Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 23 Апр 2024 09:58



Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Силно пукане при смяна на канлите?? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Говорим само за прекъсване на звука. Така че остави инсталацията и останалите уреди. Или кабел, или телевизор.


15 Дек 2015 00:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Офазяването не е шега, трябва да разбереш откъде идва. Изключваш всички уреди и започваш да ги добавяш един по един като замерваш.


15 Дек 2015 01:48
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
sa6o91 написа:
Ще разменя чинчовете. На контактите пластините са към нула, не е офазено. Обръщах щепсела на телевизора и като проверя на тунера на телевизора фазомерът пак светва. Има климатик, който е включен към същия разклонител и го подозирам и него, но няма къде да се включи. Климатика е нов и е инверторен. Има вариант да е от телевизора.


Ако всичко в твоята собственост е DIY плати на някои който знае какво прави за да намери и отстрани проблема, защото последствията могат да бъдат жестоки (вкл и човешки живот).
Не е случаен факта, че в нормалните държави за всичко се изисква лиценз и ако притежателят му не спазва стандартите, лиценза му се отнема веднага.
Семейната ни фирма за 15 години е инсталира над 10 000 000 (милиона) сателитни антени и повярвай ми зная какво пиша, не се бъзикам когато става въпрос за сериозни неща.


15 Дек 2015 03:13
Профил

Регистриран на: 02 Сеп 2009 14:20
Мнения: 15
Отговори с цитат
5610 написа:
sa6o91 написа:
Ще разменя чинчовете. На контактите пластините са към нула, не е офазено. Обръщах щепсела на телевизора и като проверя на тунера на телевизора фазомерът пак светва. Има климатик, който е включен към същия разклонител и го подозирам и него, но няма къде да се включи. Климатика е нов и е инверторен. Има вариант да е от телевизора.


Ако всичко в твоята собственост е DIY плати на някои който знае какво прави за да намери и отстрани проблема, защото последствията могат да бъдат жестоки (вкл и човешки живот).
Не е случаен факта, че в нормалните държави за всичко се изисква лиценз и ако притежателят му не спазва стандартите, лиценза му се отнема веднага.
Семейната ни фирма за 15 години е инсталира над 10 000 000 (милиона) сателитни антени и повярвай ми зная какво пиша, не се бъзикам когато става въпрос за сериозни неща.

5610, чест и почитания за сизифовия труд, но простата сметка показва монтирани по 1826 антени всеки божи ден, вкл. празнични и почивни дни. Не, че е невъзможно, но все пак ми се струва малко странна такава работоспособност. Все пак, колкото и да си добър, качественият монтаж с всички изисквани екстри, настройки, окабеляване, обучаването на клиентите на работа с техниката и пр. отнема минимум 1 час, реално 2, отделно транспорта към следващия клиент. Но дори и по 1 антена на час да се монтира - 8 на ден, показва, че семейната ви фирма работи с 230 екипа от по поне 2 човека. Ако бъркам нещо в сметките или друго, моля да поясниш. не се заяждам, просто ми е малко странно...


15 Дек 2015 12:59
Профил

Регистриран на: 02 Юли 2009 17:43
Мнения: 48
Отговори с цитат
Много добре знам какво правя. Имам и 3- та степен по електробезопасност. Работил съм и в най- големия кабелен оператор в страната. Фазомера светва на тунера на телевизора, обръщам щепсела на телевизора и пак светва. Има отечка, но това съм го срещал на много CRT телевизори. Това, че светва не значи, че на шасито на телевизора имам 220V, защото не свети толкова силно, но каквато и отечка да има я предавам на приемника. Измерих отечката, която идва от телевизора 23V


15 Дек 2015 13:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
krasibel написа:
5610, чест и почитания за сизифовия труд, но простата сметка показва монтирани по 1826 антени всеки божи ден, вкл. празнични и почивни дни. Не, че е невъзможно, но все пак ми се струва малко странна такава работоспособност. Все пак, колкото и да си добър, качественият монтаж с всички изисквани екстри, настройки, окабеляване, обучаването на клиентите на работа с техниката и пр. отнема минимум 1 час, реално 2, отделно транспорта към следващия клиент. Но дори и по 1 антена на час да се монтира - 8 на ден, показва, че семейната ви фирма работи с 230 екипа от по поне 2 човека. Ако бъркам нещо в сметките или друго, моля да поясниш. не се заяждам, просто ми е малко странно...

В периода 2003 - 2012 сме поддържали между 200 - 250 техника - тогава беше епогея на сателитната телевизия. Норматива за инсталиране на антена и един приемник е 3,45 часа за работници на заплата (каквито ние никога не сме имали) Опитен контрактор инсталира всичко от А до Я за около час и половина. При тях няма никакви ограничения за продължителност на работно време - повече работят, повече получават. Работата им се заплаща не на час, а на свършена работа. Работи се 365 дена в годината с излючение на дните с температура под (-40 целзии) Всеки добър техник заработва по-добро възнагражение от лицензиран инженер с доста години опит - напуснали работа техници по свое желание нямаме до този момент.
Екип от 2 техници работи само ако е необходима стълба по-голяма от 28 фита (до 50 фита) където заплащането е двойно, а при определени обстоятелства тройно .... вторият "техник" се нарича хелпер стълбар и обикновенно е някой работник от склада.
Не подценявай и факта, че антена се демонтира и връща само ако си клиент на Булсат, при всички останали компании те се оставят на мястото където са инсталирани и когато клиента се премести му се предоставя нова антена. Когато техника намери съществуваща инсталция може да я използва ако е в отлично състояние (заплаща му се същите пари като за нова инсталация без да прави нищо, но носи 100% отговорност за нея) При шум в LNB повече от 850 то се подменя задължително (Булсат замерват този шум с водомера на клиента)
Какво показват твоите сметки не ме интересува аз гледам инвентара от складовите наличности с които проблеми нямаме.
За да си наясно и със заплащането:
-Бейсик инсталация - 150$
-Допълнителна линия (до 100 фута) - 50$
-Добавяне на допълнителен сателит - 75$
-Инсталиране на суич - 20$
-Ремонт до 1 час - 75$ след това 1$ за всяка минута.
**** При сателитният интернет и комерсиалните инсталции цените са двойни - посочените суми се заплашат от Сателитният ТВ или интернет оператор и са безплатни за клиентите ако те не са се опитвали да отстранят проблема сами

Статистиките показат, че с въвеждане на задължителното заземяване на антените дефектите на ресивърите е намалял с около 80%. Компаниите майки печелят от това, че не ни плащат допълнителни средства за да посещаваме клиентите с цел подмяната им.
Използването на качествени сателитни файндери ни защитава от евентуален отказ за заплащане на инсталация или ремонт понеже притежават необходимите доказателства, че при всеки клиент сме работили качествено. (има доказателство от параметрите при които сме оствили антената на всеки един адрес и ние ги съхраняваме с години). Те изчисляват всичко необходимо за инсталцията (азимут, елевейшън и скю), проверяват автоматично че си на правилният сателит ....


15 Дек 2015 16:38
Профил

Регистриран на: 02 Юли 2009 17:43
Мнения: 48
Отговори с цитат
Антената не се връща, а само приемника при отказване. При преместване се сваля и се слага на новия адрес.
При монтаж на приемника като проверите с фазомера ако светне какво правите не инсталирате повече.


15 Дек 2015 19:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
sa6o91 написа:
Антената не се връща, а само приемника при отказване. При преместване се сваля и се слага на новия адрес.
При монтаж на приемника като проверите с фазомера ако светне какво правите не инсталирате повече.

При отказване - провайдера(ТВ оператора) ти изпраща празни кутии с платена обратна доставка за негова сметка ако ресивърите са поднаем (след това независимо от състоянието им заминават за завода производител за основен тест и евентуален ремонт), ако си ги закупил можеш да правиш с тях какво пожелаеш.
Когато сменяш адреса е твое задължение да си пренесеш ресивърите на новият адрес)

Не ползваме фазомери има специални детектори които се подвключват в контакта и показават дали им отечка, фазата е раменена..., ако електро инсталацията не е наред не пипаме нищо докато не бъде отремонтирана. Имаме респект към човешкият живот на персонала и притежателите на имота. На техника се заплаща като за посещение при ремонт.

По-горе писалият, че импусното захранване на телевизора връща някакво напрежение към антената може да си скъса сертификата за квалификация понеже няма елементарна представа за какво говори.


15 Дек 2015 19:38
Профил

Регистриран на: 02 Юли 2009 17:43
Мнения: 48
Отговори с цитат
Ако става дума за мен никъде не съм писал, че импулсното захранване подава напрежение към антената. Самия телевизор е стар и има потенциална разлика между шасито и нулата 23V. Като провериш с фазомера светва, но по- слабо и да това леко офазяване се предава не към антената, а към приемника и от него по кабера до конвертора и не стига до антената, защото конвертора отвън е покрит с пластмаса и държача на конвертора е пластмасов.


15 Дек 2015 20:04
Профил

Регистриран на: 02 Юли 2009 17:43
Мнения: 48
Отговори с цитат
Проблем със звука или продължава да има, или си въобразявам. Явно не е от чинчовете. Трябва да пробвам с другия HD приемник, но той няма платен абонамент.


18 Дек 2015 20:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Понеже не е имало други подобни оплаквания от тези приемници, затова те карам да търсиш външни фактори. Чинчовете обикновено не са запоени. При тях жичката само опира в крачето. Затова според мен са основните заподозряни. Смени целия кабел - 2-3 лв. и чак тогава мисли за телевизора. Той е втория заподозрян. Тунерът е трети, според мен.
Аварии които се проявяват рядко е трудно да се хванат. Начинът е - тестване.


18 Дек 2015 20:27
Профил

Регистриран на: 05 Яну 2016 14:32
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравите и от мен. Моя проблем нз. дали е от ТВ-то или както тук пише от тунерите. Имахме преди ТВ Panasonic и не пукаше, а сега от декември си взехме LG. И ни се появи пукането, купувах др.кабел HDMI, но пак си пука. Та исках да попитам дали се знае кога ще го оправят проблема или нещо подобно. Аз съм в Испания и нямам възможност да сменя в момента тунера. С посочените настройки за въвеждане на транспордерите и т.н., не става, защото не могат да се изтрият. Пишете , ако знаете нещо по въпроса с гадното пукане. Благодаря.


05 Яну 2016 14:42
Профил

Регистриран на: 11 Сеп 2015 02:10
Мнения: 22
Отговори с цитат
Не ти е от телевизора и нищо не можеш да направиш и да смениш тунера пак ще пука аз съм го сменял 2 пъти с чисто нови. От софтуера на тунера е ако благоволят програмистите на Була да се справят ще се спре пукането, до тогава само можеш да се молиш и да се надяваш на чудо!::)) Както се казва, а дано ама надали....


05 Яну 2016 17:23
Профил

Регистриран на: 10 Ное 2015 10:30
Мнения: 75
Отговори с цитат
След като продължава да пука след смяна на тунера, а на повечето хора не им пука, най-вероятно проблема е другаде, а не в тунера. Нещо в конкретното свързване.
Ако проблема се е проявил след смяна на телевизора, явно има нещо друго. Със сигурност не е в телевизора проблема.
Някой говориха за възможен проблем от токове към земя.
Пробвайте да заземите оплетката на кабела, който отива към антената. Можете да използвате защитната земя на контакта, в който е включен тунера, само се уверете че е заземен. Не вземайте земя от нулата на контакта, а от пластините за заземяване встрани.
И пишете ако пробвате, дали има резултат.


05 Яну 2016 17:32
Профил
Аватар

Регистриран на: 03 Окт 2009 11:43
Мнения: 26
Отговори с цитат
jivkoj написа:
След като продължава да пука след смяна на тунера, а на повечето хора не им пука, най-вероятно проблема е другаде, а не в тунера. Нещо в конкретното свързване.
Ако проблема се е проявил след смяна на телевизора, явно има нещо друго. Със сигурност не е в телевизора проблема.
Някой говориха за възможен проблем от токове към земя.
Пробвайте да заземите оплетката на кабела, който отива към антената. Можете да използвате защитната земя на контакта, в който е включен тунера, само се уверете че е заземен. Не вземайте земя от нулата на контакта, а от пластините за заземяване встрани.
И пишете ако пробвате, дали има резултат.


Ти бъзикаш ли се...да ,определено се бъзикаш с токовете.Само жена ми я тресе тока когато обуе високи токчета...мене ме тресе друго,но няма да го изразявам тука.А оплетката, или омлета ми става много хубав с две или повече яйца. :oops: :mrgreen: :lol: :roll: :twisted: :evil:


09 Яну 2016 20:29
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®