Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 11:21



Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Сила на сигнала Чехия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
thanealex написа:
Има снежинки, но това може и да е от тв-то. Чинията наистина леко се огъна по време на пренасянето (пътува в багажното на самолета, овързана със скреч фолио към голям куфар). Кабелът е чисто нов, купен по препоръките в главната тема за инсталацията (75 ома, немски). Сплитери няма. Натисках леко чинията от всички посоки, процентите падаха до 0, но не се качваха. Конверторът е единственото, с което не съм си играл, защото бях останал с впечатление, че регулира само децибелите. Ако позволява времето, утре ще се кача пак на покрива да повъртя (малко е опасно, защото няма керемиди, а само ламарина и при мокро време/вятър/сняг не ми се рискува).
В момента си на границата на приемането. Антената е достатъчно голяма и деформацията и няма да е проблем. Т.е. няма да хванеш максимален сигнал, но ще хванеш достатъчен сигнал. Ако трябва ще я мислим после за изкривеното. Давай утре с конвертора. Ако не си разбрал нещо от предния ми пост - питай преди да пипаш. Това е !!!


10 Яну 2016 23:24
Профил

Регистриран на: 28 Дек 2015 13:29
Мнения: 13
Отговори с цитат
vanderel, разбрах отлично, много благодаря. Утре не знам дали ще пробвам, защото сега леко ръми и на сутринта всичко ще е лед. В момента, в който времето олаби (по последни пронози това е понеделник следобяд/вторник) се качвам и ще обявя резултат. Межувременно, вероятно от влошаването на времето, се изгубиха и други транспондери - 12647000 хоризонтала, 12606000 вертикала, - и сътоветно някои програми. Явно наистина съм на границата на приемането.


11 Яну 2016 01:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
спамих темата извинения към автора и.


11 Яну 2016 14:11
Профил

Регистриран на: 28 Дек 2015 13:29
Мнения: 13
Отговори с цитат
Така, днес се занимавах с конвертора, но подобрение почти никакво. Бутах го леко напред и назад, доколкото позволяваше скобата, въртях с по 1мм към 7 и 8 часа, после обратно към 6, но успехът се състои в достигане на 8дб, които в последствие паднаха на 7.62дб. В един момент, докато въртях чинията да достигна до конвертора (между стъпки 3 и 4, описани от vanderel по-горе в темата), успях някакси да закача 74% и почти 10 дб, но това беше само за около 3-4 секунди; в момента, в който почнах да стягам болтовете на скобата, процентите пак паднаха на 43, откъдето не мръднаха повече и където са в момента. Всичко опитано, вследствие съветите на vanderel и 5610 ме кара да си мисля, че белята е в кривините на чинията. Но ако това е така, как успях да хвана на 2-3 пъти сигнал от 74-76% остава поне за мен неясно.

Снимков материал от днес:
Прикачени файлове:
IMG_1479.JPG
IMG_1479.JPG [ 15.08 KiB | Прегледано 19490 пъти ]

Прикачени файлове:
IMG_1482.JPG
IMG_1482.JPG [ 17.1 KiB | Прегледано 19490 пъти ]

Прикачени файлове:
IMG_1484.JPG
IMG_1484.JPG [ 17.83 KiB | Прегледано 19490 пъти ]


12 Яну 2016 20:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Хубавото е, че разбираш много добре какво правиш. Лошото е че кривото е центъра на антената. Ясно е че вариантите са два - първият да купиш нова антена без конвертор - само ламарината - 80 см. И вторият - като българин, да се опиташ да я изправиш. Но не ти, а да я занесеш на някой автотеникиджия.
Последен акъл - правоъгълният профил, на който е закрепен конвертора, е монтиран към ламарината под строго определен ъгъл. Сигурен ли си, че този ъгъл не е променен от изкривяването :?: Без да разнасяш техниката до покрива, накарай някой да гледа индикатора и да ти съобщи промените по джиесема или ако е на близо, да ти извика ! А ти си сложи лявата длан зад антената и с дясната ръка буквално с два пръста опитай да надигнеш профила нагоре. Казвам "с два пръста" защото не трябва да напъваш много и да изкривиш нещо. Просто 1-2 мм колкото поддава сглобката. След това обратно - опитай да наведеш профила ... ! Нали разбираш - така ще проверим дали няма промяна в ъгъла, за който ти говорих. Ако при един от двата опита дБ.лите се вдигат, значи има. Но имай в предвид, че ако изкривиш нещо там неправилно, тогава със сигурност може да я хвърлиш. Затова ако се налага корекция - много внимателно !!!

Докато е била разхлабена антената, може и да си хванал 10 дБ, но като се стегне, тя се фиксира при определено положение. Разликата от 8 до 10 е по-малко от мм.
Нали си на ясно, как се променя хоризонталната настройка, само с разхлабване и стягане на двете гайки на стягащата планка.

След толкова сложни напътствия, сигурно вече си минал на вариант 1 :D :?


12 Яну 2016 22:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2015 16:19
Мнения: 199
Отговори с цитат
Добрият майстор ремонтира само с нови части.:idea:


13 Яну 2016 00:46
Профил

Регистриран на: 28 Дек 2015 13:29
Мнения: 13
Отговори с цитат
Да, отиваме на вариант нова чиния, по около 20 кинта ги гледах тук на едно място. Ще ми спести нерви и време, но вероятно ще стане другата седмица. Засега ще гледам така, тъй като повечето канали си ги хващам добре. Като монтирам новата чиния ще съобщя как е положението.
Поздрави на всички и благодаря.


13 Яну 2016 11:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Здравейте,
с това оборудване/наследство от предния наемател/ бих ли могъл да гледам бск. Чел съм из форума, че има особеност на конвертора. Приемника ми е 202 сд. На първия етаж съм, и е лесно за въртене.
Изображение
Надявам се чешкото оборудване да е качествено. Лошото е че няма разграфена скала и ще е малко тегаво. На първо време трябва да намеря някой с настроена антена да ми разблокира приемника, тъй като не е пускан 2 седмици! Ако не успея днес, след 2 седмици ще се пробвам пак, че отивам в командировка.
Изображение
според мен антената ми е насочена в грешната посока. Преди нямям идея каква тв са гледали.


14 Авг 2016 12:33
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Конвертора е тип моноблок, та предполагам ще трябва ВЧ сплитер. Колкото до приемника, ако не е прекарал 72 часа включен в контакта, без антена, не е блокиран, предполагам. Той брояча тече при включено устройство!


14 Авг 2016 18:53
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
И, за какво му е сплитер? :mrgreen:
По лесно е, да престанеш да ръсиш глупости! :mrgreen: :)


14 Авг 2016 23:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Пепи, ти ли си или някой пише от твоя профил, че ми се виждаш малко странен. Конверторът е добър, но ако е единичен/7-8 евро/, ще е по-добре.
Блокът отсреща не трябва да е на повече от 10 ет., а той не е, нали :? Зглобката м/у тръбата и квадратния профил, стабилна ли е :?:
Посоката от снимката е вярна :!: Проблемът ти е друг ! Какво прави приемникът, че мислиш че е блокирал :?:
Като се върнеш, ще я монтираме. Вярвам че не се съмняваш :D :D ... но искам да отговориш на всички въпроси :!:


15 Авг 2016 14:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Аз съм си, конвертора - никога не съм настройвал такъв, а само булсаткомски. Блока отсреща е на 8 етажа. Сглобката е много здрава, само че не е с ключ 13, a с 10. Приемника нищо не прави, защото не съм го пускал, но жена ми гледаше на него преди да ми го прати., просто си мисля че ще ми е по лесно ако преди това е работил за да не чакам канал 1 еди си колко време, а направо да виждам образ. Аз не се съмнявам , че ще стане работата, просто на мен ще ми е за първи път монтаж с такъв конвертор, и неизвестното ме човърка. Поздрави на Бг от Прага (в момента от Румъния) :D


18 Авг 2016 22:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Няма нищо страшно. Просто с този конвертор сигналът ти ще е с около 1 дБ по-слаб. Да не изпадам в подробности - защо ! Аз лично винаги гледам първо да монтираме с това, което има човекът в наличност. В случая - ти. Но това е когато вероятността да се получат задоволителни резултати е голяма. За Чехия - никакъв проблем за едни 11 дБ :wink: А като гледам, чинията май е по-голяма, така че и 12 ще излязат.
Внимавай само за това :arrow: като навържеш всички кабели и идеш на индикатора, може да няма дБ-ли, но %-ти задължително трябва да има :!: Има ли %-ти - действай по намирането на дБ-ли. След като намериш сигнал с фек 7/8 и се отворят БГ каналите, ще ти кажем още нещо, което ще те изненада приятно :D
Наклонът е около 30 гр. Но щом няма скала, ще е добре да разберем в момента на кой спътник е антената.
Ако не си я пипал /от предните наематели/, влез в менюто на тунера - търсене на тр-ри - ОК. След това сканирай няколко от новите тр-ри и ни кажи номерата им и на кой какви програми излизат. Като знаем сегашния спътник, с лека корекция ще идем на Хелас :wink:


21 Авг 2016 23:45
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Голям проблем! Сигнал 45-47 %, децибели йок. Фек също няма. Ще си търся друг конвертор - единичен, стойката на този е счупена и това ми дава ядове.


03 Сеп 2016 22:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
И със стандартно чисто ново булсатско оборудване нямам дб! Темата за настройка на антена в чужбина я научих наизуст, но дб няма. Имам 50-55 % сигнал на 12524/30000. Въртя на изток докато този сигнал почне да пада, и пак го връшам. Елевацията ми е някъде към 38 градуса, при това положение нивото на сигнала е най-високо. Конвертора е на 7 часа, фек няма. Кабела е около 10 м. има 2 снадки. Волтажа е 18/14. На линка има снимки. Закъсах го в мирно време! Оттук нанам какво следва?
https://cloud.mail.ru/public/FNom/QNPX5Fmfs


14 Яну 2017 18:43
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®