андроид бокс, аз телевизия гледам основно заради мачовете и за мен качеството е от значение. Първият бокс който взех бе този:
TV Box Android 8.1, 4G 64G LinStar MX10 Smart 4K TV Box RK3328 Quad Core con 4K (60Hz) Full HD / H.265 / WiFi Set Top Box con TV 3D 4K Reproductor de Medios Ultra HD
Определено качеството на каналите е по-добро от това на сателитния, проблемът при мен бе следният: приложението работи без проблеми докато пусна на спортните канали (а аз точно заради тях го взех този бокс) в момента който пусна на Спорт+, F+ започва едно НАСИЧАНЕ И ЗАМРЪЗВАНЕ на каналите, горе долу през 20/30 секунди, и гледането им става непоносимо. Пояснявам че съм пускал BTV HD, BNT HD, Nat Geo HD, Nat Geo Wild HD и всички останали канали които не са в HD формат и при тях няма абсолютно никакъв проблем. Проблемът е само на спортните HD канали, Sport+,F+, Eurosport Eurosport2, двете Диеми спорт, трите Макс Спорт, Бтв Екшън и Ринг. Повтарям само и единствено при тях. Имам оптичен интернет 300Mbps, пробвал съм да гледам както през wifi така и с LAN, проблемът си остава. Разгледах отзивите и на други потребители на приложението в Плей стора и се вижда че не съм единствения който има проблем с насичане/прекъсване на каналите. Писах им на съпорта преди около 10 дена но отговор не последва. Отново с помоща на Zdravkos, който провери дали има загуби на пакети от мойто ИП, разбрах че не е там проблемът. Та аз върнах въпросния бокс и си поръчах други 3 с различни характеристики:

1-Android 8.1 TV Box,H96 MAX+ Smart TV Box con RK3328 Quad Core CPU,4GB RAM/64GB ROM Admite 4K 3D 2.4GHz/5.0GHz WiFi Bluetooth 4.0
2-Android TV Box, T95 S1 TV Box 2GB RAM/16GB ROM Android 7.1 Amlogic S905W Quad Core Soporte 2.4GHz WiFi H.265 4K HDMI DLNA Reproductor Multimedia
3-Android TV Box, GooBang Doo XB-III Smart TV Box Android 7.1 Quad Core 2GB RAM/16GB ROM Admite 4K 3D 2.4GHz WiFi Bluetooth

И при трите абсолютно същата история, мислех че може да е от версията на системата Андроид но и с 7.1 все същата история. Онзи ден занесох и трите бокса при един познат, който е оптичен интернет от местен оператор, различен от моя, с 50Mbps скорост и пак същата работа. Вчера след около 10 дена от съпорта на булсат най-накрая ми отговориха, ще поста директно отговорът им:
Здравейте,

Проблемът ви явно идва от мрежово естество. Въпросните канали вървят с променлив битрейт VBR при MaxBW 8Mbps и изискват повече трафик от останалите канали за да работят коректно.
Sport+ и F+ са компресирани посредством H.264, а DiemaSport и MaxSport съответно H.265. С посочените устройства не би следвало да има проблем с нито един от двата стандарта за компресиране. Изглежда имате недостиг на трафик или проблемен сегмент с връзката до рестриймърите ни позиционирани в София. Както вече споменах през същата платформа подобни проблеми при наша мрежова свързаност не се наблюдават.


Оставих за ползване H96 MAX, идеално работи с други приложение които изискват наистина добра интернет връзка, пробвах и други приложения за ТВ и работи без грешка, онзи ден гледах и филм онлайн с 4К резолюция през Коди и никакъв проблем, имам проблем само и единствено с приложението на Булсат. Сега, аз не съм специалист, но си мисля че щом с андроид бокс при мен се наблюдава този проблем, предполагам че ще бъде и същата история с Фюжън бокс? Поне за мен проблемът е в самото приложение. Вече не знам как да процедирам, но определено ако и с Фюжъна е така, изтекат ли ми предплатените месеци към булсат ще ги сменя, на днешно време има много вариантни да гледаш футбол с добро качество, нищо че не са с БГ коментар....


02 Мар 2019 18:56
Профил

Регистриран на: 11 Ное 2011 11:35
Мнения: 22
Отговори с цитат
Boyanski написа:
така, пиша днес, след доста време на проби, преди време време исках съвет за Андроид бокс и Фюжън, колегата Zdravkos, много любезно ми предостави информация относно двата продукта, като цяло съм решил да сменям сателитния с Фюжън, но поне за момента нямам такава възможност, защото няма как отскоча до България. Та напоследък имах свободно време и реших да пробвам с един андроид бокс, аз телевизия гледам основно заради мачовете и за мен качеството е от значение. Първият бокс който взех бе този:
TV Box Android 8.1, 4G 64G LinStar MX10 Smart 4K TV Box RK3328 Quad Core con 4K (60Hz) Full HD / H.265 / WiFi Set Top Box con TV 3D 4K Reproductor de Medios Ultra HD
Определено качеството на каналите е по-добро от това на сателитния, проблемът при мен бе следният: приложението работи без проблеми докато пусна на спортните канали (а аз точно заради тях го взех този бокс) в момента който пусна на Спорт+, F+ започва едно НАСИЧАНЕ И ЗАМРЪЗВАНЕ на каналите, горе долу през 20/30 секунди, и гледането им става непоносимо. Пояснявам че съм пускал BTV HD, BNT HD, Nat Geo HD, Nat Geo Wild HD и всички останали канали които не са в HD формат и при тях няма абсолютно никакъв проблем. Проблемът е само на спортните HD канали, Sport+,F+, Eurosport Eurosport2, двете Диеми спорт, трите Макс Спорт, Бтв Екшън и Ринг. Повтарям само и единствено при тях. Имам оптичен интернет 300Mbps, пробвал съм да гледам както през wifi така и с LAN, проблемът си остава. Разгледах отзивите и на други потребители на приложението в Плей стора и се вижда че не съм единствения който има проблем с насичане/прекъсване на каналите. Писах им на съпорта преди около 10 дена но отговор не последва. Отново с помоща на Zdravkos, който провери дали има загуби на пакети от мойто ИП, разбрах че не е там проблемът. Та аз върнах въпросния бокс и си поръчах други 3 с различни характеристики:

1-Android 8.1 TV Box,H96 MAX+ Smart TV Box con RK3328 Quad Core CPU,4GB RAM/64GB ROM Admite 4K 3D 2.4GHz/5.0GHz WiFi Bluetooth 4.0
2-Android TV Box, T95 S1 TV Box 2GB RAM/16GB ROM Android 7.1 Amlogic S905W Quad Core Soporte 2.4GHz WiFi H.265 4K HDMI DLNA Reproductor Multimedia
3-Android TV Box, GooBang Doo XB-III Smart TV Box Android 7.1 Quad Core 2GB RAM/16GB ROM Admite 4K 3D 2.4GHz WiFi Bluetooth

И при трите абсолютно същата история, мислех че може да е от версията на системата Андроид но и с 7.1 все същата история. Онзи ден занесох и трите бокса при един познат, който е оптичен интернет от местен оператор, различен от моя, с 50Mbps скорост и пак същата работа. Вчера след около 10 дена от съпорта на булсат най-накрая ми отговориха, ще поста директно отговорът им:
Здравейте,

Проблемът ви явно идва от мрежово естество. Въпросните канали вървят с променлив битрейт VBR при MaxBW 8Mbps и изискват повече трафик от останалите канали за да работят коректно.
Sport+ и F+ са компресирани посредством H.264, а DiemaSport и MaxSport съответно H.265. С посочените устройства не би следвало да има проблем с нито един от двата стандарта за компресиране. Изглежда имате недостиг на трафик или проблемен сегмент с връзката до рестриймърите ни позиционирани в София. Както вече споменах през същата платформа подобни проблеми при наша мрежова свързаност не се наблюдават.


Оставих за ползване H96 MAX, идеално работи с други приложение които изискват наистина добра интернет връзка, пробвах и други приложения за ТВ и работи без грешка, онзи ден гледах и филм онлайн с 4К резолюция през Коди и никакъв проблем, имам проблем само и единствено с приложението на Булсат. Сега, аз не съм специалист, но си мисля че щом с андроид бокс при мен се наблюдава този проблем, предполагам че ще бъде и същата история с Фюжън бокс? Поне за мен проблемът е в самото приложение. Вече не знам как да процедирам, но определено ако и с Фюжъна е така, изтекат ли ми предплатените месеци към булсат ще ги сменя, на днешно време има много вариантни да гледаш футбол с добро качество, нищо че не са с БГ коментар....



Благодаря за изчерпателния отговор. Ако това ще те успокои, същото положение е и при мен. Ти нямаш фюжън, но на мен лятото ми го донесоха в Германия. През деня се гледа нормално, но вечер е ужас. И то най-вече на спортните канали. Търпях няколко месеца и се отказах. При положение, че мога да гледам за 10€ DAZN и то само с приложение на самия телевизор, реших, че не си заслужава да слушам пенсионерските бръщолевения на Борето Касабов или Георги Попвасилев...


03 Мар 2019 00:03
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®