Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 25 Авг 2019 15:19

Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Как и какво можем да гледаме с Фюжън бокса в чужбина 
Автор Съобщение
Аватар

Отговори с цитат
Бях написал нещо за сателитните тунери. Сори !

Последна промяна vanderel на 03 Мар 2019 18:00, променена общо 1 път

03 Мар 2019 12:47
Профил
Аватар

Отговори с цитат
На фюжън бокс каналите ги компресират в H264 - MPEG-4. Няма разлика в приемането им.

Малко по-различно стоят нещата с Андроид бокс(Fusion TV App-Android TV) - там някои канали като Макс Спорт 1-2-3 ХД, Диемите, БНТ1, бТВ ХД и някой други са HEVC - h265 компресия.

03 Мар 2019 14:07
Профил WWW

Отговори с цитат
днес получих отговор на въпроса как бих могъл да разреша проблемът си, отново от съпорта на булсатком, ето го и него:
Здравейте,

Работата при Fusion приемник е същата, понеже на практика той е Андроид базиран, сведен единствено до нашия интерфейс и функции. Има същите мрежови изисквания за да работи коректно. Услугата официално е предвидена да се ползва на територията на България и машините от които взимате сигнала физически са разположени само и единствено в страната. Няма как да повлияем на свързаността, която ползвате понеже не е в нашите юрисдикции.. Съветвам ви да тествате услугата през интернет доставчик, който ползва различен доставчик на високо ниво (tier 1, 2). Съветвам ви също така да не се разделяте със сателитния приемник на този етап.

Разбирам че те не могат да направят нищо по въпроса, но след като плащам за даден продукт с определено качество, и не го получавам просто губят един клиент от 2007г, нито съм първият нито последният, знам, но не съм някакъв болен фен на Булсатком и да им плащам за тази мацаница която е на сателитния приемник.

03 Мар 2019 17:25
Профил

Отговори с цитат
Ако все още не си се отказал от услугата и пак говориш с техническата поддръжка, опитай да наблегнеш на това, че всички останали HEVC или H264 стриймове работят и през прайм тайм, а спортните - секат.

Ако се хостват на една и съща инфраструктура, това означава, че проблемът е вътрешен, при булсатком, защото те имат капацитет да сервират един канал, но не друг? Защо?

Международното рутиране и латентността биха били фактор, ако всичките им ХД канали сечяха, но както го описваш, това не е така.

Поздрави и успех!

01 Апр 2019 10:45
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Съпортът те отсвива като при среща с началника за повишение на заплатата :lol:

01 Апр 2019 15:55
Профил WWW

Отговори с цитат
nkichukov написа:
Ако все още не си се отказал от услугата и пак говориш с техническата поддръжка, опитай да наблегнеш на това, че всички останали HEVC или H264 стриймове работят и през прайм тайм, а спортните - секат.

Ако се хостват на една и съща инфраструктура, това означава, че проблемът е вътрешен, при булсатком, защото те имат капацитет да сервират един канал, но не друг? Защо?

Международното рутиране и латентността биха били фактор, ако всичките им ХД канали сечяха, но както го описваш, това не е така.

Поздрави и успех!

Ами и моята логика е такава, но според съпортът на Була проблема е в моя интернет... след като при тяхна мрежова свързаност не се наблюдавало подобно нещо, и за тях въпросът е приключен. Бих имал по-голям успех да споря с някое дърво мисля аз

09 Апр 2019 20:37
Профил

Отговори с цитат
Жалко! Аз нямам такъв пакет и не мога да доложа. Но предполагам, че същите проблеми трбява да се наблюдават и в БГ и изобщо навсякъде.

Поздрави!

09 Апр 2019 20:57
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4