Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 08:28



Отговори на тема  [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 103  Следваща
ФЮЖЪНЧЕТО 
Автор Съобщение

Регистриран на: 30 Яну 2015 10:52
Мнения: 8
Отговори с цитат
Колеги да питам имате ли проблем с тоя проклет фюжън след примерно 18:00 когато е натоварено смисъл когато хората гледат тв в тъй наречените час пик ...от известно време започна това насичане на все 5 секунди замръзва картината и изчезва звука ..от булсат ми казват ,че е от оператора кой ми предоставя услугата на интернет ,но според мен проблема е в техните устройства..


02 Окт 2017 21:32
Профил

Регистриран на: 07 Авг 2010 20:56
Мнения: 70
Отговори с цитат
deniccc написа:
Колеги да питам имате ли проблем с тоя проклет фюжън след примерно 18:00 когато е натоварено смисъл когато хората гледат тв в тъй наречените час пик ...от известно време започна това насичане на все 5 секунди замръзва картината и изчезва звука ..от булсат ми казват ,че е от оператора кой ми предоставя услугата на интернет ,но според мен проблема е в техните устройства..

И при мен е така,интернета ми е от друг оператор.


03 Окт 2017 14:28
Профил

Регистриран на: 07 Окт 2012 10:53
Мнения: 113
Отговори с цитат
Аз съм с 3 Фюжъна, и оптика от Булсат - нямам такъв проблем, само когато дават нещо много интересно се случва един или два пъти да "залепне". Пример ALL STARS 2017, Дрийм тийм Барселона vs Отбор Стоичков и те така.


03 Окт 2017 15:41
Профил

Регистриран на: 30 Яну 2015 10:52
Мнения: 8
Отговори с цитат
Така беше в началото проблем при интересни предавания (насича) а сега вече след 18:00 и цяла събота и неделя ... Напишете от кой оператор получавате интернета искам да събера повече мнения и на тия от булсата да им натрия носа ,че се оправдават ,че проблема идва основно от моя оператор.. БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО !!!!


03 Окт 2017 22:15
Профил

Регистриран на: 20 Апр 2009 08:33
Мнения: 257
Отговори с цитат
Четири фюжъна са вкъщи,нета е оптика от близу,50 МБ-Няма проблеми.


04 Окт 2017 05:30
Профил

Регистриран на: 30 Яну 2015 10:52
Мнения: 8
Отговори с цитат
Здравейте отново след направено от мен разследване дали фюжъна има проблем с друг доставчик на интернет в гр.Плевен освен ОПТИСПРИНТ официално казвам и потвърждавам няма проблем нито с близу (мтел) нито с виваком единствено ОПТИСПРИНТ ПЛЕВЕН чрез техния интернет еб..т ма...та на фюжъна филтрирайки тяхната телевизи в следствие на, което се получава прекъсване на всеки 5 секунди и така през 5 секунди ...


07 Окт 2017 13:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Оптиспринт са основен доставчик на интернет в града и са доста напред с материала. В правото си са да филтрират, особено след като и те предлагат телевизия. Була имат нет в няколко блока в Сторгозия и Дружба и не се очертава в скоро време да имат на други места. Така че трябва да вземеш някакво решение ...


07 Окт 2017 20:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Вандерел, няма ли точка в ОУ, която да им дава право да ти ограничават интернета, то нямат право да го правят. Досега никой, който го е приемал за даденост, не е успял да потвърди това право на операторите с конкретен текст.


08 Окт 2017 15:17
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Монопола, монопола.....Нека го направят в София! :mrgreen: :mrgreen:


08 Окт 2017 16:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
"Ограничаване на интернета" в случая е малко силно казано. Абонатите на този или тези оператори могат да влязат във всички сайтове, в които влизат всички останали. С техния нет не могат да работят само едни крайни устройства, декодиращи телевизионен сигнал. Но този оператор веднага предлага на тези абонати други устройства, които отварят същите телевизии. Имат ли право или това е чиста проба - изнудване, казусът автоматически се превръща в юридически. Ищецът в случая едва ли ще предяви искане,защото и неговите действия не са напълно чисти. Извършителят пък веднага се възползва от това. За авторски права, ОУ по договори и тем подобни - както много биха казали - в България сме и всичко е относително. А Вики правилно подсказва една от причините !


Последна промяна vanderel на 08 Окт 2017 21:44, променена общо 1 път



08 Окт 2017 19:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 09 Мар 2007 13:39
Мнения: 229
Местоположение: Rudozem
Отговори с цитат
Aз от Февруари съм така и няма оправия ,няма друг нет освен местния и си слушам радио с Фюжъна ,чат пат и SD каналите тръгват ,ама за HD никакъв шанс ,тръгва и спира през 2 секунди с мобилен от Телефона няма проблем, ама нямам Диема Спорт и нета бързо заминава


08 Окт 2017 20:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
МТелСпорт и Спорт+HD са готови да разцепят цяла България и го правят, камо ли в градчета като Рудозем, да няма феодализъм. Щом големите го правят, защо тогава и малките да не бранят територията си ! БСК напр. няма ли да са много важни, да наслагат Фюжънчета в половин Рудозем,без да са си мръднали пръста за изграждане на интернет мрежа там. Всеки трябва да яде :wink: В по-големите градове положението е малко по-различно. Там могат да се заформят всякакви дилеми. Плевенчанинът deniccc напр. има избор - да стане интернет абонат вместо на Спринт - на Близу да кажем и да ползва ТВ услугите на Була. Другото е да се откаже от БСК и да гледа ТВ от Спринт. От своя страна интернет провайдърите, които предприемат такъв ход като филтрирането и не са монополисти в района, трябва да са наясно, че това е нож с две остриета, т.е. че абонатите им могат да ги сменят като доставчици.


08 Окт 2017 21:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 09 Мар 2007 13:39
Мнения: 229
Местоположение: Rudozem
Отговори с цитат
Не съм съгласен след като плащам Неограничен нет ,мога да си го ползвам за каквото искам и наглото е че те лъжат в очите че не е така .


08 Окт 2017 22:02
Профил

Регистриран на: 02 Яну 2013 14:04
Мнения: 127
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Ако си на мястото на доставчика ти ,няма да разсъждаваш така. Ти и още 150 човека,мигрирате на иптв (примерно) и специално за вас трябва да се осигурят още 700-800 мегабита трафик,за да не се скапе услугата на другите. Едва ли някоя малка фирма ще се набута да влачи трафика на конкуренцията.


08 Окт 2017 22:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ами да ! Була нямат свободен капацитет на сателитните си честоти и мъчат абонатите си с SD качество. В същото време обаче са доволни като ползват ресурса на различни интернет доставчици. Сложничко е ! Затова във всяко населено място провайдърите имат право да действат според зависи :wink:


08 Окт 2017 23:13
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 103  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®