Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:54



Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Как и какво можем да гледаме с Фюжън бокса в чужбина 
Автор Съобщение

Регистриран на: 15 Яну 2017 21:05
Мнения: 4
Отговори с цитат
@mizzo Благодаря ти за бързия отговор. Явно в моя случай ще трябва да се пишат скриптове защото аз рутера на оператора от първия ден съм го прибрал в шкафа и въобще не го ползвам. Понеже съм на оптичен интернет отдавна и при мен ONT е отделно от рутера а не както на новите модели вградено, Асуса съм го включил директно към него и е настроен да ми е основен и да ми управлява isp връзката най вече заради стабилността а и заради това че над 100мб хардуерния nat на асуса прави чудеса. Отделно wifi покритие, vpn, фирмуер подръжка и всякакви други настройки са в хиляди пъти под добри от безплатния рутер който ти дава оператора, но това е друга тема.


09 Мар 2017 12:29
Профил

Регистриран на: 11 Окт 2016 09:56
Мнения: 8
Отговори с цитат
Здравейте
Да споделя и моите главоболия с фюжъна.
Имам нет(кабелен) със скорост до 120М/бит.
От Булсатком не можаха да ми дадат отговор ще работи или не, та реших да пробвам все пак, пък и дори да се набутам.
Както и предполагах БТв и Нова (и техните производни) не вървяха. Трябваше да влезне VPN в играта. Изтествах няколко услуги но резултатът не беше задоволяващ- постоянен лаг, накъсване, загуба на картина. Смених рутера с асус ас66н и нещата се подобриха, но малко.
Бокса продължава да накъсва и лагва. Дори и на чистия ми нет при макс скорост пак спира и то на бнт 1 и не само когато има мачове....
Отказах се.... сега гледам през приложението на телевизора, за жалост с лошо качество.
Въпрос към компетентните:
Пропускам ли нещо..? Някоя настройка...?
Или бокса ми е скапан?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


06 Апр 2017 08:44
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
MTU на рутера на колко е настроено? Чрез какво е свързан бокса с него? Ако е безжично, какво е нивото на сигнала там, където е устройството? Възможно е да става въпрос за проблем поради сървърите, тъй като Булсатком нямат такива извън България.


07 Апр 2017 06:20
Профил

Регистриран на: 08 Юни 2012 19:01
Мнения: 154
Отговори с цитат
Рутерът ти е много хубав!
...
@ user 6396: MTU на всички Асуси е настроен на 1500. Може да се промени, но не дава ефект за Фюжъна. Пробвал съм.
...
Не си си взел правилния ВПН. Това е. Незнам в Германия как е, но аз съм посочил няколко доставчика.
Ако не си през кабел рутера трябва да е в същата стая с Фюжънчето. Пробвай с кабел и без кабел.
Успех!


07 Апр 2017 22:07
Профил

Регистриран на: 11 Окт 2016 09:56
Мнения: 8
Отговори с цитат
mizzo написа:
Рутерът ти е много хубав!
...
@ user 6396: MTU на всички Асуси е настроен на 1500. Може да се промени, но не дава ефект за Фюжъна. Пробвал съм.
...
Не си си взел правилния ВПН. Това е. Незнам в Германия как е, но аз съм посочил няколко доставчика.
Ако не си през кабел рутера трябва да е в същата стая с Фюжънчето. Пробвай с кабел и без кабел.
Успех!

Здравей,
Аз пробвах и с други( по-скъпи впн, но нямаше резултат) затова оставих този-36€ за две год.
Скорост на спийдтест със сървър бг- 20-25мб, през менюто на рутъра виждам че бокса точи макс 7-10мб и картината сече.
А защо на нормалния ми нет има същите проблеми?
Кабелен, последна технологиа коаксиал със скорост 100-120 мб? Същият доставчик предлага и скорост от 400мб, но не вярвам че този бокс да се справи.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


08 Апр 2017 09:47
Профил

Регистриран на: 11 Окт 2016 09:56
Мнения: 8
Отговори с цитат
mizzo написа:
Рутерът ти е много хубав!
...
@ user 6396: MTU на всички Асуси е настроен на 1500. Може да се промени, но не дава ефект за Фюжъна. Пробвал съм.
...
Не си си взел правилния ВПН. Това е. Незнам в Германия как е, но аз съм посочил няколко доставчика.
Ако не си през кабел рутера трябва да е в същата стая с Фюжънчето. Пробвай с кабел и без кабел.
Успех!


Здравей,
Незнам защо, но не мога да пиша лични...

Мерси за отговора.
Ще го тествам тези дни. Не ставаше въпрос за парите. След като тествах три четири доставчика ми писна и си оставих този.
Ще пиша като имам резултат


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


09 Апр 2017 23:59
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Гого проблема не ти е в интернета. Булсат нямат лиценз за излъчване на каквато и да IPTV в чужбина и за това и нямат CDN сървъри извън Бългаrия.Сървърите които ползват в България са не повече от 10 и през тях минава целия трафик на ОТТ и IPTV платформата им. Системата им е елементарна и е лесна за крадене , През един акаунт гледат маса хора и това товари още повече трафика и сървърите. Хората срещат трудности със гледането във България а ти се мъчиш да гледаш в чужбина чрез слаб андроид бокс със къстъм програмно обезпечение писано от тройкаджии по информатика .


10 Апр 2017 00:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
@gogoyanev
от това което пишеш за интернета ти предполагам, че си към Unitymedia. Имаш ли загуба на пакети?
Скоростта ти е достатъчна, пробвал ли си с друг iptv оператор?


14 Апр 2017 18:59
Профил WWW

Регистриран на: 11 Окт 2016 09:56
Мнения: 8
Отговори с цитат
zdravkos написа:
@gogoyanev
от това което пишеш за интернета ти предполагам, че си към Unitymedia. Имаш ли загуба на пакети?
Скоростта ти е достатъчна, пробвал ли си с друг iptv оператор?


Здравей,
Да този е доставчикът ми. Това със загубата на пакетите незнам как да го проверя.
Да се поправя за рутерът ми- модела е Asus AC68U.
Преди време ми попадна един бокс на някакъв бг оператор, купуваш бокса и гледаш с мин. такса. Леко криминално ми се стори , но и там нямах голям успех. Само да уточня че тогава бях някакъв ТP Link рутер, който пробвах както с ориг софтуер, така и флаш.
Колегата mizzo ми препоръча vpn доставчик и съм си пуснал месец да тествам. Резулатите са найстина доста добри- скоростта ми е 3 пъти повече . Благодаря му за което (незнам защо но не мога да пиша ЛС).
Само на шампионска лига имаше малко засечки, но си мисля че на мачовете натоварването е голямо, както и кражбите на сигнал


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


14 Апр 2017 20:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Служебен пост :wink:


29 Сеп 2017 10:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2012 19:50
Мнения: 7
Местоположение: UK в момента...
Отговори с цитат
Днес 10/06/2018 свързах Фюжъна (В Англия съм)директно към рутера и гледам абсолютно всички канали,за които съм абонирам ,без да се налага 2-ра мрежа с 2-ри рутер през БГ - IP адрес.Защото един колега сподели: "влезе в сила европейска директива, че абонаментът за електронно съдържание трябва да е достъпен в целия ЕС."
Това е !Просто да споделя! :mrgreen: :arrow: :D 8)

Подробности:
Fibernet 100Mbps optic
Доставчик: VirginMedia
Техен хъб 3.0 ,който съм настроил да работи в режим МОДЕМ.
Вързан към него рутер D-link Dir 655 и избран ръчно DNS с най-добри данни за връзка в моето местоположение.
Може и това да е една от причините,избягвайки на доставчика DNS частния сървър да нямам ограничения.
Не съм пробвал да върна техния хъб в нормален режим и да вържа Фюжъна да видя,дали ще е същото...
Това от мен!


10 Юни 2018 16:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
... а от мен - благодаря !


10 Юни 2018 20:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
madmix, доста смел ход е това да използваш този евтин и физически остарял (N) рутер за първи рутер. На твое място бих останал с оригиналният понеже гео-ограниченията преди се налагаха от Булсат, а не от твоят доставчик. Ако искаш напълно да заобиколиш твоят доставчик ти е необходим VPN, подмяната само на DNS няма да е от голяма полза ако той реши да те блокира.
Много пъти съм казвал, че не далече времето когато ще кажем RIP (бог да я прости) на сателитната телевизия.


11 Юни 2018 15:48
Профил

Регистриран на: 13 Авг 2016 11:14
Мнения: 7
Отговори с цитат
Здравейте, не съм много на ясно с материята, и ако не задавам въпросите си правилно,или на правилното място моля да ме извините. Пробвах да си включа фюжънчето но не стана. Въпросът ми е задължително ли е да имам и втори рутер с Бг. IP за да го свържа с WI-FI. Направих всичко както пише в упътването, но като го включа не виждам интернет връзки на екрана. Единствената опция е с кабел, но в моят случай не ми е никак удобен този вариант. Преместих телевизора и Фюжъна до рутера но пак нищо. Възможно ли е рутера да не е подходящ. С предишните ми проблеми със старите устройства ми помогнахте много. Надявам се пак да стане тъка. Благодаря предварително.


01 Юли 2018 14:35
Профил

Регистриран на: 07 Окт 2012 10:53
Мнения: 113
Отговори с цитат
Вероятно е номера на фюжъна да започва с 37...... , което значи че няма безжичен модул. Ако е така само с кабел ще стане до рутера и вярвай ми така трябва да бъде. Безжично е трагедия!!


02 Юли 2018 17:29
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®