Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 17:49



Отговори на тема  [ 335 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Следваща
"LNB Няма сигнал","Нямате достъп до мрежата","Каналът е к-н" 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Това е проблема! С другия адаптер работи на пушка. Набедения за неработещ адаптер направо си пареше като го извадих от ел. мрежата. Благодаря на всички помогнали за решението на моя проблем. Утре отивам в офис за смяна /дано да има/
04.01.2016-Послепис:
Смених адаптера със стар, но работещ. За сега вс е наред. Още веднъж благодаря Ви за съдействието


02 Яну 2017 19:40
Профил

Регистриран на: 21 Апр 2014 00:56
Мнения: 55
Отговори с цитат
аз все си мисля че от каналите 18+ няма много смисъл, който мъж си има деца значи си има и жена, как ще гледат 18+ канали ако децата са вкъщи ?
по добре да си правят сами ( онова дето е за големи ) или да си намерят от някой сайт, там не се иска пароли .тоест такива канали за големи мисля за излишни ?


29 Яну 2017 07:29
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Ами не съвсем. Първо щом ги има, значи все има гледаемост. Добре е да ги има. Иначе представената от теб ситуация, помисли, че има семейства с повече от един телевизор. Децата едва ли биха гледали в две стаи и два телевизора едновременно. Този втори може да е в спалнята. Отделно с новата Fusion платформа през програми като Kodi тези канали могат да се гледат на всяко електронно устройство, а смартфоните са си доста преносимо нещо. :D


29 Яну 2017 09:40
Профил

Регистриран на: 20 Апр 2009 08:33
Мнения: 257
Отговори с цитат
kitomaza написа:
аз все си мисля че от каналите 18+ няма много смисъл, който мъж си има деца значи си има и жена, как ще гледат 18+ канали ако децата са вкъщи ?
по добре да си правят сами ( онова дето е за големи ) или да си намерят от някой сайт, там не се иска пароли .тоест такива канали за големи мисля за излишни ?

И каква е връзката между твоите разсъждения и заглавието на темата?


06 Фев 2017 08:41
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
И той като някой други, на всяка манджа - мерудия! :)


06 Фев 2017 11:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Технически пост :!:


30 Апр 2017 23:04
Профил

Регистриран на: 04 Ное 2016 12:00
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравейте,какво означава ,когато на екрана ми се изписва LNB късо съединение?Ще звъня по късно на операторите,но все пак ако има някой ,който е по вещ в темата,моля да ми изясни?


29 Май 2017 07:47
Профил

Регистриран на: 10 Ное 2015 10:30
Мнения: 75
Отговори с цитат
Означава, че има късо съединение в кабела от приемника до антената или в конвертора на антената.
Ако е откачан антенния кабел от приемника, провери дали жички от оплетката не опират в централното жило.


30 Май 2017 11:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Технически пост, който ви отвежда на първа страница :D При някой от надписите в заглавието, четете там :arrow: viewtopic.php?f=2&t=18687


16 Юли 2017 09:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
vanderel написа:
:idea: :idea: Ако Вашата антена е на повече от 5 години, то тя може да е с този модел окачване :arrow: http://alfa.kachi-snimka.info/images-20 ... 52803b.JPG .
Тогава със сигурност вече имате проблем !!! И той е продиктуван от остаряването на пластмасата,която се вижда на снимката. Този елемент при новите антени, вече е метален.
При деформирането на пластмасата, конверторът заедно с металният профил, на който е закрепен, увисват надолу и по този начин антената се разфокусира. Т.е. ще се намали качеството на приемания сигнал.
:idea: Какво да направим :D
Ако сте в БГ, и имате постоянни проблеми, можете да поискате антената да бъде сменена !!!

Ако обаче сте пак в тая чужбина,тогава кой ще Ви я смени :D Докато си купите нова антена и за предпочитане по-голяма /виж предния пост/,направете следното :arrow: Натиснете синия бутон на д-ното и изкарайте сигнал-индикатора. Преместете на 12524 Н ! Оставете някой да наблюдава нивото на дБ-лите,а Вие отидете до антената. С един пръст повдигнете леко до упор металния профил на който е монтиран конверторът. Разберете от помощника ви, каква е промяната на индикатора. Вероятно ще установите,че когато профилът е в по-горно положение ,сигналът е по силен. Тогава трябва да импровизирате :wink: подпъхнете нещо твърдо/ не дърво и хартия/, под профила, така че той да остане в положението с най-силен сигнал. Внимавайте да не спукате и без това опечената пластмаса.

Приятно гледане на БГ ТВ :!: :D

Може ли нова снимка на тази пластмаса, защото линкът вече не работи?


18 Юли 2017 15:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2012 19:50
Мнения: 7
Местоположение: UK в момента...
Отговори с цитат
Позволявам си да използвам темата,за да не повтарям заглавието.
В Англия съм и преди дни се върнах от БГ с 2-ро устройство,което активирах там и настъпи момента да си го скача сам.Консултирах се кой вариант е по-добър с двойно LNB или със сплитер,за да не повтарям кабела.Техник от сателитни системи Варна на Владислав ми каза,че ако използвам сплитер,тогава от менюто на 2-рия приемник трябва да спра захранването към "окото",за да не се дублира с основния.Така....свързах всичко и пуснах първо 2-рия приемник само,за да намеря и спра захранването към LNB-то!Такава опция в менюто не намерих.Сигнала го чаках няколко минути на Канал 1 и се появи.После вкл. и основния приемник и всичко си беше нормално.Забелязах,че има канали,които ми са неплатени,но на тях си го пише "Без достъп..." .Появиха се обаче канали,които съм гледал ,но ги няма..."LNB Няма сигнал". Разсъждавайки стигнах до извода,че съм разделил сигнала на 50% и слабите ми канали,които са били вече не мога да ги хвана с това "око".Питах тогава техника,дали не ми трябва око с повече децибели ,но той отрече.В момента окото ми не е оригинално на Булсат ,а сложено от тукашен техник и е
Your Digital World Ku Band Universal Single LNBF
LQ (Ghz) Input GHz Output Mhz Gain dB Noise dB
9.75 10.70-11.70 950-1950 59
10.6 11.70-12.75 11.00-2150 59
В БГ на рафта видях LNB по 1dB или по 3dB да бях си взел...Когато слушам себе си не бъркам.Сега какво да правя-да си търся по-мощно "око",ли? Или да купя с два извода и да разпъвам два по 10 метра кабели?
Моля дайте съвет,благодаря! :)
П.П. Vanderel помогна ми в Кипър,сега се надавям да се включиш пак :)


20 Юли 2017 03:07
Профил

Регистриран на: 10 Ное 2015 10:30
Мнения: 75
Отговори с цитат
Не може да свържеш два приемника към конвертора (окото) със сплитер и да гледаш всички канали нормално. Каналите се предават от два вида транспондери - с хоризонтална и с вертикална поляризация, която се избира с промяна на напрежението, което се подава от приемника към конвертора. Изключи основния приемник от контаката, не от копчето, и ще видиш, че всичко ще тръгне на втория.
Ако спреш захранването към конвертора от единия приемник, на него ще гледаш канали с такава поляризация, каквато се гледат на другия приемник.
Купи си двоен конвертор и си свържи двата приемника с отделен кабел. Иначе няма да стане.


20 Юли 2017 07:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Разбира се :D Колегата в общи линии ти го обясни.
madmix написа:
Разсъждавайки стигнах до извода,че съм разделил сигнала на 50% и слабите ми канали,които са били вече не мога да ги хвана с това "око".
Разсъжденията ти са правилни, само до толкова че си забелязал, че не хващаш всички канали. Причината обаче не е това за което си мислиш. Друга е, но да не те натоварвам излишно... ! Проблемен канал ще ти е напр. ТВ1000. Вземай него за ориентир. За да гледаш ТВ1000, АХN-ите и още 10-тина, на единия ТВ, трябва да изключваш тунера на другия. За да избегнеш тази аномалия, монтирай око с два изхода - 19 лв. от офис на БСК ! Това е :D
Поздрави !


20 Юли 2017 09:36
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
И още, LNB 1db e по добър от 3db! :wink:


20 Юли 2017 16:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2012 19:50
Мнения: 7
Местоположение: UK в момента...
Отговори с цитат
Благодаря на всички за помощта.Заемам се да оправя проблема.Двойно око и с два кабела.Това добре ли е?
LNB from Ebay


21 Юли 2017 22:28
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 335 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®