Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 11:05



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Fusion захранване 
Автор Съобщение

Регистриран на: 03 Яну 2017 21:20
Мнения: 2
Отговори с цитат
Привет, пичове.
На колко волта се захранва Фюжъна?

Не съм му обръщал внимание. По празниците си забравих захранването в провинцията. Фюжъна го разнасям тук-там, но се случи да му забравя захранването.
Все пак отидох до офис в София, да ги помоля за едно захранване, а моето може да им бъде предадено в офис извън София. Не виждам, какъв им е проблемът. Но вероятно има. Намира се там, където се предполага че трябва да им гънки, а всъщност е гладко.
Служителите на компанията ми казват, че това не може да стане, като е възможно само да се купи за 9 лв. Че то с куриер би излезнало на половина!
А аз имам всякакви захранващи устройства и просто ми е на 2 спойки цялата работа, но реших, че мога като се прибирам вечер, да си уредя въпроса. Но всеки ли може да си запои букса? Нагло е така да се рекетират хората!

Не ме питайте, защо съм към тия. Всички домашни нетаджии са един дол. Нищо смислено не може да предоставят на клиентите, отговарят със стандартни откази, ако ги помолиш за услуга, която по принцип я нямат, а биха могли (с малко акъл, който междувпрочем им е в дефицит) да я доставят. Говоря за такава в областта на мрежите, не друга. А това, което предлагат, е на нереално високи цени. Нещо повече - при технически проблеми са правили опити да изкарат проблема в моите устройства. След това се оказва естествено, че е при булсатком. Вместо да се извинят, са се държали арогантно.
Вече ми писва. Всъщност служителите им (които говорят с клиентите) са неадекватни, дали пияни или дрогирани не категоризирам, но некомпетентни за поста си, за който се предполага, че би трябвало да имат идея от телекомуникации и мрежи. Стоят на кантар със силиконка мечтаеща да свири на Фики, Галин и Борис Дали.


03 Яну 2017 22:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Мисля, че първите два реда са напълно достатъчни :wink: Останалото няма кой да го чете ... в този форум :!:

5 волта право / 1,5 ампера


04 Яну 2017 14:15
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Захранването е с ток и напрежение, подавани от USB. Ако телевизора Ви има USB порт и имате подходящ кабел, може от него да си го захранвате, просто трябва да прежалите един USB кабел и да отрежете от някъде конектора, който отива към захранването на приемника. Останалото е просто увиване на проводници. Аз докато ползвах това устройство, за да освободя гнезда, така го захранвах. Иначе едва ли някой би Ви заменил операторско оборудване, при положение, че не се предоставя старото. Давате само обещанието, че ще се върне някъде в България, но служителките в офиса се отчитат какво са дали и какво са взели. Не се сърдете на БСК, тъй като и те нямат вина за тази ситуация, а пък във ваша полза USB кабели имате най-вероятно поне от гледна точка на смартфоните. Все някъде, ще имате нещо в изобилие.


04 Яну 2017 16:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Мда, и аз не бих дал адаптер при подобни обстоятелства. Вашето също може да се приеме за рекет към фирмата, щом не е станало както искате веднага започват обиди и грубиянщини.


04 Яну 2017 16:09
Профил

Регистриран на: 03 Яну 2017 21:20
Мнения: 2
Отговори с цитат
Преди да одобрят темата, си го направих. 8)

Благодаря за отговорите.

Atom Heart, страшен рекетьор съм. На мой клиент не съм казвал нямам връзка между офисите, оправяй се или купуваш. Винаги съм правил компромиси.

Както и да е. Със здраве.


04 Яну 2017 21:48
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Да, разбира се. Тук сме свикнали да влизат собственици на корпорации и вериги, винаги с перфектно обслужване. И твърде често в тотален контраст с културния изказ на големия бизнесмен.


05 Яну 2017 13:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
user6396 написа:
Захранването е с ток и напрежение, подавани от USB. Ако телевизора Ви има USB порт и имате подходящ кабел, може от него да си го захранвате,...

Точно това не съветвам никой да прави за да си захрани Фюжъна перманентно.


20 Яну 2017 18:00
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Хъмм и защо?


20 Яну 2017 18:58
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
user6396 написа:
Хъмм и защо?
Защото USB портовете на телевизора са разчетени за 0,5 ампера ток. Фюжъна дърпа 1,5 ампера и при продължителна работа USB порта ще прегрее. При мен точно така се получи, само че не с Фюжън, а с 10.1 инчов таблет. За това таблета си вече го зареждам само от неговото фабрично зарядно 5V/2.1A


20 Яну 2017 20:59
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Зависи какъв е порта. Повечето USB 3.0 портове подават 2.0A ток, който е напълно достатъчен за захранването на бокса, но както споменах зависи много от телевизора и самия порт.


20 Яну 2017 21:09
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®