Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Апр 2024 17:32



Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Сила на сигнала Чехия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Ужас, не може да е така. След толкова въртене и комбинации трябваше поне нешо да излезе! Да ама не излезе нищо. Ето при сканиране за нови транспордери какво излезе https://cloud.mail.ru/public/8Kbg/YhiEkghhM Улучил съм спътника, но само толкова! Търсенето на сигнал се прави с цял кабел.


22 Яну 2017 16:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Ами не, нищо не е намерил, дори и тези транспондери, затова ти предлага да ги изтриеш. В момента не е уцелен спътник. Или поне това показва търсенето на транспондери. Когато го пусна да търси имаве ли някакъв сигнал на индикатора? Децибели, FEC?


22 Яну 2017 18:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Сигнал 45% друго не


22 Яну 2017 18:32
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Да, значи нямаме никакъв спътник срещу антената. Няма ли как да уцелим пак онзи спътник с арабската реч на БНТ1, при 3/4 FEC?
И аз смятам, че беше Badr, но може и да е Хотбърд. Така ще разберем с колко още да завъртим наляво и да спуснем антената надолу с 3-4 градуса.


22 Яну 2017 20:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Живи и здрави, утре вечер


22 Яну 2017 21:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Atom Heart написа:
Да, значи нямаме никакъв спътник срещу антената. Няма ли как да уцелим пак онзи спътник с арабската реч на БНТ1, при 3/4 FEC?
И аз смятам, че беше Badr, но може и да е Хотбърд. Така ще разберем с колко още да завъртим наляво и да спуснем антената надолу с 3-4 градуса.
Мисля че се върти около Бадр и на исток от него. Говорът беше от хоризонтален тр.р, т.е. от 12524 Н. При сканирането обаче, антената вече е била мръдната малко и извади тр-ри от 28. Хубавото беше че там имаше и вертикални и мисълта ми беше да сканираме един вертикален и да видим дали и на него нямаше да има картина. Затова го карам да сканира на сляпо, само и само да хванем сигнал от вертикален. Ако хване фека 3/4 пак трябва да се сканира за тр.ри, защото знаеш че вертикалните фабрични, нямат съвпадение там. Целта е да преценим адаптера и да пратим Пепи да си купи друг.


22 Яну 2017 22:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
pepy1 написа:
Живи и здрави, утре вечер
Ако искаш свърши нещо тази вечер за 10 мин., за да имаме над какво да мислим :D
Излез на студа и за 2 мин. направи наклона на 30 и насочи антената към левия ъгъл на втория вход. След това пусни едно сканиране на тр-ри и ако извади такива, сканирай някои от тях и задължително поне един вертикален !
Това е за тази вечер, ако имаш време. Да не стоиш на студа, те карам да направиш нещо на сляпо, без да гледаш индикатора.


22 Яну 2017 23:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
От преди малко, тук сме час назад!
https://cloud.mail.ru/public/FJ2G/DM6GWD7jx


23 Яну 2017 00:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Преди няколко поста се ужасих от едни клонки, дано не е заради дръвчето.

Да сканираш и търсиш транспонддери има смисъл, ако на някоя честота сме изкарали сигнал. Да се изкара сигнал означава да има децибели и FEC - те винаги се появяват едновременно.


23 Яну 2017 00:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Пак не уцелихме ... :( Утре !
Пепи, нищо не каза за колегата ти и неговия приемник. Далеч ли живее ?
Аз пък не съм видял клоните. Пепи, наистина какви са тези клони https://cloud.mail.ru/public/6KVR/XXisP ... 20cz/2.JPG Ако са надвиснали над антената, как мислиш да намерим сигнала.


23 Яну 2017 00:49
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Atom Heart написа:
Да сканираш и търсиш транспонддери има смисъл, ако на някоя честота сме изкарали сигнал. Да се изкара сигнал означава да има децибели и FEC - те винаги се появяват едновременно.
Абсолютно си прав Atom Heart. Какво да ви кажа хора, следя тази безкрайна сага с настройката на антената в Чехия и това все повече ми заприличва на някакъв садомазохизъм :D. Например къде е Badr на 26.0°E, къде е Hellas Sat 2 на 39.0°E? Грешката е цели 13 градуса. Как може да се уцели на сляпо камион TIR от разстояние 30 000 километра? Тук всеки милиметър е от значиние. Аз обясних в горния свой пост, че без да съм специалист само с един смартфон и приложение SatFinder от Google Play Store качвам се горе при антената (с включен GPS на смартфона) и настройвам чинията за 9-10 минути. Смартфона ти дава абсолютно точно направлението на азимута и ти остава само да си поиграеш с елевацията нагоре-надолу до появяване на сигнал, това е! Настроил съм по този начин сума чинии на роднини и приятели.


23 Яну 2017 11:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Петьо, на сляпо го карам да сканира за транспондери и се надяваме да уцели някой спътник. Това, за да видим изправността на приемника и по-специално на адаптера.


23 Яну 2017 12:05
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
vanderel написа:
Петьо, на сляпо го карам да сканира за транспондери и се надяваме да уцели някой спътник. Това, за да видим изправността на приемника и по-специално на адаптера.
О.К. Ясно приятелю vanderel - уверен съм в твоята квалификация (на много хора си помогнал до сега). Вярвам в това което правиш, така че няма да се меся повече в работата ти. Просто чисто по човешки ми стана жално за колегата от неговата безпомощност и рекох да помогна. Пък и от доста време вече колегата не може да гледа Булсатком, а реално си е предплатил за да гледа телевизия, а така парите му отиват зян в пясъка, та за това реших да помогна. Извинявай още веднъж. Поздрави. :)


23 Яну 2017 14:58
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Петре явно пича не иска да ползва помощни средства от никакво естество и предпочита да върти кесим антената си до март месец . Един най елементарен компас за 2 лева да имаше щеше да му е 80% по-лесно ама щом не иска и му е кеф да мръзне с часове ние сме безсилни. Ако разбира руски ето как да с настрои антенката за 15 минути без много да се мъчи http://richadm.ru/poleznaya-nformaciya/ ... mi-rukami/ Супер елементарно е . Се си мисля,че с елеметарен транспортир и молив може да се оправи. На която и антена да застане там където живее и да нанесе с молива къде м у се намира сателита ще премести антената точно. Ще се кача ей сега до моята антена на Булсатком да му драсна къде му е 0 градуса и неговите градуси къде са на един елементарен бял лист на Word


Последна промяна AlkatrazBG на 23 Яну 2017 15:57, променена общо 4 пъти



23 Яну 2017 15:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Не съвсем - на дишпойнтъра много ясно се вижда накъде е сигналът. Същото ще му покаже всяка "augmented reality" апликация. Той вече го е видял. Засега има съмнения в дървото, което май пресича сигнала. Вече няколко пъти се спомена антената да се насочи към втория вход на отсрещната кооперация. Истината е, че когато човек настройва за първи път и хване някакви децибели от грешен спътник е много трудно да го накараме да премести антената в друга посока. :)


23 Яну 2017 15:30
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®