Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 15:47



Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Проблем при намирането на сигнал във Англия 
Автор Съобщение

Регистриран на: 18 Ное 2015 23:28
Мнения: 3
Отговори с цитат
Проблемът ми е първо сложил съм стойката на сателита на високо няма сгради никаква пречка нямам на сателита със стандартно оборудване на булсатком съм приемик ZHD210 свързал съм всичко предполагам както трябва обаче на приемникът неми показва никакви проценти на сигнал нито нищо на скалата, изписва ми само LNB няма сигнал нямам никаква пречка пред сателитът и неми показва никакви проценти ако може да помоля за съвет как да си намеря сигнал и децибели за да мога да гледам телевизия


18 Ное 2015 23:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
В темите за настройка е писано, че с HD приемник процентите ще се появят едновременно с децибелите тогава и само тогава, когато спътникът бъде уцелен.


18 Ное 2015 23:52
Профил

Регистриран на: 18 Ное 2015 23:28
Мнения: 3
Отговори с цитат
Не намерих точна информация затова зададох темата ако може някакви параметри защото за първи път слагам булсат сателит и затова не знам какво да направя след поставянето на стойката и сателита на нея някои ако може да ме насочи към спътник със някакви градуси, посока и така :)


19 Ное 2015 00:53
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=17&t=5937


19 Ное 2015 01:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=17&t=19248&start=45 В дългия пост е описано как става с приемник като твоя. Цифрите обаче там са за друга държава. Ако беше казал къде си, защото едно е да си в Портсмут, друго е да си в Съндърланд, щяхме да ти отговорим и по-конкретно.
Запознай се добре с програмата Дишпойнтер от предния линк. Ако нещо там не ти е ясно - питай ! Сред прочетеното, ако не се справиш, значи нещо не си разбрал правилно. Казваш какво точно си направил и ще ти помогнем !!!


19 Ное 2015 23:21
Профил

Регистриран на: 18 Ное 2015 23:28
Мнения: 3
Отговори с цитат
Мерси много точно че за първи път слагат сателит и не сам на ясно със нищо ако може малко по точна информация да ме насочите намирам се във England/Fleetwood ако може да ме насочите на някъде ще съм много благодарен


20 Ное 2015 00:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Точно че за първи път монтираш антена, ти дадохме толкова информация - да четеш и да осмисляш с какво си се захванал. По начина на задаване на въпросите, ние разбираме, какво ти си разбрал и къде грешиш. Засега обаче нищо още не сме разбрали. Стотици са хората на които сме помогнали, но важният си ти, или човекът който настройва. Без елементарните теоретически познания, няма как да стане. Опитай се вече да бъдеш по-точен във въпросите си :!:
Напр. - намерих си къщата в Дишпойтера. Видях и запомних посоката. Направих наклона на еди колко си градуса. Конверторът е завъртян еди как си. Телевизорът е изнесен до антената. Виждам пряко индикатора. И т.н.


20 Ное 2015 12:03
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
http://www.sat-direction.com/


20 Ное 2015 13:30
Профил

Регистриран на: 30 Мар 2016 20:48
Мнения: 6
Отговори с цитат
Здравейте имам същият проблем и ще се радвам ако помогнете. Намирам се в Duxford (Cambridge) , намирам къщата си даже имам съсед с булсатком и виждам накъде е насочена чинията, конвертора е на 7 часа като гледам срещу чинията , имам HDMI приемник , телевизора е изнесен до чинията но не успявам да видя никакви % и dB


30 Мар 2016 20:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=17&t=19248&start=45 В дългия пост е описано как става с приемник като твоя.
Цифрите обаче там са за друга държава.

:!: Кажи ни с каква антена си.
Ако комшията ти е с SD/стар/ приемник, поискай го да настроиш антената с него.
Питай спокойно за всичко, което не ти е ясно !


31 Мар 2016 23:05
Профил

Регистриран на: 30 Мар 2016 20:48
Мнения: 6
Отговори с цитат
Антената е от Булсатком иначе взех неговия приемник вече има ниво на сигнал но едва намирам 40% дори той се опита да помогне но не става. Трябва ли ми по-голяма антена защото неговата е по-голяма?


01 Апр 2016 21:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Не е невъзможно с тази антена, но ще е по-трудничко, тъй като сигналът ще е на ръба на приемането и малко над него - около 9 дБ. За зелената линия и 7 часа - ОК тях си ги разбрал ! Проблемът ти е в наклона. За твоя град той трябва да е на скалата отстрани на 30, а ти не можеш да наклониш толкова антената, защото свършва каналът по който движиш наклона :!:
Или погледнато на око антената трябва да е точно отвесна, като на комшията ти.
Ако съм прав/защото има различни модели антени/, трябва да измислиш на място, как да я наведеш още малко. Или да допрорежеш канала с 1 см, или да наклониш тръбата/стойката/ на която си захванал антената, по посока на зелената линия - малко, максимум с 10 градуса.
Разбираш ли ме ?
Ако си с тунера на комшията - наблегни на 2-рия пост тук - viewtopic.php?f=17&t=5937
С твоята антена, трябва да вземеш пак стария тунер :!: Направо си ги разменете с комшията - дай му твоя да гледа временно на него. Тамън ще гледа повече канали :wink: Няма да е на загуба !


03 Апр 2016 20:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
a_v, благодаря ти че помагаш и за това че си допълнил важната тема :!: Показателите ти са много добри. Така трябва да се прави на острова :wink: 90 см е оптималният размер за там :!:


04 Апр 2016 21:02
Профил

Регистриран на: 30 Мар 2016 20:48
Мнения: 6
Отговори с цитат
Извинявам се че не съм влизал скоро тук но бях доста зает. Не става с моята антена ще трябва да търся защото не хващам абсолютно никакъв сигнал с моята. Стоя с часове и си играя но не се случват нещата.


24 Май 2016 12:52
Профил

Регистриран на: 30 Мар 2016 20:48
Мнения: 6
Отговори с цитат
А и искам да питам има ли значение каква ще е чинията или простода е 90см?


24 Май 2016 16:49
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®