Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 12:02



Отговори на тема  [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Сила на сигнала Чехия 
Автор Съобщение

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Имал съм случай със дърво . Преди 2 години си беше ок сигнала а сега дървото пораснало и няма сигнал . Мърдам клоните и ХОП сигнал ! Също със строителен кран като се завърти в определена позиция сигнала изчева !!! Да измести позицията на чинията . Успех !


23 Яну 2017 20:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Клонките са от иглолистно дръво, колкото блока е високо, ако то се окаже пречката ...
AlkatrazBG написа:
Петре явно пича не иска да ползва помощни средства от никакво естество и предпочита да върти кесим антената си до март месец . Един най елементарен компас за 2 лева да имаше щеше да му е 80% по-лесно ама щом не иска и му е кеф да мръзне с часове ние сме безсилни. Ако разбира руски ето как да с настрои антенката за 15 минути без много да се мъчи http://richadm.ru/poleznaya-nformaciya/ ... mi-rukami/ Супер елементарно е . Се си мисля,че с елеметарен транспортир и молив може да се оправи. На която и антена да застане там където живее и да нанесе с молива къде м у се намира сателита ще премести антената точно. Ще се кача ей сега до моята антена на Булсатком да му драсна къде му е 0 градуса и неговите градуси къде са на един елементарен бял лист на Word

Разбирам руски. Нямам желание да се измъчвам, а просто да гледам телевизия. До тук ползвах 4-5 приложения за таблет и телефон. Също така съм видял 3 антени настроени на Хеласа. Настройките за антена от темата на Ванди ги знам на изуст. В България съм си настройвал антена на село. Тук обаче имам проблем. Смятам че имам достатъчно технически познания за да се справя, но към момента не успявам. Оценявам всяка чужда помощ, тъй като не съм вещ по сателитите, затова и питам! Приемника ще ми го пробва колегата, и утре ще знам дали е от него или не. Сипете си по нещо /кой каквото пие/ и колкото му е сладко и изкарайте хубаво вечерта си. :D


23 Яну 2017 20:18
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Kamen eM Tech написа:
Имал съм случай със дърво . Преди 2 години си беше ок сигнала а сега дървото пораснало и няма сигнал . Мърдам клоните и ХОП сигнал !

Ами проспал си дървото, колега. Сподели с мен, как се справи с това дърво, пречи ли ти още?

P.S. Аз предвидливо, като видя, че някое дърво дръпва бързо нагоре (тъй като рязане, кастрене са забранени) го обработвам с концентриран "Раундъп" (купува се от "Сортови Семена").


23 Яну 2017 21:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Раундъп на Монсанто! И какъв е резултатът от този деликатен хербицид?


23 Яну 2017 22:22
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Пепи, казваш че, знаеш темата на Ванди и аз не се съмнявам в това! :wink: Има едно нещо което ме смущава, ти продължаваш да пишеш за %, а това не е толкова важно, колкото db, Fek...За мен вероятно трябва някоя вечер да ремонтираш това клонче на бора и да свалиш паницата по ниско и каквото сабя покаже! :)


23 Яну 2017 22:51
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Atom Heart написа:
Раундъп на Монсанто! И какъв е резултатът от този деликатен хербицид?

Винаги чудесен резултат, но си има специален начин на третиране (с поливане не става). Идваха "експерти-специалисти" от общината "Озеленяване", гледаха, гледаха, чудиха се и си тръгнаха :) .


23 Яну 2017 22:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Много пъти съм го казвал, че на мен лично по ми е кеф когато не съм сам с питащия, а се намесвате и вие. Ето напр. Алки съветва Пепи да си вземе уред. Ако Пепи прецени - да си вземе. Лошо няма. Петър дава съвет за мобилни приложения - и с тях може. Снимката с клоните я бях пропуснал, ако не беше Атома . Вики подсеща за това-онова ... MacIlian, peterkk, novdam - благодаря им че и те помагат. А Пепи също е от нашия отбор, само че сега по стечение на обстоятелствата е от другата страна на барикадата :D
Според мен обаче, не е проблемът в насочването. Не сме я подкарали хептен без програми. Използваме онлайн Дишпойнтера. И след като индикаторът на тунера е пред очите му - друго не му трябва.
Въпросът е че когато беше на Бадр и имаше дБ-ли, не можа да извади кувейтската национална телевизия.
Другото - всички уреди и приложения ще му дадат елевация 28 гр. Антените на Була обаче са със сбъркани скали. И то всеки модел антена е с различна елевация. Така че разбираемо е дори опитен човек като Пепи да се затрудни.


Последна промяна vanderel на 24 Яну 2017 01:18, променена общо 2 пъти



24 Яну 2017 00:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Аз затова обичам като намерим децибели да уточним спътника. После от Satlex ще видим каква е разликата в наклона като градуси между Хеллас и намерения спътник и тогава независимо колко е странна скалата на операторската антена ще отразим тази разлика при настройката. А и ще убедим Пепи да върти още на изток :) Само дървото ме притеснява.


24 Яну 2017 00:50
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Пепи, да те науча на още нещо, за да си напред с материала :D Докато чакаш резултата от пробата на приемника, погледни пак към дървото. Като застанеш до антената и вдигнеш ръка за хитлеристки поздрав, там където ти сочи ръката, не трябва да има клони. Опита ще е по-точен ако горния край на антената е на нивото на рамото ти. Ако антената е по-висока, съответно прецени мислената линия тръгваща от горния край на антената, успоредна на ръката ти, дали ще де забива в клоните. Посоката е втория вход отсреща :!:
Друг начин - стъпи на нещо така че очите ти да са на нивото на горния край на антената. Като погледнеш към покрива на отсрещния блок, трябва да виждаш колкото е висок блока, още поне толкова нагоре, гледайки пак към втория вход.

Или по научному казано, ако опреш върха на един ъгъл от около 30 градуса в горния край на антената, така че единият лъч на ягъла да е хоризонтален, то другия ще ти сочи спътника.

Това ти е за домашно и да започваме евентуално да мислим как ще бягаме от това дърво :(


24 Яну 2017 02:20
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Добре де тоя руснак как си настрои антената с 2 летви и компас https://www.youtube.com/watch?v=1Z5akJFnTSc . Дали пък е толкова трудно ,че да отнеме вече 1 седмица. Какви араби търсите и какви други сателити . Взима се едно транспортирче от книжарницата или се принти на лист от нета. Наглася се ъгъла на антенката по вертикала и след това се нанася със един молив или парче тиксо позицията на антената по хоризонтала. На времето кат нямаше уреди съм рисувал с пирон на ламарината за една антена 2,40 да хванем сателитен интернет. Когато си настройвате сателитна антена винаги избирайте възможно най слабия транспондер. Така ще си гарантирате перфектен сигнал на всички останали.


24 Яну 2017 04:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Не търсим арабите, а се опитваме да обясним логиката на дъгата от спътници, защо има сигнал , който не ни устройва и да убедим човека, че трябва да забрави за тази посока и да търси по-наляво. А има и вероятност да пречи едно дърво.


24 Яну 2017 11:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Надявам се дървото да не пречи, въпреки че на снимката изглежда застрашително. Повод да мисля така е, че нашия спътник е доста по-нисък от Бадр. Може да се наложи антената да се свали до парапета. Ако Пепи е сложил балончето на точното място в Дишпойнтера, сигналът трябва да мине покрай дървото, ако не е порастнало от времето на снимката в сайта.


Последна промяна vanderel на 24 Яну 2017 14:08, променена общо 1 път



24 Яну 2017 13:54
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Петър написа:
Kamen eM Tech написа:
Имал съм случай със дърво . Преди 2 години си беше ок сигнала а сега дървото пораснало и няма сигнал . Мърдам клоните и ХОП сигнал !

Ами проспал си дървото, колега. Сподели с мен, как се справи с това дърво, пречи ли ти още?

P.S. Аз предвидливо, като видя, че някое дърво дръпва бързо нагоре (тъй като рязане, кастрене са забранени) го обработвам с концентриран "Раундъп" (купува се от "Сортови Семена").

Никакъв Раундап колега . Частен двор ,момчетата набързо скастриха 2 клона .... и така. А не съм проспал дървото а просто нямаше как да е на друга позиция !!!


24 Яну 2017 14:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Приемника работи, и то с неговия си адаптер :D Началото на антената е края на рамото ми, като застана до нея. Приблизително 1.5 м. До отсрещния блок разстоянието е 80 м. Балончето от програмата съм го сложил точно. Сигурен съм защото от сателитната снимка се ориентирам от дървото, стълб за осветление и една пейка. Може би тази вечер ще пробвам да сваля антената надолу и да потърся пак фек и дб.


24 Яну 2017 15:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
ОК Пепи, щом приемникът е здрав, искам приятелю, ако закачиш някъде дБ.ли да спреш и да стегнеш така антената. След което да сканираш за тр-ри и няколко тр-ра на които има сигнал да ги сканираш за канали ! С тези клони трябва да сме сигурни къде сме.
Предполагаемият спътник с фек 3/4 е по-високо в небосклона над Чехия, но и по на запад. Имай в предвид това. Ако го хванеш пак трябва да завъртиш антената малко на изток, но да не би тогава да отиваме в клоните. По някога клоните образуват просвет. Внимавай и за това !!! Затова ти казах, че може да се наложи да свалиш антената, надолу по тръбата и вече ми се струва че ще успееш .


24 Яну 2017 19:17
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 140 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®