Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 01:52



Отговори на тема  [ 335 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
"LNB Няма сигнал","Нямате достъп до мрежата","Каналът е к-н" 
Автор Съобщение

Регистриран на: 03 Сеп 2009 13:22
Мнения: 47
Отговори с цитат
Ванди проблема на хд транспондера продължава цифрите постоянно се местят, а като се гледа насича картината и понякога и звука :) Дали е разместена чинията нещо или го има проблема и при други? Не е фатално гледаме от фюжъна ама чинията е резервния вариант :)


31 Май 2020 01:03
Профил

Регистриран на: 04 Сеп 2010 23:49
Мнения: 56
Отговори с цитат
Добро Утро.

Алонс0, погледни това - viewtopic.php?f=2&t=20783

Ванди, изглежда че има още абонати с този проблем, ако има чалъм и време ( скоро почват и мачовете ) направи едно упътване как да се справим с проблемът. Сега вече и Екшъна и Ринга са ХД , така че транспондера става стратегически! :shock:


31 Май 2020 10:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Alons0 написа:
Ванди проблема на хд транспондера продължава цифрите постоянно се местят, а като се гледа насича картината и понякога и звука :) Дали е разместена чинията нещо или го има проблема и при други? Не е фатално гледаме от фюжъна ама чинията е резервния вариант :)
На първата страница в тази тема съм написал какво трябва да е нивото на сигнала. Сравни го с твоето. Когато се губи сигналът от антената, на екрана веднага ще излиза надпис - Няма сигнал . Ако приемникът е като първия, трябва да му се смени адаптера/в никакъв случай не сменяйте целия приемник/. Ако приемникът е като втория или третия, се сменя целия приемник.
В скоро време трябва да пуснат новите приемници :D


Прикачени файлове:
zhd 210.jpg
zhd 210.jpg [ 5.87 KiB | Прегледано 15692 пъти ]
zhd 100.jpg
zhd 100.jpg [ 5.05 KiB | Прегледано 15693 пъти ]
zhd 200.jpg
zhd 200.jpg [ 3.42 KiB | Прегледано 15696 пъти ]
31 Май 2020 13:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
ААААААААА ННННННЕЕЕЕЕЕЕЕЕ.
Третия бих го сменил само ако се е запалил целия.


31 Май 2020 14:21
Профил

Регистриран на: 03 Сеп 2009 13:22
Мнения: 47
Отговори с цитат
Като първия е, значи зарядното прави проблеми и трябва да се смени така ли? :)


01 Юни 2020 00:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Като си на Канал 1 , натисни синьото копче на д-ното. Ако има над 11 dB значи адаптерът е за смяна.


01 Юни 2020 10:33
Профил

Регистриран на: 03 Сеп 2009 13:22
Мнения: 47
Отговори с цитат
vanderel написа:
Като си на Канал 1 , натисни синьото копче на д-ното. Ако има над 11 dB значи адаптерът е за смяна.

Ванди проблема продължава и след смяна на зарядното. Пробвах с друг хдми кабел същото е. Иначе на БНТ1 сигнала е 11.43 :) Дали е нещо за ремонт и запояване, аз също съм от Плевен, ако си спомняш :)


17 Юни 2020 17:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Здравей ! Мисля че имаше някъде сплитер или снадка. Някъде пропада напрежението. Щом не е в адаптера, значи е в тях ! Снадките на външни условия издържат по около 2 години !


17 Юни 2020 19:32
Профил

Регистриран на: 03 Сеп 2009 13:22
Мнения: 47
Отговори с цитат
vanderel написа:
Здравей ! Мисля че имаше някъде сплитер или снадка. Някъде пропада напрежението. Щом не е в адаптера, значи е в тях ! Снадките на външни условия издържат по около 2 години !

Ами не, кабела е цял от чинията до приемника. Другия начин нещо чинията да става, но ти я настрои и стегна хубаво и от 2016г не е имало проблеми :) Би трябвало да се губят и други канали, а не само тази честота, ако е от чинията. Дали не е приемника нещо :)


18 Юни 2020 04:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Сатфиндер или друг приемник ако имаше подръка.... може веднага да се провери!


Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk


18 Юни 2020 09:34
Профил WWW

Регистриран на: 04 Сеп 2010 23:49
Мнения: 56
Отговори с цитат
Здравей, Алонс0. И аз имам абсолютно същия проблем със ХД транспондера. Понеже имам 2 приемника свързани с една чиния с ЛНБ с 2 изхода, след като размених местата на 2-та приемника проблемът си остана в проблемния. Затова си мисля че причината е само в приемника. Ти както разбирам си в Плевен, така че предполагам можеш да пробваш да ти го сменят . Пиши ако го оправиш по някакъв друг начин, понеже аз съм навън и опцията за смяна е по - трудна при мен. Успех.


18 Юни 2020 10:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
210 явно започват да дават втори дефект.
Първият е адаптерът им - грубо казано адаптерът прекъсва и така картината предимно на HD каналите/защото те са най-чувствителни към напрежението/ насича или изчезва.
Вторият, който се очертава - спират да подават сигнал през HDMI порта.
Заработват като SD приемници, т.е. не могат да разчитат MPEG4 или аварията е към самия порт - това трябва да си изясним.

Берое, ти понеже си в чужбина, си по прекаран. Трябва да направиш всичко възможно за да тръгне тунерчето. Не съм ти казал още последния опит, но не съм забравил. Дай обаче да проверим първо едно друго нещо - вържи тунера към ТВ с чинчове. Трябва да имаш картина и звук, друг е въпросът че картината няма да е HD. Според този резултат ще дадем окончателната диагноза, за вида повреда. И ще остане последния шанс ...

Алонсо, картината може да насича от антената само ако сигналът е на границата на приемане - около 6,50 дБ. След като е над 9-10 от там проблеми няма. Остава моментно прекъсване на напрежението - от адаптер и връзки. По малко вероятно - конвертор. Тунерът го оставяме за последен :D Т.е. авариите се отстраняват винаги от лесното към трудното. Когато има налице поне два тунера, като при Берое, с размяна на местата им се отхвърлят или намират повредите. Най-е лошо когато авариите се проявяват от време на време. Като дойда у вас предполагам, че всичко ще е наред ... :D Помисли още малко. Ако можеш размени им местата с някой друг тунер , и ако със сигурност проблемът е в тунера, ще го сменим. Не ща да ти пращам техници, че не знам какво ще ти дадат. Може на първо време и ти да пробваш да го вържеш към ТВ с чинчове ...
Ще държим връзка !


18 Юни 2020 22:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Даскале, да не съм те чул повече да казваш, че 200 е за боклука :lol:


18 Юни 2020 22:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Статистически с 210 проблемите тепърва започват. Лошото е че техниците винаги бързат и може да сменят здрав 210 с 200 :evil: Което ще е жалко за абоната. Гледам поне нащи абонати/от форума/ да не допускат грешка, преди да са сигурни ! А колко 210 са отишли на боклука заради адаптери ... - зависи от техника - ако няма друг адаптер, ако бърза, ако не мисли, ... хора разни ! Тук във форума сме на друг принцип - борим се да спасим всеки тунер. Ако пък е в чужбина, тогава направо сме длъжни да го правим !


18 Юни 2020 23:18
Профил

Регистриран на: 03 Сеп 2009 13:22
Мнения: 47
Отговори с цитат
Аз обаче имам само един приемник, втория е фюжъна и нямам друг, за да го тествам. По принцип гледаме от фюжъна, но тези дни прекъсваше, защото Спринта режеха пак трафика, май спря и са се разбрали за пари като всяка година :) Другия вариант е да го мъкна чак на село и там да се тества :)


18 Юни 2020 23:29
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 335 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®