Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 11:45



Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Проблем с честота 12482000 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2015 22:27
Мнения: 6
Местоположение: London
Отговори с цитат
Здравейте отново, имам проблем с честота 12482000. Последния път си реших проблема с губенето на сигнала благодарение на форума! Надявам се пак го реша.
Имам 4 приемника, чинията ми е не е Булсат, смених я с голяма, не помня см - може би около 90-100.
На два от приемниците сигналът от около седмица десет дни се влоши и само скача..., прикачвам видео да видите за какво иде реч. Това е само на двата приемника, които отстоят на около 20-30м от чинията. При тях досега си беше всичко стабилно с около 70% сигнал и добри децибели.
С другите приемници сигналът и децибелите са ОК. Само на тези двата които са с по голям метраж кабел до тях.
Четох наскоро нещо за Хелас сат 3, че от 1.12.2017 има някаква промяна, свързано ли е това с проблемът ми? И ако, да как мога да го оправя, че точно на основния ТВ в хола не мога да гледам доста канали - например Диема Фамили, БТВ комеди, Фокс Лайф, всички са на честота 12482000.

http://sendvid.com/3czbbn4f


12 Дек 2017 01:13
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 17:51
Мнения: 15
Местоположение: Стара Загора
Отговори с цитат
Размени приемниците и виж как се държат на другото си място.
С тази честота преди няколко дни установих проблем от домашен радио тел. панасоник KX-TCD430FXC.
Когато е до 1м.от приемника(тествано и с друг приемник) смущава само тази честота,идикатора се държи по същия начин.


12 Дек 2017 23:12
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=2&t=20121&start=15
Това което казва Димчо, за външни радио смушения мислех да го кажа на колегата в горната тема, но реших да го остава за на края, след като смени кабела. Големият бер и ниските %-ти говорят за проблеми в кабела и по точно за критичен пад на напрежение. Въпросът е защо само на тази честота. 213 и 524 вървят. Външният дразнител може да не е у вас, а около антената. Затова първо ми се ще да изключим кабелите като причина и тогава да го мислим него !


13 Дек 2017 02:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2015 22:27
Мнения: 6
Местоположение: London
Отговори с цитат
DIMCHO написа:
Размени приемниците и виж как се държат на другото си място.
С тази честота преди няколко дни установих проблем от домашен радио тел. панасоник KX-TCD430FXC.
Когато е до 1м.от приемника(тествано и с друг приемник) смущава само тази честота,идикатора се държи по същия начин.

Първото, което пробвах беше да сменя приемниците - разлика никаква.
Имам радио-телефон до приемника(10см.), но той си е там от 1,5г, така че не вярвам изведнъж да почне да дава смущения.
За всеки случай ще го преместя малко, да видя дали има разлика.
Прочетох темата на колегата от Bristol, явно имаме сходни проблеми, но трябва малко проби да направя.
Кабелът ми на който е на най-важния приемник е снаждан, но кабелът и добър и снадката стои на сухо.
Лошото е, че не мога да намеря хубав кабел тук по лесния начин - от магазините. Всички са еднакви, оплетката им е доста рехава...., жилото не съм се заглеждал дали е медно дори.
Явно трябва да се ровя в e-bay, ако въобще проблемът е в кабела.
Ще направя пак малко проби и ще пиша пак,
Благодаря!


14 Дек 2017 00:54
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 17:51
Мнения: 15
Местоположение: Стара Загора
Отговори с цитат
Проблема с тел. го има откакто я има тази честота.
Появиха се и още такива проблеми.


14 Дек 2017 10:41
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
digigi написа:
Първото, което пробвах беше да сменя приемниците - разлика никаква.
Имам радио-телефон до приемника(10см.), но той си е там от 1,5г, така че не вярвам изведнъж да почне да дава смущения.
За всеки случай ще го преместя малко, да видя дали има разлика.
Прочетох темата на колегата от Bristol, явно имаме сходни проблеми, но трябва малко проби да направя.
Щом има телефон наблизо дай първо да видим дали причината е в него. Кабелът засега отпада! Не може в твоя кабел и в този на колегата да се получат аварии точно когато смениха честотите
До оня ден не е правило бела, защото тогава честотата беше друга. Премести телефона, ако искаш даже при другия приемник и виж дали ще започне да влияе на него. Или го изключи от тока и му свали батерията.

И какво означава - разлика никаква ??? Новият приемник работи или не работи на проблемното място ???


14 Дек 2017 11:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Малей едно време интерактивните имаха проблем с такситата. Димчо требе да попни.


14 Дек 2017 23:42
Профил

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
digigi написа:
Прочетох темата на колегата от Bristol, явно имаме сходни проблеми, но трябва малко проби да направя.

Виж в другата тема резултата след смяна на кабела.
Въпреки, че всичко се оправи, няма ясно обяснение за проблема, така, че дай резултати и от твоите проби.


15 Дек 2017 22:27
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2015 22:27
Мнения: 6
Местоположение: London
Отговори с цитат
Здравейте отново, с малко закъснение.
С ''разлика никаква'' имах в предвид, че дори и с другия приемник правеше тези номера, т.е. приемника не е проблем.

Обаче има развитие и решение на проблемa вече, поне за единия ТВ... :) , благодарение на колегата 'DIMCHO', който направи това предположение за телефона.
Преместих тела на 50см отстояние и скачането спря и всичко е перфектно вече, поне на по важния ми ТВ в хола. Значи както каза 'vanderel', до оня ден е нямало проблем тъй като честотите са били други...
Обаче при другия ТВ нямам особена промяна. Там някои честоти на 12482000 BER-а и децибелите скачат по същия начин, на други програми които не са на тази честота въобще ги няма. Обаче сега забелязах, че на този ТВ се е влошил много сигнала - на почти всички канали е 0. Интересното е, че дори със сигнал 0 вървят някои канали нормално с 14децибела например.
Това което научих тук е, че при лош сигнал това значи че проблемът е кабелът! Интересното е, че този точно кабел е около 20м до ТВ-то и е чисто нов и без снадки. Досега си поддържаше около 60% сигнал, как сега изведнъж е паднал на 0 незнам...

Сега мисля да видя връзката първо до конвертора, до я подновя, тази от другата страна до приемника вече я поскъсих малко и поднових и после явно ще сменям кабел. Въпреки, че незнам на какъв ще попадна, тъй като на три различни магазина около нас продават подобни. Явно ще търся от e-bay.
Та засега благодаря на всички за помощта, ако някой има предположение за другия ТВ, ще се радвам да го чуя.


15 Дек 2017 22:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
На теб вече всичко ти е ясно. Няма какво повече да ти обясняваме. Само да кажа още веднъж на всички - като имате авария и не сте сигурни в причината, се започва винаги от най-лесното и постепенно като се отхвърлят вероятностите, се върви към трудното.
В случая наистина първо трябва да се пресвържат конекторите. И ако %-тите не се вдигнат, да се смени кабела.


16 Дек 2017 01:06
Профил

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
Ами при мен както казах има много безжични устройства из къщата, но нито едно до приемниците (те са един до друг).
Вярно, че честотата на сигнала от конвертора до приемника е близка до тази на която работят безжичните устройства, но кабела е екраниран и от там би трябвало да не проникват смущения, приемника (поне HD) е метален и също не би трябвало да прониква.
Та и това е странно, че телефона ти е повлиял.
Аз имах късмет, че кабелите вървят успоредно и приемниците са близо и чрез размяна в двата края на кабелите установих, че кабела е проблемен, макар и неясно защо и защо само единия, като другият е от същия тип. (може би различна партида)
Както и да е, новият кабел изглежда сериозен- с плътен диелектрик, отгоре станиол и върху него рехава оплетка, та екранировката трябва да е добра. Жилото е помеднено, желязно, но това не би трябвало да е от значение практически.

Сега ми идва наум за екранировката на кабела и смущенията. На кабела с кухините оплетката беше рехава , без станиол и теоретически е възможно тази висока честота на безжичните устройства да прониква на някои места с неравномерно разпределение на оплетката.
За това- твоят кабел с плътен диелектрик ли е и с каква оплетка върху него?
Опитай нещо:
- на онзи приемник , който се е оправил след отдалечаване на телефона, върни го обратно и виж дали пак ще се скапе.
- ако се скапе, на същото място само му изключи захранването , би трябвало да се оправи.
- премести телефона далече от приемника, но близо до кабела някъде...
Резултатите от тези опити може да дадат някаква яснота дали са намесени смущения.


16 Дек 2017 03:15
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2015 22:27
Мнения: 6
Местоположение: London
Отговори с цитат
Kibik написа:
За това- твоят кабел с плътен диелектрик ли е и с каква оплетка върху него? - диелектрика не е плътен, оплетката е рехава, а станиол въобще няма.
- на онзи приемник , който се е оправил след отдалечаване на телефона, върни го обратно и виж дали пак ще се скапе. - скапва се пак, почва да играе всичко нагоре надолу
- ако се скапе, на същото място само му изключи захранването , би трябвало да се оправи. - като изключа захранването на 'м***а' на телефона се оправя
- премести телефона далече от приемника, но близо до кабела някъде... - в този случай започва да скача BER-а само
Резултатите от тези опити може да дадат някаква яснота дали са намесени смущения.

Като имам възможност ще подновя връзката първо към конвертора и после ще мисля за кабел. Само незнам от къде да купя читав, с добра оплетка, станиол, плътен диелектрик и медно жило. Този който явно не е хубав го продават навсякъде около мен(Homebase, Wickes, Wilko) и ще търся по добър. Ти от къде взе твоя? E-bay?


16 Дек 2017 13:56
Профил

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
digigi написа:
Като имам възможност ще подновя връзката първо към конвертора и после ще мисля за кабел. Само незнам от къде да купя читав, с добра оплетка, станиол, плътен диелектрик и медно жило. Този който явно не е хубав го продават навсякъде около мен(Homebase, Wickes, Wilko) и ще търся по добър. Ти от къде взе твоя? E-bay?

С медно жило едва ли ще намериш и според мен не е важно, само го оскъпява. Тези кабели не провеждат голям ток, за да е важно омическото им съпротивление... Другите характеристики са важни- вълново съпротивление и затихване, които зависят от конструкцията и качеството на материалите.
Канех се да взема от eBay, има много предложения с различни дължини, но намерих в къщи едно забутано руло (не помнех, че го имам) и ми свърши идеална работа, хартисаха 2м... (от стария материал :) )
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from ... e&_sacat=0


16 Дек 2017 18:06
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: 03 Апр 2015 22:27
Мнения: 6
Местоположение: London
Отговори с цитат
Разбрах! :) Значи тези ми се струват добри като характеристики:
Specification
Inner Conductor: copper clad steel
Conductor Dia (+/-0.02mm): 1.00
Insulation: Foam
Shielding: Aluminium foil
Outer Conductor: Aluminium
Conductor Dia.(+/-0.01mm): 0.120
No. Of wires: 64
Jacket: PVC (RoHS)
Outer Dia (+/-0.15mm): 6.4

Electrical Characteristics
Characteristic Impedance: 75 +/-3ohm
Nominal Attenuation @1000MHz: 20.82dB


16 Дек 2017 23:45
Профил

Регистриран на: 30 Юни 2009 16:04
Мнения: 47
Местоположение: Bristol,UK/Pleven
Отговори с цитат
Би трябвало да е добър, ама пробвай първо с един приемник...и кажи резултатите.


17 Дек 2017 00:35
Профил YIM
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®