Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 23 Апр 2024 20:14



Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Сила на сигнала Чехия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Много е важно да разберем кой спътник си уцелил в момента. или беше уцелил. Ако пак намериш този сигнал от 8 дб и FEC 3/4, след фабричните настройки може пак да опитаме със сканиране да разберем от коя телевизия, поместена на транспондер с подобна честота като на Хеллас, идва този сигнал. На Badr има подобна честота, на Хотбърд също, при това именно с арабски канали.


16 Яну 2017 21:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Имах 5-5.5 дб с фек 3/4. Сега ми избяга и фека.


16 Яну 2017 22:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Пепи, стана голяма сага, но ти не се притеснявай ! Продължаваме ... :D Изкарахме нови тр-ри, което ще рече, че на тях има сигнал. Искам да сканираш един вертикален - напр. 11538 В 22000 и да извадиш канали ATN , HumTV, KICC TV и др.

Ако имаш сигнал на новите тр-ри и при сканирането не ти излязат тези програми, хвърли адаптера, чаак до отсрещния блок :!:


Последна промяна vanderel на 17 Яну 2017 11:50, променена общо 1 път



17 Яну 2017 02:04
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
На клипа видяхме как драскаш черти на тръбата за да отбележиш положението на антената- Погледни лявата чертичка, от към антената- направи нова чертичка на 6 мм в дясно от нея. Завърти антената до новата черта и я стегни да не мърда. След това мръдни наклона около 30 гл. и стегни при най-високи %-ти. Ако няма дБ-ли разхлаби и мръдни малко наляво или надясно, но да е около новата черта- Това е !


17 Яну 2017 02:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
novdam написа:
Pepy1, малко по-нагоре съм дал снимки на моята чиния. Гледах едно от видеотата ти и ми се струва ,че твоята чиния гледа нагоре. Наклони я и ще ти излез FEC 7/8 Снимката ,която давам на приемника е от вчера при плътна облачност и снеговалеж. Като си настройвах антената преди две години бях стигнал 15 dB. В Чехия съм на 70-80 км северозападно от теб
Благодаря за съдействието, вече мога да ти кажа - колега :D Пепи, пък и неговият колега трябва да я докарат до твоето положение :wink:


17 Яну 2017 16:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
За мое съжаление, днес не успях да направя нищо по въпроса с настройката. Но през работните дни е така. Ще Ви тормозя или ще Ви се похваля скоро. Благодаря ви!


17 Яну 2017 23:34
Профил

Регистриран на: 30 Авг 2014 23:39
Мнения: 12
Местоположение: Чехия
Отговори с цитат
Благодаря,Vanderel. Преди бях под друг никнейм тук,но един змей горянин затри моето творчество.... Учил съм се от твоите постове тук и така,и по твоите инструкции, и по телефона съм помогнал на няколко човека тук в Чехия. Отделно съм инсталирал на 5 абоната оборудването, които са ми били близко и най-важното съм имал време.


18 Яну 2017 09:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
И друго Пепи - казваш че имаш колега с оборудване на БСК. Ако ти е наблизо, можеш да вземеш неговия приемник, или пък да занесеш твоя у тях. По-добре второто. За да го тестваш на настроена антена. Настроена е силно казано, с тези 8 дБ. Тамън ще му помогнеш и на него, вече като майстор, да я направите като на novdam - с поне 12 дБ :wink: Обезателно обаче всеки от двата приемника да си работи с неговия си адаптер. Ако адаптерите са еднакви, само тогава за проба може да ги размените.

За сега първата ти задача, без да излизаш на студа е, да сканираш новите тр-ри, както ти казах няколко поста по-нагоре ! Ако си ги изтрил с Фабрични, намери ги пак, с Търсене на тр-ри :!:


18 Яну 2017 15:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Драмата продължава! Сигнал има, но нищо друго няма. Едва ли отсрещния блок ми пречи, на поне 100м е и е 8 етажен. Толково бавно въртя чинията, че и аз се чудя на себе си. За днес се намръзнах, утре пак. Интересно, че всяка комп. програма и приложение за моб. устройства ми дават 28 градуса елевация, а антените които съм виждал тук са на 40-45 градуса.


21 Яну 2017 18:28
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
pepy1 написа:
Интересно, че всяка комп. програма и приложение за моб. устройства ми дават 28 градуса елевация, а антените които съм виждал тук са на 40-45 градуса.

За настройка на сателитни чинии се качвам на покрива със смартфона си. Имам инсталирано Андроид приложението SatFinder - настройва антените без грешка (GPS-а в телефона трябва да е включен). Надявам се да си взел предвид, че ъгъла на елевацията е дадена за параболична антена, за офсетова антена трябва корекция. Успех!


21 Яну 2017 18:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Още ли е 3/4 FEC-а?


21 Яну 2017 19:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Завъртях чинията надясно, като стоя срещу нея и нямам фек 3/4 вече, но имам по силен сигнал. Нещото което забелязах е, че на 3/4 фека, дб му станаха 6.4 когато въртях чинията.


21 Яну 2017 20:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако блокът е на 100 м, то трябва да е на 18 етажа, за да ти пречи. Забрави го.
Причината да не си готов до сега е в бавното и непоследователно комуникиране. Аз ти казвам да сканираш намерен от тунера тр-р, но докато ти го кажа, ти вече или си преместил антената, или си изтрил с Фабрични инсталираното до тогава.
Когато фекът е бил 3/4 със сигурнос си бил на Бадр-26 гр. При сканирането на тр-ри обаче извади тр-ри от Астра 28.
2 градуса са много. Няма как да е вярно, ако не е мръднала антената. И т. н. и т.н. - като няма последователност- няма и напредък.
Тоя адаптер го хвърли - на моя отговорност.
Наклонът на твоя модел антената трябва да е около 30 гр.

От този ми пост няма какво да научиш. Забрави го веднага и се върни на горните. Там е всичката информация на света.
Мисли спокойно и последователно ... :!:

РР : Само да ти разясня - когато сканираш за тр-ри и тунерът намери сам нови такива, това значи че на тях задължително има сигнал. Иначе тунерът няма да ги е намерил. Като ги сканираш за канали, трябва да излязат канали от спътника на който се е уцелила антенвата. От там лесно можем да преценим на къде и с колко трябва да се премести. Ако това не стане така, значи има проблем в тунера. Твоя тунер обаче не се поврежда. Поврежда му се адаптера. И то се поврежда до степен такава, че може да ти отвори менюто, но не и да ти извади картина. Виждаш ли колко е просто :wink:


21 Яну 2017 23:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
pepy1 написа:
антените които съм виждал тук са на 40-45 градуса.
За да ти ги избия тези цифри от главата, като намериш фека 3/4, виж и запомни наклона. После наведи антената с два градуса и половина и стегни здраво на този наклон. Но преди да стегнеш, завърти антената към теб и мръдни конвертора още малко към 8 часа спрямо положението с фен 3/4. И ако при тунера всичко е наред, като насочиш антената към втория вход,, ще излезе 7/8 :!: :D


22 Яну 2017 00:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Сега понеже няма да излизаш в студа навън, сканирай за тр-ри, както е така, ако излязат, да видим какво си уцелил. Нищо че на 12524 сега няма сигнал.


22 Яну 2017 00:18
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®