Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 20:34



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Съмнения в добрата настройка на антена в Испания 
Автор Съобщение

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Поне! :)


08 Дек 2016 17:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Все пак е невероятно как за пореден път местни специалисти взимат луди пари за нещо, което и първия нашенец-аматьор с първото си докосване може да го направи по-добре.


09 Дек 2016 23:08
Профил

Регистриран на: 06 Дек 2016 12:20
Мнения: 7
Отговори с цитат
Здравейте отново :)
И отново благодаря за толкова детайлните обяснения. Ако след всички ваши усилия не успея да се справя, направо ще се гръмна... Тези дни се прибирам по тъмно и не мога да правя нищо на покрива, най-вероятно вторник ще бъде ДЕНЯ НА ИЗПИТАНИЕТО :)!!!
Питате ме за това как следих индикатора - по телефона. В началото чак свят ми се зави, защото на всяка половин секунда отдолу ми комуникираха промените с точност до стотни :)
Поздрави! До скоро!


10 Дек 2016 00:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Atom Heart написа:
Все пак е невероятно как за пореден път местни специалисти взимат луди пари за нещо, което и първия нашенец-аматьор с първото си докосване може да го направи по-добре.
...защото си нямат на идея колко добри са индикаторите на приемниците и правят настройката с техните си финдери. Тези пак като са открили спътника, е добре. Знаеш че има такива, които направо вдигат ръце и такива, които въобще не се захващат. Знаят си Птицата и Астра, в случая в Испания и Хиспасат и това е ...


11 Дек 2016 11:26
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Atom Heart написа:
Все пак е невероятно как за пореден път местни специалисти взимат луди пари за нещо, което и първия нашенец-аматьор с първото си докосване може да го направи по-добре.


"Сиромах човек, жив дявол" :)


11 Дек 2016 12:10
Профил

Регистриран на: 06 Дек 2016 12:20
Мнения: 7
Отговори с цитат
Момчета, 11.2 дБ!!!! И можех да постигна поне още един дБ, но не можах да направя нищо за вертикалната настойка. Разхлабих и двата болта, но не можах да накарам антената да се помръдне във ветикална посока. Не посмях да я насилвам от страх да не се получи изведнъж голямо преместване и да изгубя сателита. Може би пак ще опитам по-нататък.
Хиляди благодарности от мене и майка ми.


14 Дек 2016 00:36
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Е това вече е работа !!! 11.2 Напълно достатъчно можеш да изкараш много време . Мисля ,че и при лошо време ще си ок ! Важното е да не си примерим а да опиташ да се справиш . На времето ,преди повече от 15 години и аз бях горе долу така ! Местих квартира , а имах сат фрий то еар (свободи канали ) На Хотбърд имахме пъвия сат. канал 2ри канал на БНТ (България сат ) нещо такова забравил съм вече . И щяха да дават ЦСКА - Левски в събота м а техниците ги бях викнал още във вторник . Чаках ги 4-5 дена и накрая се хванах да се справя сам тогава нямах интернет . На ръка и на терасата на земята въртях и викам жена има ли сигнал , тя вика Не , аз пак въртя и пак викам жена има ли сигнал , тя пак вика не жена има ли сигнал , да и аз и казвам а сега ела да държиш да гледам мача :lol: :lol: :lol: Естествено подпрях антената на един стол И така започнах да се занимавам със сателити !!! :D :D :D !!!


Последна промяна Kamen eM Tech на 14 Дек 2016 16:21, променена общо 1 път



14 Дек 2016 12:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ами това е :D За сега не пипай повече нищо. Забрави я за малко тази антена и си почини. Всички канали ще вървят.
А като ти падне възможност да се качиш пак на покрива, вземаш ключ 13 и маркера. Отбелязваш с две черти сегашното положение на скалата и развиваш смело гайките, докато движението стане възможно. Дори и да я наклониш в крайните положения, след като имаш белезите, няма да е проблем да намериш отново сигнала ... и да я заковеш на 12 и нещо :wink:

Сега колкото и да те хваля, то се вижда - техниците за 220 евро я докараха до ръба - 7 дБ. А ти ... :P
Поздрави от мен :!:


14 Дек 2016 13:10
Профил

Регистриран на: 06 Дек 2016 12:20
Мнения: 7
Отговори с цитат
Благодаря! Много съм радостна и горда от постигнатото, но истината е, че без вас нищо нямаше да мога да направя. Ето как изглежда антената ми, ако на някого му е любопитно да я види :)
http://tonche.myartsonline.com/antena/
Още веднъж ви благодаря от сърце за помощта! Страхотни сте!!!
Пожелавам ви весели коледни и новогодишни празници!


16 Дек 2016 00:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Красавица :!: ... за антената говоря :P Ти да не ревнуваш :lol:
Весели празници и на теб и обезателно да поздравиш и майка си, че и тя помогна :!:


16 Дек 2016 12:28
Профил

Регистриран на: 20 Дек 2016 18:24
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравей,не бях влизал от доста време,извинявам се за късният отговор,явно проблемът е решен вече. Ако се появи отново,или се размести антента,ми пиши на лични. Наблизо живея и ще мога да погледна,имам и любителски уред за измерване. С 80см. и добра настройка няма проблем.


20 Дек 2016 18:31
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®